Potrat kvôli chybnému kroku gynekológa

11. jan 2023

Neviem si najsť svoj starý príspevok no riešila som tam že lekár mi pichol vyvolávačku keď som bola tehotná nakolko nevedel či sa jedná o tehotenstvo alebo iba rapluju hormony až potom mi zobral krv ktorá potvrdila prítomnosť hcg hormonu čiže, ano tehotná som bola napriek tomu mi pichol vyvolávačku všetci hovorili že to je v poriadku a ja som potratila. Ležim v nemocnici a čaká má zákrok kde mi budu vyškrabávať okrem plodu aj obrovské krvné zrazeniny ktoré vraj možu byť sposobené danou injekciou. Ano, moja sprostosť že som sa nepýtala lekára hneď čo a ako pred tým ako mi niečo pichol ale kedže svojmu lekárovi doverujem (som doverovala) prišla som o svoje tak velmi chcené babatko skôr ako som sa stihla tešiť🙃

lenkakravcova
11. jan 2023

Co ti konkrétne pichol?

suge
11. jan 2023

Si ochotná akceptovať, že si potratila nie vďaka podanej "vyvolávačke" ale napriek nej?

autor
11. jan 2023

@lenkakravcova no to ja neviem nepovedal mi žiadny názov ale budem sa toho dožadovať.
@suge Ako to myslíš?

autor
11. jan 2023

@aliziana ano je to je ono

dzulli1980
11. jan 2023

Kus preháňaš, tá injekcia Ti určite potrat nespôsobila ... plod by odišiel tak či tak ... lebo nebol životaschopný ... či radšej by si vychovávala kaliku, mentálne/fyzicky postihnuté dieťa? ... psychiku si daj na poriadok, v tak nízkom týždni tehotenstva sa dokáže organizmus vysporiadať aj sám.

pragmaticka
11. jan 2023

A já zase nechápem načo si sa drbala v 4.ci 5.tyzdni ku gynekológovi. Ja keď mi neprišla menštruácia a test bol pozitívny, tak mi gynekológ povedal,keď som chcela ísť na termín, ze až najskôr v 8.tyzdni. Ze skôr by aj tak nič nevidel!!!
Pri druhej dcére podobne. Tam som dokonca aj silno krvacala. Doktorka mi nato povedala len, ze mam počkať, ak sa udrží a test bude stále pozitívny, mam prísť v 8. týždni.
Nedokážem zhodnotiť ci vyvolavacka môže spôsobiť potrat, nemám nato vzdelávanie. Ak však áno, tak ten doktor je debil, keď si mu ešte aj povedala ze 5 testov si mala pozitívnych a aj tak ti ju pichol.
Hlavu hore, nabudúce sa z toho poucis. Doktorom netreba slepo dôverovať!!!

lavinis
11. jan 2023

To ze si potratila s vyvolavackou vôbec nemusí súvisieť

lavinis
11. jan 2023

@suge nie je, lebo tomu nerozumie a bude sa pýtať na koňovi radšej ako sa pýtať doktorov

gabika128
11. jan 2023

Pichnúť žene, ktorá má pozitívny tehotenský test len tak vyvolávačku mi príde čudné. Môžeš zmeniť gynekológa keď mu nedôveruješ, ale treba mať na mysli, že skoro každé tretie tehotenstvo končí potratom, takže by som sa zameriavala na to, že by sa to pravdepodobne stalo tak či tak.

suge
11. jan 2023

Anonym, bolo Ti vysvetľované v predchádzajúcej diskusii, ako "vyvolávačka" funguje a že sa ten liek podáva aj preto, aby tehotenstvo pokračovalo.

autor
11. jan 2023

@pragmaticka no ja som nevedela že na kontrolu mám ísť až keď budem vo vyššom týždni jednalo sa o moje prvé tehotenstvo tak som neskúsená. to mal vedieť skor lekár si myslím že na kontrolu mi má dať termín až o par týždňou neskor. Doslova a do pismena som mu povedala že mi mešká 13 dní a testy mi vyšli pozitívne napriek tomu ma zavolal ku nemu hneď na druhý deň…

anjelicek26
11. jan 2023

Vyvolavacka ten potrat nesposobila... kazde tretie tehotenstvo konci v prvom trimestri, pretoze to proste priroda v urcitom s tych par tisic bodov, ktore do seba musia pocas uhniezdenia a delenia buniek zapasovat - proste pokasle... clovek vzdy hlada vinnika, ano aj ja dodnes spekulujem nad tym, preco minuly rok v 14tom tyzdni prestalo bit srdiecko, co som spravila zle, co spravil lekar zle, proste nedokazem ...resp. trvalo mi strasne dlho akceptovat, ze proste asi nebolo zdrave a ze sa to stava...

lilope
11. jan 2023

@autorka najskôr si prečítaj čo to vlastne je a ako to funguje predtým než obviníš zo svojho potratu gynekológa. 🙄
https://zena.pluska.sk/zdravie-a-krasa/vyvolava...

whatever1
11. jan 2023

Ahoj. Ak ti 2 tyzdne meskala ms, tak to by si v tom case pomaly končila 6ty tyzden. Embryo by uz malo byt vidno, mozno aj srdiecko. Ak na ultrazvuku dr nic nenasiel, dokonca ani len zltkovy vak, tak nieco muselo byt zle. Mozno preto zvolil takyto postup, ktory by bud tehotenstvo podporil alebo ak by sa nejednalo o tehotenstvo tak by aspon vyvolal ms. Mrzi ma co prezivas, drz sa♥️

ada510
11. jan 2023

Inekcia na vyvolanie menzesu sú len hormóny nespôsobujú potrat mne tiež viac krát pichla s tým že ak do 4 dni nedostanem som tehotná ...v maternici máte endometrium sliznicu to sú tie zrazeniny maternica si začala tvoriť vystelku a ostali tam zvyšky a tie musia ísť preč ...kto vám toto povedal že to je z inekcie nechápem 🤦

sowka
12. jan 2023

Už v minulej diskusii ti písali baby, že tá injekcia tehotenstvo neohrozí. Doktor tiež vedel, že ti ju môže pichnúť. A ty tu napíšeš toto. Ja niekedy rozmýšľam, či to tu autori príspevkov myslia naozaj vážne alebo si robia srandu. Bodaj by to bol len vtip 😀

domka222
12. jan 2023

Odvážne niekoho obviniť a pritom sa ani dopredu nespýtať, čo ide Dr podať. Tvoje tehotenstvo by s veľkou pravdepodobnosťou skončilo tak, či tak

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
12. jan 2023

ja sa len opýtam, lebo s tým našťastie nemám skúsenosti.... je reálne, že 30.12. jej pichol injekciu a v nemocnici na zákrok a vyčistenie leží až po 2 týždňoch? pýtam sa bez rýpania. ja som bola v tom, že pri takýchto injekciách to ide pomerne rýchlo. Ďakujem

veronikaszabova
12. jan 2023

@panelacikova on jej pichol injekciu na "vyvolanie menzesu". Ak meska menzes a lekar nic na sone nevidi, casto ju pichne pacientke. Ak tehotna nie je, cca do 14tich dni dostane menzes. Ak je, nic sa nestane. Tiez mi ju gynekologicka pichla pri prvom tehotenstve.

panelacikova
12. jan 2023

@veronikaszabova aha, čiže krvácanie nemusí prísť okamžite? toto som nevedela. teda v prípade, žeby šlo o samovoľný potrat, alebo ako to nazvať. chápeš. že tak či tak by potratila alebo už potratila a on jej to pichol. myslela som, že v tomto prípade príde krvácanie podstatne skôr.

veronikaszabova
12. jan 2023

@panelacikova podla mna by potratila tak ci tak. Ja chapem, ze je zranena a hlada vinika - v tomto pripade gynekologa a injekciu.

mikadooo
12. jan 2023

Toto ti kto povedal? "obrovské krvné zrazeniny ktoré vraj možu byť sposobené danou injekciou". Kto konkrétne ti povedal, že tie zrazeniny boli spôsobené tou injekciou? Aký doktor? Len ma to tak zaujíma. Lebo ak to bola sanitárka, alebo sestrička, tak to sa nečudujem takýmto bombastickým zaručeným "vraj" informáciám. Vyvolávačka nespôsobuje potraty.

miriam11
12. jan 2023

Je mi ľúto,co sa ti prihodilo. Skús si však preštudovať,co konkrétne lekár pichol. Vyvolávacka pre nástup menzesu potrat nespôsobila.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. jan 2023

Ja chápem že som možno mladá a sprostá, v týchto veciach neskúsená no čo keby ste sa trošičku ale že aspoň trošičku spamätali. O dieťa sa snažíme extrémne dlho a ja som práve potratila lekar zvolil neštandartný postup tak samozrejme že som potom paranoidná a myslím si že to je koli tomu. Nikde som nenapísala že ak by mi nepichol tu injekciu tak by tehotenstvo prosperovalo dobre. A za to čo mi hovoria v nemocnici ja nemožem, oni majú byť vyštudovaný v ich obore nie ja takže keď mi lekár ktorý má licencie a neviem čo všetko niečo povie je pochopitelné že tomu uverím. Tak tu domňa drbte aj naďalej kludne. Ale chýba vám trochu ludskosti ak by mi niekto povedal že niekto potratil, posledné čo by som robila je do danej osoby vrtala a osočovala ju akoby to pre tú osobu nebolo tak či tak ťažké. Ja vám hlavne posielam lásku lebo asi vám chýba🙃❤️

ada510
12. jan 2023

Inak na SK niesu povolené ani žiadne potratove inekcie ani tabletky toto všetko je tu zakázané ženy si na to musia chodiť do Rakúska napriklad a stojí to nemalé peniaze ...takže nemylme si pojmy a dojmy inekcia na podporu produkcie ženských hormónov nieje potratova ....

kimberley123
12. jan 2023

Vec prešetri na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ak máš dostatočné dôkazy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre