Potrat v 19. týždni

betka1712
20. jan 2022

Ahojte, zaujímali by má vaše skúsenosti, už asi 4. deň nemám žiadnu plodovu vodu, od utorka ležím v nemocnici, sono som mala naposledy v utorok, už nebolo vidno pohyby dieťaťa. Vraveli, že pravdepodobne to bude potrat. Ale zatiaľ so mnou nerobia nič, dostávam antibiotiká a ležím. Už som psychicky z toho zdeptana, ak potrat tak to už chcem mať za sebou či najrýchlejšie, najhoršie je to čakanie. Vlastne ani neviem načo sa čaká. Mal niekto podobnú skúsenosť? Boli vyvolávanie pôrodu v tak nízkom týždni ? Porodili ste hneď od podania tabletiek alebo čo sa to podáva ? Za odpovede vopred ďakujem

leuska1991
20. jan 2022

@betka1712 ahoj,porod boli ci si v 19tyzdni alebo v 40. Treba sa pytat,pytat,pytat tych lekarov ..a sestier. Nie ,aby tam niekto cakal a este takto...je mi to velmi luto😓😭A to ti zistil tvoj genekolog?uz si pohyby citila?ja som tiez presne v 19tyzdni

betka1712
autor
20. jan 2022

@leuska1991 to mi zistili v nemocnici, môj gynekológ má ani nezobral vyšetriť, lebo sa stále musím nahlásiť na vyšetrenie a nemá voľný termín mimo tehu poradní... Tak som v nemocnici, tu mi to zistili

anjelicek26
20. jan 2022

Nevidia pohyby poriadne, alebo uz nebije srdiecko? Je mi to strasne luto, v tomto tyzdni babatko budes musiet porodit, cisarsky je "zbytocny" vzhladom na to, ze sa asi budete chciet snazit o dalsie a to sa hoji podstatne dlhsie. Len psychicky to bude tazke, snad ta manzel podrzi. Ked dnes prijde vizita, na vsetko sa poriadne pytaj - co bude, co planuju, aky je postup. Mas na to pravo. Kedze su porodne cesty nezrele, moze vyvolavanie porodu trvat dlhsie.

marrria1
20. jan 2022

@betka1712 veľmi mi to je ľúto veľa síl prajem 🙏. Možno sa predsa ešte len stane zázrak a bábätko nakoniec bude žiť, viem o prípadoch kedy ženy boli aj niekoľko týždňov bez plodovej vody a bábätko sa podarilo zachrániť. Ja som síce bola vo vyššom týždni, na začiatku 23tt keď mi začala odtekat plodová voda ale tiež nam nedávali takmer žiadnu nádej, podľa lekárov sa jednalo o začínajúci potrat.. Nakoniec sme vydržali ešte 2 týždne a dcérka sa narodila v 25tt. Snáď ti spravia uz co najskôr kontrolné sono a ak by bábätko naozaj uz nežilo nemali by to dlhšie naťahovať, viem si predstaviť ze to musí byt pre teba neskutočne ťažké 😥😥. Myslim na teba ❤️

mamamasama
20. jan 2022

Nechcem strašiť. Len ťa prosím, urguj lekárov. Táto mamička zomrela, lebo tiež čakali.
https://www.cas.sk/clanok/2606097/smrt-izabely-...

denden77
20. jan 2022

je mi to luto 😔
teraz uz len zelam, aby to bolo rychle.. podla mojich skusenosti ti daju cipky na roztiahnutie krcka.. a bude sa cakat.. mozes si vypytat epidural, ked to pride.. drz sa 🍀

barboritta
20. jan 2022

@marrria1 prosím ťa a dcérka je ok?

marrria1
20. jan 2022

@barboritta chvalabohu je 🙏, uz ma 1,5 roka ❤️. Začiatky boli veľmi tazke hlavne prvé mesiace, mali sme snáď všetky komplikácie ktore sa u predcasniatok vyskytuju ale je to obrovská bojovníčka, so všetkým sa popasovala. Mala 820gr pri narodení, teraz kto nevie uz by nepovedal ze sa tak skoro narodila. Pre mňa je to zázrak. Tiež ste v podobnej situácii?

luccija
20. jan 2022

@betka1712 tvoj lekár Ta mal zobrať ako urgent a nie čakať na termín zmeň ho!Je mi to luto

betka1712
autor
20. jan 2022

@denden77 boli to zavádzanie čipka ?

betka1712
autor
20. jan 2022

@luccija ano lekára plánujem zmeniť, hneď čo má prepustia

denden77
20. jan 2022

@betka1712 su to viac menej take tycinky.. je to skor neprijemne, ako bolestive

leuska1991
20. jan 2022

@betka1712 neboli zavadzanie cipka,len je to trosku neprijemne

luci_ba
20. jan 2022

@betka1712 je mi to veľmi ľúto 😪😪 prajem ti nech uz nic zle ta v zivote nestretnr

hmmm71
20. jan 2022

Ahoj, ja som rodila mrtve babatko v 26 tt. Ked ti zavadzaju cipky, neboli to. Postupne vsak zacnu kontrakcie, ja by som to prirovnala k velmi silnym menstruacnym krcom. Nic, co sa nedalo zvladnut. Predtym som nerodila, toto malo byt nase prve..Ale samotny porod trval sekundu. Pamatam si poslednu silnu kontrakciu a potom, ako babo zo mna vypadlo. Porodila som sama na izbe do nohaviciek. S odstupom casu mi to pride lepsie, ako niekde na sale...Ja som chcela len k tomu porodu. Vyvolavacky mi davali vo stvrtok poobede, v sobotu skoro rano som porodila. Drzim palce, nech to ale skusia este zachranit ❤

betka1712
autor
20. jan 2022

@luci_ba ďakujem, dúfam že budete mať pravdu

betka1712
autor
20. jan 2022

@hmmm71 a izbu ste mala zámerne sama ? Alebo ste musela byť sama ?

cecilia29
20. jan 2022

Jedna mamick tu písala svoj príbeh. Plodov voda odtiekla v 16tt a aj keď nikto bábätku nedával šancu tak prežilo. Vydržali takto 2v1 ešte 10 týždňov. Dokonca skúšali, ale neúspešne , nejaký zákrok, kedy sa pokúšajú plodovy obal zaceliť , aby sa doplňujúce plodová voda udržala. Malička je krásne dievčatko, ma síce nejaké diagnózy no vôbec to nie je to čim strašili dr. Každopádne myslím že pohyby stále mamička cítila.
Držím prsty nech to zvládneš 🙏

hmmm71
20. jan 2022

@betka1712 Nie, na izbe sme boli 3, len v tej chvili tam vsak nebol vobec nikto. Ale hned jedna "spolubyvajuca" prisla a zavolala sestricky.

barboritta
20. jan 2022

@marrria1 vieš čo,boli sme,ale chvalabohu sme to dali a dcérka sa narodila zdravá.Ale mne ju napr ani nechceli držať pri živote nejak,veď je malinká a ešte budem mať deti kopec 😭 prajem bojovnicke veľa zdravia

ivus32
20. jan 2022

@betka1712 ahoj ja som zažila na konci októbra presne toto iste v 17tt ale ja som išla na WC a rána jak z dela mne ta voda praskla sama tiež som išla na príjem čakali ci sa pôrod nerozbehne ,nakoľko sa nerozhodol tak mi vložili tabletky ktoré do hodiny zabrali a ja som úplne bez bolesti porodila keď som išla na WC dcérku do dlane.

marrria1
20. jan 2022

@barboritta no u nás to tiež bolo take všelijaké hlavne pokiaľ sme neprekročili ten 24tt,stále mi hovorili len o potrate, nechceli ma ani previesť do nemocnice kde by bola neonatologia. Az potom sa podarilo zabezpečiť prevoz a dcérka všetkým ukázala ako veľmi chce žiť, ja som jej po celý čas verila. Našťastie tam boli výborní lekári a zachránili nám ju, medicína dnes uz dokáže zázraky. Viem však ze keby sa vypýtala na svet o pár dní skôr a nedostalo by sa jej hneď po narodení takej špičkovej starosti nemusela tu byt alebo skončiť s trvalými následkami... Ďakujem každý deň 🙏. A tiež všetko dobre prajem aj vam a vašej dcérke ❤️

lienka.7
20. jan 2022

@betka1712 sucasne by som na neho podala aj podnet na urad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Co sa tyka zvyšku, držím ti palce... a pytaj sa pytaj sa pytaj sa. ✊🍀

anjelikdianka
20. jan 2022

@betka1712 Ahoj.Je mibto strašne ľúto.Ja som mala potrat v 23.tt.V 19.tt mi začala pomaličky odtekať plodová voda,ležala som v nemocnici a ako aj ti hovoriš dostávala som iba antibiotiká a pozerali či mám pri bábätku dosť plodovej vody.Vždy som mala menej ale stále dosť nacto aby dieťatko ešte žilo.Cítila som každý kopanec.Bola zdravá.Až po dvoch týždnoch som začala krvácať a na usg zistili že už plodovú vodu nemám žiadné a musím porodiť.Dva dni mi vyvolávali pôrod,malú som už prestala cítiť.Chcela som nech mi urobia cisárský lebo porod neprežikem ale nechceli.Ked prišlo k pôrodu tak išlo to rýchlejšie ako pri normálnom pôrode,ale potom mi dali nejaký oblbovák a vyčistili ma.Brali to ako potrat ani malú mi neukázali iba odniesli a mna na druhý deň pustili domov.Presne o rok na to som otehotnela a mám krásnú zdravú dcérku ktorá bude mať 8r.

betka1712
autor
20. jan 2022

@ivus32 a ako ste to zvládli? Videla ste svoju dcéru ?

ivus32
20. jan 2022

@betka1712 bolo mi veľmi ťažko nikto si to nevie predstaviť ale nakoľko mám doma ďalšie deti najmladšie majú 3 a 1 rok ešte som mala aj objednávky na vianocne pečivo tak aspoň som na to stále nemyslela. Boli to stále , skoro nikto o tom nevie možno aj preto ze každý sa ma na to nevypytuje a nerype do toho . Keďže mi vypadla do ruky tak aspoň chvíľku som si ju podržali a vlastne len také malé klbko to bolo,povedali mi len ze mala 24cm a 122g a ze to bolo dievčatko dali sme jej meno Zarka včera by mala meniny tak to viacej bolelo a ešte aj termín som mala skoro na moje narodeniny keď si zmyslim ze už tu mohla za chvíľku byť s nami veľmi to boli.

betka1712
autor
20. jan 2022

@ivus32 to mi je veľmi ľúto 😔 tak aspoň viem že to nezazivam sama, a je nás tu viac... Zároveň mi je neskutočne smutno za synčekom a do toho ešte to čo ma čaká 😔

ivus32
20. jan 2022

@betka1712 možno pomôže keď sa budete s manželom o dieťatku rozprávať my stále rozprávame o Zarke je súčasťou našej rodiny aj keď tu bola iba chvíľku je naša ,našiel jej každý večer zapáli sviečku.

anjelicek26
20. jan 2022

@betka1712 velmi ma mrzi, co prezivas. Bohuzial nasleduje normalne sestnedelie s krvacanim, hned si pytaj lieky na zastavenie laktacie, my sme boli len v 14.tyzdni a mlieko nabehlo aj tak, je to riadna rana od prirody, ked kojit neni koho, vsetkym tymto si zena po potrate proste musi prejst :(

sarka010
20. jan 2022

@betka1712 ahoj, v prvom rade Ti, držím silno palce ci po fyzickej alebo psychickej stránke 🍀
Mne vyvolávali pôrod týždeň, bolesti prišli večer o 19:00,porodila som ráno o 3...kontrakcie boli silné, no stále som nebola dostatočne otvorená
Mňa osobne ti tyčinky ktoré mi dávali boleli a bolo to dosť nepríjemné, dávali mi ich na 2x,najprv nejake tablety tie v podstate nepomohol a potom išli, na tie tyčinky... Mne po nich prišlo normlane zle, nedošla som do postele lebo som odpadla, myslím ze viac zo stresu ako z bolesti,kedze som natom psychicky bola zle.
Posielam Ti veľa energie a verím ze Všetk o dopadne dobre ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre