Vyšetrenie plodu po potrate v 7 týždni

miriam18111
17. sep 2012

Ahojte.chcela by som sa spytat,poradit,?!pre zhruba 2mesiacmi som potratila:((7+3tt)cakali sme na vzsledky hystologie.no volala som svojej doc(od ktorej by som najradsej odisla ale musim pockat do buduceho mesiaca)a ona mi povedala toto:ze plod vajca vysetreny.ze to je vsetko.chcem sa teda spyata co to znamena.??ja som myslela ze sa da vysetrir preco sa to stalo pricina a nie tot:(dakujem za kazdy nazor radu

01emi11
17. sep 2012

@miriam18111 ahoj miriam...na začiatok ti chcem povedať že je mi ti lúto no poviem ti asi tolko že ja som potratila dva krát a nikdy mi nikto nepovedal príčinu..ked som sa pytala ci mojho lekára alebo v nemocnici lekárov nikdy mi nedali odpoved....

miriam18111
autor
17. sep 2012

@01emi11 ahojky boze 2x:(to ma mrzi:(no len lekar v nemocke mi to vravel ze to sa da vysetrit a povedia mi(potratila som spontane)a kao si to zvladla?ja sa teraz tak dost bojim aj dalsieho tehotenstva(sice 2babo chceme az za 1-3roky🙂ale mam strach.nikdy ma nenapadlo ze nieco taketo sa mi stane(mam doma 11mes.drobca:).vies ze ked bolo 1ok a vobec som sa s takou myslienkou ani nepohravala:(

01emi11
17. sep 2012

@miriam18111 ja tiež spontanne a bolo to dost tažké obdobie pretože sme babo este nemali....proste po tom druhom som povedala že koniec a deti nechcem....ale potom ma chlap ukecal a skusili sme to a ja som zaciatok tehotenstva preležala v nemocnici a potom som bola doma a nastastie mame zdravu dcerku ktora bude mat 3mesiace tento tyzden,,,a mne lekar tvrdil že to sa príčina nezistí a ja uz som bola z toho taká hotová že ja som už sa nechcela s nikým o tom bavit a dokonca ani s lekarom...len mi to nedalo a pytala som sa po dlhsej dobe a fakt som doteraz odpoved nikdy nedostala...

miriam18111
autor
17. sep 2012

@01emi11 jej tak gratulujem 🙂tak ja neviem, naco mi to ten doc, vravel.viem ze kamoska mi vravela ze sa da nejako zistit ci si kompatibilny s druhym pohlavim🙂ked sa to bude dat zisiti urcite dam, uz nikdy v zivote to nechcem zazit a viem ze nedajboze aj:(tak sa z toho psychicky uplne polozim:( teraz sme mali na male, dokonca som myslela ze na nejaky cas odidem od draheho, ja viem ze to nebola jeho chyba ale nedokazala som sa naho ani pozriet(kriza)

bosoriak
17. sep 2012

@miriam18111 Na povzbudenie a po tom case aj cierny humor: mne po missed aborte v 8tt robili histologicke vysetrenie a vysledok bol: zvysky po missed abort. 😀 V takto skorom stadiu by vedeli mozno zistit len nejaku velmi vaznu abnormaliu na bunkovej urovni, ale nie vzdy sa to zisti. Niekedy len proste nie je tehotenstvo zdrave a vtedy sa ukonci.
Drzim palce, nech sa coskoro podari nanovo.

01emi11
17. sep 2012

ja som si celkovo pripadala pred všetkými hrozne a prerevala som niekolko tyždnov a moj priatel uz mal na mna nervy a ja som ho posielala preč ale on to vydržal...on predo mnou nechcel plakat aby som to nemala este horšie ale obcas mal namále ale prekonali sme to....

andulka82
17. sep 2012

@miriam18111 My sme tiež prišli o bábo tak v 8t. a tiež spontáne, a brali aj vzorku doktorka mi len toľko povedala, keď som sa pýtala, že aké sú výsledky, že z toho nezistia prečo som potratila a že prečo sa to stalo, toto bola odpoveď s ktorou som sa musela zmieriť 😒

tinna84
17. sep 2012

ahoj, ja som tiez prezila potrat a dokonca 2x. Prvy krat to bolo hrozne, bola som na sone a doki zistila ze srdiecko prestalo bit, poslala ma do nemocky a tam mi davali este nadej, ze sa im zda, ze vidia nieco☹v nemocke som bola skoro 2.tyz. a potom mi povedali, ze je tam uz len mrtvy plod, co bolo neskutocne krute. Podstupila som kyretaz a preplakala niekolko mesiacov. Doki som sa pytala, ci nevie preco sa to stalo, ale jej odpoved bola taka, ze sa to proste stava a take su statistiky a pod.☹Po pol roku mi doki odporucila opat otehotniet, co sa nam podarilo, ale nasa radost netrvala dlho(7tt) a nasledoval dalsi potrat. Velmi ma to psychicky zlomilo. Nasledovali rozne vysetrenia az dospeli k tomu ze mam poruchu zrazanlivosti krvi, a tym padom sa mi vytvaraju zrazeniny, kvoli ktorym sa k dietatku nedostava okyslicena krv a dietatko nedokaze prezit. Tretie tehotenstvo bolo od zaciatku rizikove a cely cas som si pichala injekcie do bruska proti zrazanlivosti krvi, bolo to bolestive, stresujuce ale mam konecne svoju nadhernu milovanu dcerenku🙂

petrusape
24. sep 2012

Aj ked sa vsade pise, ze kazde 5. tehotenstvo sa konci potratom, je akosi tazke zmierit sa s tym, ze clovek je iba sucast statistickych udajov. Som tiez po MA (8 tt, predtym som mala uplne bezproblemove tehotenstvo, takze mi ani v pate nenapadlo, ze sa moze nieco taketo stat) a naslednom kyrete, kde mi v nemocnici nepovedali v podstate nic a odobrate vzorky rovnako casto nepreukazu nic nove, iba to, ze zena bola tehotna a potratila...zaroven je absurdne, ze narok mas na riadne vysetrenia az po 2. potrate, to si osobne neviem predstavit a preto by som rada "ukecala" svoju doktoroku na niektore vysetrenia uz teraz, nasla som ich zoznam na tejto stranke, mozno pomoze:
http://www.anjeliky.sk/forum2/read.cfm?forum=21...
Samozrejme sa mohlo stat, ze si to jednoducho priroda zariadila po svojom, ale ak je to nahodou nejaka hlupost, co sa da vyliecit/odstranit, tak by mi to po psychickej stranke velmi pomohlo.

nevestickaaaa
24. sep 2012

Lekári takmer nikdy nepovedia pravú príčinu toho, prečo niekto prišiel o bábo a je jedno, či o bábo príde žena v 5tt alebo v 40tt. Vo vyššom štádiu tehotenstva sa robia pitvy, ktoré však tiež nie vždy ukážu príčinu. Ja som o bábo prišla a tiež mi povedali iba predpoklady prečo to asi mohlo byť, ale to neznamená, že to tak aj naozaj bolo.
V taktomto nízkom štádiu tehotenstva lekári hovoria, že je dôvodom zväčša porucha plodu, čo znamená, že bábo bolo poškodené a telo ho takto "vypudilo".
Miruš, veľmi ma mrzí čo sa ti stalo, máš doma krásneho synčeka a tomu sa teraz treba venovať a robiť ho šťastným. Keď sa opäť rozhodnete pre súrodenca, určite vám to už vyjde, budem moc držať palce! 😉

nelynka
24. sep 2012

ja som potratila 5x z toho 2x sa mi robila histologia..na tej sa nikdy nic nezisti a po 4tom potrate poslali plod aj na genetiku a tam bolo tiez vsetko v najlepsom poriadku..
bez doporucenia lekara som sla na genetiku..imunologiu..hematologiu..a ani tam sa nic nezistilo tak u nas je to len blba nahoda..
aj napriek dobrym vysledkom picham od 3 potratu injekcie na riedenie krvi (len preventivne) ale ani tam sme nemali uspech zaruceny..

katey
24. sep 2012

@petrusape ja neviem, ci mas narok az po 2. potrate. mne ich doktor dal robit automaticky hned. genetiku, zrazanlivost. a najnovsie ma testuju aj na stitnu zlazu.

petrusape
24. sep 2012

@katey Tak to je fajn, v postate cerpam iba info, ktore som nasla na internete, vsade pisu, ze az po 2. potrate, ak je to takto, tak iba o to lepsie.

janulka188
24. sep 2012

no ja som prvy raz potratila spontanne asi v 5 tyzdni..nic moc ale priatel vydrzal.lekarka ma vystrila ale odpoved preco sa tak stalo mi nedal nikto,len ze sa to stava..teraz som 13tyzdnov tehotna a na rizikovom doma,ale verim ze vsetko bude ok 🙂)takze drzim palce a na tie injekcie ktore spominate-proti zrazanlivosti krvy som alergicka :(

petrusape
24. sep 2012

parada, drzim palce

katey
25. sep 2012

@petrusape asi zalezi na doktorovi

petrusape
25. sep 2012

@katey urcite ano, zaroven je mi jasne, ze ani testy nemusia nic preukazat

lolittka
31. jan 2013

Bože, toto je aká ťažká téma..! ....som si poplakala za našim anjelikom...aj keď je to už pomaly tri roky, bolí to...ešteže máme naše dievčatko..! držím Vám všetkým, maminky, veľmi veľmi palce!

ercsikek
21. feb 2013

ahojte,tiež som mala spontánny potrat v 8tt,a tak isto mi povedali,že sa to nedá zistiť kvôli čomu sa to stalo,doktorka mi povedala,že nemuseli násilne otvárať maternicu,lebo sa otvorila sama zvyšky plodu vypudzovalo telo von,čo vám lekári radili,kedy sa dá zase snažilkovať?aký je optimálny čas počkať?bojím sa že od začiatku budem musieť brať dufaston jak lentilky,a keď som si prečítala nežiadúce účinky?!

bibinkaleo
31. mar 2013

tak aj ja uz mam vysledky s cytogenetiky... potratila som 11 týzdni.. vysledok je dievcatko a normalna tehotnost ziadne chromozomove ani telesne aberacie sa nenasli... 🙂 🙂 mozme sa snazilkovat dalej.. som smutna . ale tesim sa ze mam novu sancu.. a ze mam anjelika co ma strazi a dozera na moje pripadne dalsie tehu!!

martapir
7. apr 2013

ahojte, ja som v piatok prišla z nemocnice po druhom spont. potrate. 1x to bolo v 8 tt teraz v 6 tt, s odstupom 2 rokov. Mám síce už jedného synčeka 6r a ten mi pomáha nemyslieť negatívne ale je to aj tak ťažké. Neviem príčinu a chcem si dať urobiť už nejaké testy. Mám už po 30-tke tak necchem dlho čakať a budem skúšať dalej verím že to vyjde raz a aj Vám všetkým to prajem zo srdca. Len pozitívne myslenie a nenasilne chcenie dieťatka ...

michella7
10. apr 2013

ahojte, ja mám za sebou 3 potraty, po prvom a druhom to vobec neriešili vraj to je normálne ale po tretom mi to uz normálne neprišlo a talčila som na dr. aby mi urobili rozne testy a hladali príčinu. Bola som na genetike a tam mi zistili že mam jeden chromozon trocha inak vytočený ako má byt a vraj to moze sposobovat potraty ale samozrejme ze nepotvrdili to s istotou vraj to nemusí byť preto. teraz som 4x tehu a pevne verím že sa to už konečne podarí , že už toho trápenia bolo dosť. Doktori tvrdia že je to všetko len o štastí a o prírode, že treba to skúšať, kým sa to nepodarí, lenže dokedy???kto to prežil vie ake to je trápenie☹

zuom146
23. apr 2013

ahojte ja mam za sebou druhy potrat (pred 4 dnami) v 6tt ,prvy bol pre rokom v 20tt baby poculi ste o takom že može byt pričina potratu že konketna žena nemože vynosit určity druh pohlavia alebo je to blbost ??lebo ja mam dcerku a tehu bolo uplne bezproblemove a minuli rok som cakala chlapca a teraz tento druhy krat neviem ale ked to nedopadlo tak asi tiež chlapec počuli ste niektora o tom??

leria
18. máj 2013

@nelynka ahoj, čítala som Tvoj príspevok, ktorý ma zaujal....pretože prechádzam niečím podobným...som po treťom potrate, chodím na hemato, pichám fraxiparín, no čo ma najviac zaráža....že sama si tu musím zháňať info na aké vyšetrenia by som mala ísť, pretože u mojej doktorky asi profesionalita končí tam kde začína problém...ona mi vôbec nenavrhla genetické a imuno vyšetrenia, keby som nemala net a sama nevyžiadala výmenné lístky, tak neviem ako k tomu prídem...ešte som ju vyslovene žiadala, nech mi na imuno dá výmenný aj pre partnera a ona že netreba a na imunologii to bolo prvé čo sa pýtali, či má partner nejaké vyšetrenia a že určite ich treba urobiť, že sú drahé ale poisťovňa to prepláca....ja už neviem čo si myslieť, nedostávajú lekári náhodou od poisťovní nejaké body, ked im ušetria tak nákladné vyšetrenia?no a u Teba ma tiež zarazilo, že po treťom potrate to nezačala Tvoja lekárka rázne riešiť.....neviem ako si na tom teraz, no silno držím palčeky 🙂

grace90701
18. máj 2013

@leria nemyslim si, ze by lekari dostavali nejake body. Ja som presvedcena, ze ide o nevedomost. Pred niekolkymi rokmi sa o imunitnych problemoch ani len nechyrovalo, ved tomu nasvedcuje aj to, ze tieto vysetrenia sa robili len v prahe, nerobili sa na slovensku. Moj predchadzajuci gynekolog bol fatalista, povedal, ze mozno urobit nejake vysetrenia, ale vacsinou sa aj tak nic nenajde, v praxi si to predstavoval asi tak, ze mozno z 10 pokusov ten 1krat to vyjde bez akejkolvek liecby.

leria
18. máj 2013

@grace90701 nevedomosť? v dnešnej dobe...hm, tak to je veľmi smutné...ale asi máš pravdu, moja doktorka mi nevedela ani odporučiť, povedať kde je imunologia v meste a našla som ju presne v tej istej budove ako ona o pár poschodí vyššie...pritom sú to oddelenia, ktoré v takýchto prípadoch spolu úzko súvisia a mali by spolupracovať....no to je asi moja veľmi bujná fantázia 😀 ...pretože všetko funguje úplne ináč....už sa prebúdzam, šťastný ten kto nemusí chodiť po lekároch 😉 a možno ten fatalistický postoj je najlepší, prináša to menej stresov...

grace90701
18. máj 2013

@leria jj, to je jasne, ze by mali spolupracovat...ja som tu nevedomost skoro pochopila...ked som bola nedavno u gynekologa, tak som sa chvilu rozpravala s jeho sestrickami a tie mi povedali: " Viete, ten clexane, to je len teraz taka novinka, my sme ho predtym vobec nedavali." Ked som sa gynekologa opytala, ci ma neposle na genetiku, tak ma skoro vysmial, ze co vlastne od toho ocakavam. No na poslednej navsteve zmenil nazor a teraz, ked uz mam genetiku davno vysetrenu, tak ma tam zrazu posiela. Naozaj komicke. Ani ten fatalisticky pristup nie je dobry, zvlast ked to zakazdym dopadne zle. Iba to prehlbuje depku.

leria
18. máj 2013

@grace90701 no s tým fatalistickým prístupom som to myslela tak, že človek čím viac sa zamotáva v našom zdravotnícvte a s prístupom niektorých lekárov a personálu...neviem asi som mala fakt v poslednom období veľa nepríjemných skúseností a preto mi to tak prišlo, že radšej mali na mňa kašlať ako niečo načínať a s prepáčením ešte viac djbkať...no všade sú ľudia a "ľudia" a patrí to k životu, že o niektoré veci treba bojovať viac, v ratane boja s ľudskou hlúposťou a neprofesionálnym prístupom....človek už nevie komu má veriť, kto je skutočný odborník, či len to hrá, či chce fakt pomôcť alebo sú za tým iné pohnútky...

nelynka
19. máj 2013

@leria ahoj, moj lekar to riesil po tretom potrate tym, ze ma poslal na hematologiu.. to bolo cele.. vsetky ostatne vysledky som uz raz mala z Prahy, kde sme predtym byvali.. po dalsom potrate som si to vyziadala znova, genetiku mi robili automaticky ked poslali plod a nas zavolali o vysledky a imunologiu mi urobila hematologicka nova ku ktorej som presla od povodnej..
Momentalne som vo faze, ze som gynekologa pekne davno nevidela, ziadne dalsie umele zatial neriesim a celkovo na dieta ani nemyslim.. Mam kopec inych starosti co mi chvalabohu mysel zamestnavaju 🙂
Hlavne nova praca, ktora ma "zatial" celkom bavi 😀 😀

Vo vela pripadoch, ako uz baby spravne podotkli to je hlavne o nevedomosti lekara.. ale zase ked cloveka nieco trapi, dokaze si aj sam pozistovat co by mu mohlo pomoct, ja uz sa na lekarov nespolieham, u nas pricina potratov je neznama, jedina domnienka je ze manzel ma 99% patologiu a pravdepodobne vajicko oplodni vzdy ta nespravna spermija..takze len a len skusat a nic ine ☹

leria
19. máj 2013

@nelynka hm, to je fajn, že si môžeš dať od toho všetkého pauzu...a možno presne to je to najlepšie, čo pre príchod bába môžeš urobiť...nemyslieť na to a byť úplne v pohode...ja verím, že sa vám určite zadarí a budeš šťastnou mamičkou 🙂 ja som trošku iný prípad...mňa tlačí vek....za iných okolností, tiež by som dala riadnu pauzu...a vlastne aj dám, len si doriešim tie vyšetrenia...aspoň nech po tejto stránke mám pokoj na duši, že som preto niečo urobila 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre