Zamĺknutý potrat

johanna_b
19. apr 2017

Ahojte som tu nova. Zial, stalo sa nam velke nestastie, este je to cerstve a velmi to boli. S muzom sme si presli vela zleho, dlho sme cakali na babatko a ked konecne prislo, v 3. mesiaci odislo. Viem, ze je vela dievcat a zien s takymto pribehom :( Napiste mi, prosim, Vy, co ste toto prezili, aj neskor.... S akymi pocitmi ste sa prebudili po kyretazi, ja sa bojim, ze sa budem citit spinava, neschopna donosit babatko, so strachom znova otehotniet. Mam pocit, ze ma moje telo sklamalo, ze som chora, vadny kus. Bojujem s roznymi zlymi pocitmi a najviac s tym, ze znova otehotniem a znova sa to stane. Prosim, podporte ma niekto, nieco mi pomoze, aby som sa znova citila ako zena. Dakujem

nastasyk
19. apr 2017

Ahoj, stalo sa to aj mne, ale "nastastie# to bolo uz moje tretie dieta. V prvomrade to netreba dusit v sebe, rozpravat sa s muzom, kamaratkou, mamou... Ja som sa necitila spinava ani nic take, lebo viem, ze v mojom.okoli sa to stalo mnoho zenam a ze je to bohuzial sucast zivota. Ja som si to vzala tak, ze ked babo odislo, bolo asi chore, poskodene a ze je to takto lepsie, akoby sa malo cely zivot trapit. Treba sa zacat snazit o nove babo, to zaceli ranu. Mne moja dr. aj primar v nemocnici povedali, ze sa mozem snazit po prvej ms po kyrete, ze maternica je vycistena a akokeby pohnojena a vela zien lahko otehotnie. Mne sa to stalo minuly rok v auguste a uz cakam dalsieho drobca. Neboj, vsetko bude fajn, len treba cas.

taziona
19. apr 2017

Ahoj. Mna to postihlo tiez v 7. tt. Dlhsi cas som sa s tym nedokazala zmierit. Uz je to lepsie, cas pomohol,no ak mam byt uprimna, kazdy kazducky den na to myslim. Ale mam skveleho manzela, ten mi dodava silu 🙂 drz sa.

johanna_b
autor
19. apr 2017

@nastasyk ako dlho po potrate ste sa teda pokúšali? resp. po vyčistení maternice...

johanna_b
autor
19. apr 2017

@taziona
môj muž prešiel za týchto pár dní obrovskou, brutálnou zmenou. predtým sa prejavoval tak "mužsky", akoby to bolo normálne, netreba z toho robiť vedu, chcel, aby som si vyšetrenia vybavovala sama, že on sa stará o financie. teraz sa veľmi rozplakal, aký bol hlúpy, videla som ho 1x plakať. žeby toto bol dôvod, lekcia pre môjho muža? nemôžem tomu uveriť. bol prísny, ale bolo to v norme, možno si mal niečo uvedomiť. držte mi palce, nech nám Boh znova požehná a nech nám bábo nevezme :(

nastasyk
19. apr 2017

@johanna_b po ms sme sa hned snazili, ale rozhadzal sa mi cyklus a podarilo sa to presne pol roka po kyrete. Drzim palce, zvladnete to!

johanna_b
autor
19. apr 2017

@nastasyk práve toho sa bojím, že cyklus už nebude to, čo predtým. mala som ho pravidelný, s bolestivými ovuláciami, za čo som bola vďačná, všetko fungovalo ako hodinky a rozumela som svojmu telu.

taziona
19. apr 2017

@johanna_b mne odporucal lekar pockat dva cykly. Tak som poctivo cakala. Teraz sa snazime uz druhy mesiac a nic. Viem,ze najlepsie je na to netlacit a ani nechcem. Ale da sa to? :D dostala som od kamosky Inofolic,tak uvidime ako to "vypali" tento mesiac 🙂

wolfin
19. apr 2017

ahoj, mne zistili necinnost srdiecka a nevyvijanie sa plodu v 11tom tyzdni. v 12tom som isla na kyret. poplakali sme si ako sme sa to dozvedeli, ale povedali sme si, radsej takto, ako by sa malo narodit chore, alebo potrat vo vyssom stadiu. na kyret som sla s dalsimi asi 6timi babami, cakali sme pred salou ako u zubara... take mi to prislo sup-sup. isla som ako druha. len ma uspali a hned som bola na prebudzacke. krvacala som. niekolko dni este po zakroku. to cistenie bolo bezbolestne. lekar povedal, aspon 2x menzes prirodzeny, potom mozeme znova... a tak bolo... mala som 2x normalny menzes na 28den, nejake velke bolesti praveze nie, co som zvyknuta, ze menzes bol u mna dost silny... na preruseni som bola nech neklamem niekedy v auguste a v decembri som zacala mat nevolnosti, uz 2hy tyzden som vedela vnutorne, ze sa podarilo (liecim si stitnu zlazu, takze mi bolo fest zle aj zo znizeneho hormonu). teraz som 22tt, vsetko vypada ako ma, sice nizsie placenta, ale zaklopem si tuk-tuk, maly je ok 🙂 verim, ze to dobre dopadne. neberiem to ako zlyhanie seba alebo muza, proste sa to stava... tesime sa na toto miminko, ale na to prve si obcas spomeniem tiez.

johanna_b
autor
19. apr 2017

@wolfin veľmi si mi pomohla svojím príspevkom. ono to každý lekár odporúča ako sa mu chce. čítala som štúdiu, že je najlepšie snažiť sa hneď, lebo maternica si pamätá. A keď čistia tou šetrnou metódou, kde sa už nič "neškriabe", tak sa žena môže pokúšať hneď. je to o tom, že ten gynekológ sa chce chrániť, keby niečo, tak radšej povedia viac ako menej, lebo keď je väčší odstup a nedarí sa, tak jasne, že nie kvôli nemu. ale keby hneď a žena znova potratí, už akoby bol za to zodpovedný. ja skôr počúvam svoje telo ako lekárov, toto sa mi naozaj overilo baby.

wolfin
19. apr 2017

@johanna_b ja mam tiez ten pocit, ze keby sme dlho cakali, nebolo by to tiez celkom ok... buduca svokra hned mala reci ako sa dozvedela ze "to uz zas si tehotna?!?!", ale chlap ju teda sfukol, ze ano, tak sme to citili a chceli... proste to nebolo "teraz sa snazme rychlo nahradit tu bolest", ale prirodzene sme sa milovali a bolo... nebol to ten popud nahradit bolest v srdci... aj moja mamina mala potrat medzi mojim bratom a mnou... stava sa to... a nikto nevie preco, za co,... co sa dalo spravit inak... je to proste tak... treba ist dalej, aj ked obrazok - prve sono mame odlozene, mam ho ulozene tak, aby som on nezakopavala kazdy den, ale medzi zdravotnymi vecami. je to uz moja sucast. ale trapit sa tym uz tak netrapim... tesim sa na toto a chcem sa jemu plne venovat a vsetku energiu davat 🙂

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b ahoj ja nieco podobne prezila v decembri a to som si musela porodit mrtve dieta na konci piateho mesiaca bolo to strasne tie prve dni , ale rodina muz a sestricky v nemocnici boli super. A sem tam mi zostane smutno hlavne ked pozriem na foto s ultrazvuku. Dost mi.pomahalo o tom rozpravat. Neboj vsetko bude ok

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 ja rozprávam, ale iba s tými, čo také niečo tiež prežili. inak mám blok.

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b ja s kazdym koho to zaujimalo, najhorie boli tie lutostive pohlad v praci, niektory ma obchadzali jak keby som mala lepru. Este aj upratovacky sa drgali ked som isla po nakupnom centre. Ale nastastie to trvalo len chvilu. Teraz dufam ze som tehotna a zacinam s optimizmom nanovo

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 držím palce moja zlatá

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b dakujem kludne sa pytaj ak ta nieco zaujima

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 tak si tehotná, či nie si? koľko ste čakali po tom pôrode, kým ste sa začali pokúšať?

ksebejka
19. apr 2017

@johanna_b nebudes sa citit spinava, ale asi sa budes citit prazdna... ja som vela plakala prvych 6 tyzdnov... potom prisiel menzes a to ma povzbudilo, ze snad to vyjde na druhy raz. Drzim ti palce, aby ste to s manzelom zvladli - nehladaj chybu, vinu, dovod - ja som sa strasne obvinovala, myslela som ze to je moj trest, ze som si to sama privolala, ked som v mladsom veku deti nechcela... teraz mam pocit ze nemame az taku moc, takto si sami urcit osud. Nemusis o tom hovorit nikomu, ja som uplne prerusila kontakty s niektorymi ludmi, lebo som mala obavy z reakcii a naopak niektorym som povedala vsetko a ich podpora mi pomohla. Rob veci tak, ako ich citis a fakt to v sebe nedus! Tak ako pises, snad nam Boh pozehna surodenca pre nasich anjelikov.

johanna_b
autor
19. apr 2017

@ksebejka takže vám to po potrate hneď nevyšlo? áno, to isté, čo popisuješ, aj ja. mala som na facebooku 2 tehotné kamošky, vlastne tri, vrátane jednej z rodiny a jednu som až musela vyhodiť, lebo som nezniesla jej statusy. a tiež ma prekvapilo, ako niektorí ľudia pri mne stoja a pýtajú sa, od ktorých som to vôbec nečakala

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b cakali sme 3 cykli a hadam som zatial, a ci som tehotna zistim az ked piatok nedorazi mrcha test dnes dopadol s dvoma ciarkami ale bola este bleda 🙂

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 no áno, počula som, že Slováci odporúčajú 3 mesiace, aby boli chránení, keby sa niečo stalo, ale štúdie hovoria jasnou rečou, že treba otehotnieť čo najskôr po potrate. maternica má pamäť, pamätá si, že prijala embrijko a prijme ho znova. inak baby, ja sa bojím, že to moje duchovné, na čom som roky pracovala, je fuč, bojím sa, že sa teraz rozbehnem po vyšetreniach, k čomu som vždy mala totálny odpor, že sa z toho zbláznim!

ksebejka
19. apr 2017

@johanna_b no ja som cakala 7 tyzdnov len na prvy menzes, takze este sme sa nedostali ani ku snazeniu

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b mozno pri potrate malom do troch mesiacov , ja porodila mrtve dieta na konci piateho mesiaca, a rodila som prirodezene potom na druhy den ma cistili, brala som tabletky aby sa mi zastavilo mlieko, 6 nedel som krvacala klasicky po porode. Urcite som nemohla otehotniet hned

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 moja zlatá 😢

to bol ten oškvarček, čo som videla na tvojom profile? bože moja, držím ti palce!

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b ano to bol on

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b ale uz to bude len dobre neak vnutorne citim ze teraz to vide

johanna_b
autor
19. apr 2017

@36evina36 toto som si ja hovorila pri tomto, čo nám odišlo :( že mám intuíciu, že toto už je naozaj :(((

36evina36
19. apr 2017

@johanna_b musim to brat optimisticky ja este dieta nemam a bez boja sa nevzdam

kaja_sola
19. apr 2017

@johanna_b Ahoj, aj mne zistili zamĺknutý potrat asi v 9.-tom týždni, bolo to na prvej kontrole u lekára, ktorý mal potvrdiť tehotenstvo, ale oznámil mi, že srdiečko nebije a musím ísť hneď do nemocnice na kyret. Bol to pre mňa šok, snažili sme sa o prvé dieťatko. Ešte v ten deň ma prijali do nemocnice, celý čas som plakala, keď som o tom mala rozprávať, prečo som tam, všetci ma utešovali, že som ešte mladá a ešte budem mať kopec detí. Na ďalší deň ráno som išla na kyret, veľmi som sa bála anestézie, ale bolo to fakt rýchle, trvalo to asi pol hodinu, ešte v ten deň ma pustili domov. Tiež nám odporučili 3 mesiace počkať a nesnažiť sa. Ale asi po 2 mesiacoch sme mali jeden pekný deň – oslavovali sme výročie a samozrejme sme mali aj pekný večer. A z tejto krásnej „oslavy“ nášho vzťahu som otehotnela. Trochu som sa bála, že je to priskoro, ale potom som mala skôr pocit, že je to také vyčistené, a tak sa tam bábu asi hneď zapáčilo. A teraz už mi tu behajú dvaja synovia a nenechajú ma dopísať ani tento príspevok 🙂 držím palce, všetko dobre dopadne.

johanna_b
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
19lucka90
19. apr 2017

@johanna_b ahoj. Aj mne sa to stalo. Prve babo. Obrovska radost a zaroven.sok.sklamanie. vycitky...uz je to vyse roka. U mna boka pricina pravdepodobne trombofilia. Mozno.si to.len myslim. Po troch mesiacoch sa nam.podarilo a nastastie pri.mne skace.mala opica. Ale cele.tehu bolo.strach co ak.sa to.stane.znovu. uz tera.Viem.ze.to.bolo zbytocne. Urcite by som.risklla genetiku..predsa radsej pockat 2 mesiace ako.to.znovu prezit. Neviem.kolko.trvaju v rakusku tu dlho. A ziadne hluposto cakat polroka alebo rok. Svagrina po potrste otehotnela na.6 tyzdnov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre