Zamĺknutý potrat/missed abortion

mamazuk
12. feb 2022

Ahojte, mám diagnostikovaný missed abortion, plod odumrel v 6. týždni (teraz by som mala byť v 10tt)

Doktor zatiaľ čaká, no nič sa nedeje, občas ma pobolieva v podbrušku. Mám ísť na kontrolu vo štvrtok.

Predpisujú na Slovensku tie lieky na spustenie potratu alebo ma čaká kyretaz? Rada by som sa vyhla operácii, ak je to možné.

Čakali ste niektorá na samovoľné krvácanie alebo ste to riešili medicínsky? 🙏 Vďaka za radu

vevesh
13. feb 2022

@luckamjar to je tazko takto povedat -u mna, ked vysetroval lekar pocas potratu, sam nevedel identifikovat, ci plod uz odisiel alebo nie, len "ze je tam este vela materialu" a na docistenie som musela ist na kyret. A ten odflakli a o 3 mesiace som si ho musela povinne zopakovat, lebo na vyber nebolo. Len v tych chvilach pri/pocas potratu je zene zle (fyzicky aj psychicky) a tazko sa rozhoduje chladnou hlavou. V danom momente som kyret privolila, ale spatne rozmyslam, ze to mohlo ist aj inac- prirodzene v nemocnici ako takto. Predchadzajuci potrat som mala tabletku a to bol fyzicky relativne jednoduchy zakrok oproti kyretu a dalsim peripetiam s tym spojenym....

mamazuk
autor
13. feb 2022

Ja viem že som potratila už cca 2 týždne, takže som mala dostatok času sa zo všetkého spamätať a rozhodnúť sa čo chcem. Ale chápem že niektoré ženy sú v šoku a robia čo im doktori povedia, veď doktorom sa verí...

luckamjar
13. feb 2022

@vevesh ono keď sa bavíme o psychike, tak určite ten kyret je niekedy lepšia voľba kvôli rýchlosti. Ja som 2x išla kvôli tomu, aby sa plod dal na genetiku a zistilo sa či je tam problém, len ja som potratila veľakrát, no a raz ma to tak zlomilo, že by som nezvládla ďalšie čakanie, chcela som hrubú čiaru a 4 dni po kyrete som už bola v práci. 🙈

miris666
14. feb 2022

@luckamjar ja po 3 potrate neviem ani opísať čo sa mi stalo...už som sa z ďalšieho trhu nevedela ani tešiť...stále som čakala že všetko skonči🙄

luckamjar
14. feb 2022

@miris666 to mi je luto 😔 poznám to až moc dobre

maminkadeticiek
17. feb 2022

Kyret v sebe nesie aj rizika,ako akykolvek iny zasah do tela.Ale neviem ci je to vacsie riziko ako nosit v sebe mesiac odumrety plodik.Z toho vie byt aj otrava krvi,tak len opatrne.Drz sa.

mamazuk
autor
18. feb 2022

@maminkadeticiek už krvacam, zatiaľ som ale ešte veľké zrazeniny zo seba nedostala, teda nie nejaké extra veľké tak snáď 🤷

ankare
18. feb 2022

@mamazuk držíme palce!

luckamjar
18. feb 2022

@mamazuk skús sa viac namáhať 😁 mne sa to stalo na jar, vytriedila som celu skriňu zimných veci, pustila sa do umývania okien a popri tom to išlo von

mamazuk
autor
18. feb 2022

@luckamjar mne volala sestrička a hovorila že nejaké extra veľké zrazeniny nemám čakať keďže plod mal len 3mm. Zopár vyšlo, možno ako 5centovky? Ale nič obrovské 🤷 každopádne už krvacam, je to ako menzes, aj brucho ma bolí

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamazuk
autor
18. feb 2022

@nika_val ja som cca 11. týždeň ale plod meral len 6. Akurát sa to stalo, silné kŕče, bola som na záchode, niečo zo mňa akoby vypadlo a zrazu hrozne veľa krvi, potom som ešte na toaletnom mala väčšiu zrazeninu a veeela krvi. Ešte asi niečo vyjde ale snáď najhoršie už je vonku 🙄🙏

dadka1996
18. feb 2022

@pribinak aj kyretaz sa považuje za operačný zákrok, robia sa predoperacne vyšetrenia, keďže vás musia uspať

dadka1996
18. feb 2022

aj ja som včera zistila že plod už nežije, mala by som byt dnes v 7tt plod meral 6+3 nechcem ísť na kyretaz, už som to absolvovala 3x :(

pribinak
18. feb 2022

@dadka1996 ty si si necitala diskusiu, že?

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamazuk
autor
18. feb 2022

@nika_val vďaka ❤️ no vyšlo zo mňa už veľa, ale už nekrvacam tak hrozne, normálne som si musela dať malého plienku v jeden moment.
Je to hrozná skúsenosť ale som radšej než ísť do nemocnice, ale uvidíme. Ďakujem za podporu ❤️

missedab
1. mar 2022

@mamazuk ahojte, tak ja so tiez MA 7+5 diagnostikovali mi ho pri 1. Vysetreni- potvdreni tehotnosti. Kyretaze sa vo velkom robia len na svk, (lebo poistovne cvakaju a nemocnice z toho maju za malo roboty vela penazi). Ja som bola pre tabletku misoprostol vo viedni, stoji to ca. 600 eur na vsetkych gyn sukr. kinikach. Este v ten den som dostala kontrakcie a vykrvacala som plodovy obal. O tom, ze tato moznost je dostupna aj v Ruzinove, mi moja super spickova doktorka z Kochu nepovedala... asi je to len pre premiove pacientky. Nebolo to nic hrozne, bezne analgetika postacovali na bolest. Prirodzeny potrat sa vam moze spustit do 3 -4 tyzdnov je to uplne normalne a v rakusku sa bezne caka kym si s tym telo samo poradi. Na podporu stahov uteru a jeho vyprazdnenie sa uplne na zaciatku a v skorych potratoch po potrate pouzivaju aj lieky dostupne na svk- arthrotec, kt obsahuje zlozku misoprostol (nedavam ziaden navod!)
Damy, ziadajte od svojich lekarov malo invazivne moznosti, ktore su pre vsetych lepsie, pre nas setrnejsie, pre poistovne lacnejsie a pre lekarov... no v kochu im ujde 140 eur za kyretaz, to ano!

no_co_uz
10. mar 2022

Ahojte. Prosim vas o nazor. Dnes by som mala byt 8+3 (posledna MS). Prvykrat som bola na sono 6+1 - plod mensi nez by mal byt ( vraj na taky 4ty tyzden), srdiecko nebilo, hcg stupalo pekne, velkost gest.vaku 10,4 mm, zltkovy vak tam bol.......o tyzden kontrola..... 7+0: povedali ,ze to bude missed abort, hcg rast sa spomalil, ale stale to bol rast, GV sa zvacsil -14,5 mm, zltkovy vak tam bol, srdiecko stale nic a vraj sa GV zacina deformovat + povedali, ze to vyzera na 5ty tyzden. Dnes- 8+3 (podla poslednej MS) iny lekar tiez skonstatoval MA , ALE GV uz mal 21 mm - cize rastie a napisal mi , ze velkost CRL vyzera , ze plod je stary na 6+2.... v pondelok idem na kyret....ALE AKO JE MOZNE, ZE PLOD RASTIE??? :( kazdy tydzen mi povedali , ze sa prestal vyvijat, ale najprv to bolo,ze vyzera na 4tt, potom , ze na 5tt a teraz , ze 6+2...no ja to nechapem :( posledny rast Hcg bol za 3 dni z 34 tisic len na 37 tisic. Prosim vas o nazor :( je to prve tehu a som po inseminacii...Oni na 100% vravia, ze MA ale ja nechapem - ved ked sa prestal plod vyvijat , tak by mal byt stale rovbaky a nerast...ci???

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
no_co_uz
10. mar 2022

@nika_val oni to tak beru asi kvoli tomu, ze u mna to nemoze byt posunuta ovulacia - ako som pisala som po inseminacii, takze som otehotnela v kontrolovanych podmienkach...ale taky 4-5 tyzden tehu som mala asi tyzden a pol straaaasne hnačky, ale ze brutalne...tak som si chvilu aj myslela, ci kvoli chorobe a nedostatku zivin sa plod nemohol v raste spomalit vtedy, ale dobehne to...fakt neviem co robit, na jednej strane to chcem mat za sebou a nikto tomu uz vlastne nedava sancu...na druhej strane sa bojim unahleneho zaveru..je to velmi chcene babatko, po 2 rokoch nedarenia

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
no_co_uz
10. mar 2022

@nika_val ak babo naozaj umrelo, kiezby sa mi do pondelka spustil potrat sam :( aby ma nehryzlo svedomie, ci sa za mna lekari nerozhodli zle

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamazuk
autor
12. mar 2022

@no_co_uz súhlasím, nechoď na kyret. Ak sa bábo vyvíja, znamená to že ešte neodumrelo. Šanca je asi dosť malá, že bude ok ale môžeš sa vyhnúť kyretu. Ja som tiež čakala na potrat v podstate až do 11. Týždňa ale som rada. A GV rastie aj keď sa plod prestane vyvíjať. Držím palce a ak chcete kľudne napíšte aj správu. ❤️

darcas
5. apr 2022

Ahojte dnes mi zacalo samocistenie. Popadali zo mna obrovske kúsky zrazenín a v nich toto( foto dam do komentu, kvoli slabším zaludkom)vie mi niektora povedat co to presne je?

darcas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darcas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darcas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre