Zomreli mi dvojičky pri pôrode

henka777
13. aug 2009

ahojte,neviem uz kam sa obratit,tak pisem sem.som po MA a na to hned orod,cakala som dvojicky,no v 26t. mi odtiekla plodova voda,nasledoval odvoz do nemocnice,tam mi oznamili ze jeden plod je mrtvy a druhy zije,no vydrzala som len do vecera a ten mrtvy plod vyvolal porod toho druheho.no zaujimave je to ze rozdiel medzi nimi bol vahovo 500g a vekovo ten mrtvy plod bol 18-20t. a ten zivy bol 26-2t.a tyzden pred som bola v oradni kde mi povedali ze je vsetko v poriadku srdiecka biju obom,no v biopsii mam uvedene ze plod je mrtvy pravdepodobne aspon 2 tyzdne.druhe babo sa mi narodilo vecer cisarskym rezom,no bohuzial to neprezilo,rano zomrelo.som uplne zufala a neviem ako dalej,pomoze mi niekto???dakujem pekne

sue
13. aug 2009

Henka ☹ 😢 toľko nešťastia 😢 je tu tééma "Zemřelo mi dítě" sú tam maminky,ktoré si prešli niečím podobným 😔 veľa sily prajem 😔 😢

henka777
autor
13. aug 2009

sue,dakujem a kde najdem tu temu?

sue
13. aug 2009
stinka
13. aug 2009

Ahoj Henka.....

ja som síce po 2MA a myslela som si že som na konci ale keď čítam Tvoj príbeh... fúúúú držím Ti palce a viem, že mne sa to ľahko povie ale musíš byť silná.... joj až mám zimomriavky na tele... ☹

henka777
autor
13. aug 2009

sue,dakujem

jaaty
13. aug 2009

Ahoj henka777, ja mám síce jednu zdravú dcérku, ale v novembri som prisšla o bábo v 24 týždni, keď mi povedali, že nemá vyvinuté obličky- musela som ísť na prerušenie- resp. indikovaný potrat- bolo to hrozné ☹ .
Veľmi by som chela druhé bábo, ale bojím sa ako to dopadne. Mám dosť rokov a to čo sa stalo.... Koľko máš rokov?

henka777
autor
13. aug 2009

Ahoj jaaty,ja mam 31 rokov,a ty mas kolko?Mrzi ma co sa ti stalo,viem co si musela prezit,to pochopi len ten kto to zazil.Drzim ti palceky aby sa ti podarilo to druhe babo,musime v nieco verit aj ja verim ze raz budeme mat to nase vytuzene babo,tak ver aj ty.

lucia_b
13. aug 2009

Mila Henka, aj moj pribeh je podobny a rovnako smutny, nas prvy anjelik odisiel v 6 tt v r. 2007, presne na moje narodeniny. Coskoro sme sa velmi tesili, ze sme opat otehotneli, tehotenstvo prebiehalo bez problemov (podla doktora) a v 36 tt (teraz februar 2009) mi uz v poradni povedali, ze dietatku nebije srdiecko. Najhorsi den v mojom zivote ... Ale nevzdavame sa a bojujeme, hned po sestonedeli sa nam podarilo opat otehotniet a verime, ze do tretice to uz vyjde, i ked teraz to uz nie je az tak bez problemov. Zelam ti vela sil a viery, ze raz sa to musi podarit. Vsetko dobre.

henka777
autor
13. aug 2009

Ahoj lucia_b,nenapisala som tam vsetko,no to bolo moje druhe tehotenstvo,to prve skoncilo tiez v 8t. v roku 2004,obe tehotenstva boli po ivf,no dufame a verime ze do tretice to vynde,no tiez po ivf tak uvidime,musime teraz pockat aspon pol roka a to je pre mna dlha doba,no chcem sa dat do poriadku po zdravotnej aj psychickej stranke aby bolo vsetko o.k.Drzim ti palceky a prajem vela zdravicka...

ivmila
13. aug 2009

baby, je mi hrozne, ked citam vase pribehy. Moja kamaratka tiez prisla uz o dve deti. Jedno potratila, hned po svadbe a druhe nosila do 6. mesiaca a pre jej vysoky tlak jej ho museli vybrat a po par tyzdnoch zomrelo. Je to hrozne. No jńajhorsie je to, ze niektore mrchy otehotneju a vlastne dieta nechaju zabit a niekto by tak chcel mat a milovat a nedari sa mu....hrozne nespravodliveeeeeee ☹

alexandrah
13. aug 2009

boze henka - strasne som sa zlakla, ja som este len v 24 t, myslela som si, ze som za vodou, a potom toto!!! 🙄
inak, moja kolegyna cakala tiez dvojicky, a v 7 mesiaci jedno odumrelo. druhe sa sice narodilo, ale je dozivotne postihnute ... ma cca 3 roky, a nevie ani hlavu drzat rovno, nieto sediet ... krce furt ... + mentalne postihnutie ...

henka777
autor
13. aug 2009

alexandrah

prepac mi nechcela som ta vystrasit,len som napisala to co sa stalo mne,a bolo a je to smutne,no citala som tu clanky vselijake,no malo tu pisu o neuspesnych tehotenstvach a problemoch.Viem niekto o tom nerad pise ani nerad rozprava no stava sa aj to.ja to potrebujem dat von zo seba nechcem to v sebe dusit,myslim si ze je to horsie ako o tom rozpravat,hoci najlepsim liekom na tu bolest je cas...Drzim ti palceky aby si uspesne dokoncila svoje tehotenstvo a prajem vela zdravicka to je to najdolezitejsie co potrebuje kazdy.A tej kolegyni tiez nezavidim,ma to urcite tazke,no ak sa ma o koho opriet je to dobra pomoc.

akvabelaq
13. aug 2009

Ahoj Henka, ja mám už 37, takže u mňa je to už dosť zlé 😠 , ale stále si hovorím, že veď mám jedno zdraé dieťa. Mnoho žien, nemá bohužiaľ ani to. Aj keď už nemáš 18, myslím, že u Teba je ešte veľká šanca na úspešný koniec, tak Ti veľmi držím palce. 🙂

maja177
13. aug 2009

jajha babule, mne sa chce plakat 😔 😔 😔 to je strasne co sa robi, dakedy zeny rodili ako jablon, kazdy rok, nikdy nebol problem otehotniet, ved nase prababky mali aj 15 deti, vsetky boli zdrave, a to v tehotenstve este aj na roli makali a neviem co... a teraz sa zeny setria, beru vitaminy, su pod stalym dohladom doktorov a aj tak to skoci skaredo 🙄 🙄 je to nespravodlive, ze zena, ktorej sa podari otehotniet neplanovane, si povie ze "nechcem to", ako keby to bola daka vec, alebo hracka, a ide si len tak na potrat, a druhe by dali vsetko co maju za babatko, a nemozu ho mat 🙄 🙄

henka777
autor
13. aug 2009

maji177,mas uplnu pravdu,no asi taky je zivot,my s tym nic nenarobime,musime byt len silne a verit ze raz sa to podari aj nam.....

petra1985
13. aug 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 nemam slov

lilix
13. aug 2009

ahojte. to je pravda, ake je to nespravodlive, ja som pocula o jednej babe, ktora vraj bola na 5 potratoch. prenic zanic, iba proste v tej chvili dieta nechcela. a potom sa jej v pohodke podarilo znovu uz zelane otehotniet! pochopite takyto mozog? co je to za svinu, ani nadavka sa pre taku neda vymysliet, a ze matka! dufam, ze sa jej to inak vrati, a bude raz v zivote lutovat, ze to spravila. a bude preto este velmi triep!
je to smutne co ste prezili a prezivate. je mi to veeelmi luto. ☹ 😔 😔

garicka
13. aug 2009

ahojte babenky,

henka držím ti pršteky nech sa mimi konečne podarí. ja mám tiež strach o svoje mimi. som po serkláži, minulý rok mi amputovali krčok a pred mesiacom mi ho už zošívali a lekár povedal že skoro nemal čo zošiť... ☹ tak odvtedy som vystrašená a bojím sa aj silnejšie kýchnuť, nieto ešte ísť na silnejšiu stolicu aby náhodou nepopraskali stehy, aj keď možno tým neprasknú... veľmi sa bojím a myslím stále na to, že si na seba musím dávať pozor. dohováram malému nech sa má tam dnu v brušku dobre a nech tam vydrží až do decembra.

držte sa dievčatá

lilix
13. aug 2009

a este ma rozculuje, ze ako mohla toolko krat otehotniet.?? sa nechranila kra*va?

garicka
13. aug 2009

lilix
takéto ženské stále budú a vždy budú mať sťastie... 😠 načo kupovať ochranu, keď môže ísť na potrat? tiež nechápem ako to môžu robiť, srdce mi trhá keď vidím v správach že našli mŕtve mimi....

henka777
autor
17. aug 2009

Ahojte babenky,

ano presne tak ako pisete,niekto by dal za mimi zivot a niekto si len chodi na potraty.
garicka nemaj strach vsetko bude dobre,drzim palceky a prajem vela zdravicka,dufam ze aj mne sa coskoro postasti....

silvikam
17. aug 2009

Ahoj Henka, keď čítam tieto riadky tečú mi slzy. Ja mám doma teraz čerstvé bábo 6 týždňové a ešte 5 ročného chlapčeka. Oboch cez IVF na tretí a piaty pokus. Obe moje tehotenstvá boli plné strachu a obáv. S prvým som ležala 2 mesiace v nemocnici pre začínajúci pôrod v 29 TT, mala som aj pesar. Stále som sa bála aby bolo všetko ok. Lebo za tie dva mesiace som v nemocnici videla toľko nešťastia ako nikdy. Každý deň som sa pozorovala, či sa bábo hýbe. Ženy si musia strašne vytrpieť. Ja som úplne prvé bábo tiež potratila v 6 tt, pred vianocami 1999, bolo to hrozné. Neboj raz sa ti to podarí, tak ako aj mne a mnoho ďalším, čo sa nevzdali a bojovali až do konca. želám Ti veľa síl a šťastia aby sa Ti podarilo to po čom najviac túžiš. Držím palce moc moc. 😉

henka777
autor
18. aug 2009

Ahoj silvikam,dakujem ti pekne za povzbudzujuce slova,ja sa tak lahko nevzdam a dojdem az do toho vytuzeneho konca,verim ze sa mi to raz podari,vsetko dobre aj tebe.

klaudia1803
19. aug 2009

Ahojte kocky.Ani neviem ako mam zacat,ale prisla som o dvojicky boli to chlapci.Bola som 24tt,ked som bola na poradni tak mi DR.povedal ze je vsetko v poriadku a za3dni som uz lezala v nemocnici,pricina bola taka ze som mala zapal a uz sa to nedalo liecit.Moj svet sa zrutil!prisla som o deti aj robotu.Tak nam drzim palce

berus222
19. aug 2009

baby, drzte sa. drzim vam palce.

tanity
19. aug 2009

henka
strasne ma to mrzi...uprimnu sustrast...velmi krute ☹ ☹ ☹
ja som prisla o prveho chlapceka v 22tt, MA...kvoli mojej vrodenej poruche krvi...potom este v 11tt a 5tt ☹
teraz po presne 2 rokoch a dni od nuteneho porodu adamka si pestujem v naruci nasho skoro 5tt synceka brunka...nevzdavaj to henka, na konci tazkeho boja caka uzlicek xxx

tanity
19. aug 2009

klaudika, je mi to strasne luto...nedokazem sa ubranit slzam 😢 myslim na vas xxx

henka777
autor
21. aug 2009

klaudika aj mna to mrzi co sa ti stalo,no teraz ti to uz vynde.Ja som tiez bola v poradni a povedali ze je vsetko o.k. a tyzden nato toto,no dala som si to presetrit a cakam na vysledok setrenia,ci nahodou nepochybila lekarka.

Tanity dakujem pekne,ty mas tromboliu-ta porucha krvi?Mna poslali na hematologiu o mesiac budu vysledky.A nevzdavame sa budeme bojovat dalej....Drzte sa babenky!!!

tanity
21. aug 2009

hej henka,

zistili mi ju po nasej 3.strate..je to "len" mutacia genu mthfr, ale podla mna to sposobovalo nase straty..pichala som si uz pred otehu a cele tehu a este aj stale picham (do 8tt po porode)...takze henka, treba si dat porobit vselijake mozne testy, na ktore mas narok a bude dobre...musi byt..budem drzat paluchy xxx

takyna
22. aug 2009

Milá Henka, úprimne je mi veľmi smutno tvojich anjelikov 😢 , posielam im veľa objatí a pusiniek do nebíčka, 😢 , prešla som si tiež tým môj anjelikom Romanko nám umrel 2.10.08 v 24tt, príbeh máme na anjelikoch pod obláčikom Bobáčik-Romanko, podarilo sa mi otehotnieť umelým oplodnením a bohužial takto to dopadlo... 😔 , Henka ak budeš chcieť môžeš prísť aj do našej téme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., Snazilky s anjelikmi / snazilky 30tnicky / snazilky s nevysvetlitelnou neplodnostou, je nás tam veľa ...., prajem ti vela, vela sily, aby si sa postupne naučila s tým žiť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre