Priateľ nechce domáce zvieratko

8. aug 2021

Zdravím, čo by ste robili, keby sa máte sťahovať do spoločného bývania, a váš partner nechce vášho domáceho miláčika ? Je pre mňa ako člen rodiny, a je mi z toho smutno.

3009
8. aug 2021

No nesťahovala by som sa.

kkovacovak
8. aug 2021

No hlavne by som si kvôli zvieraťu nechcela pokaziť vzťah. Takže ty musíš zvážiť čo je ti prednejšie.

sasa1310
8. aug 2021

ty nie si povinná ho poslúchať. Zviera je tvoja súčasť a keďže píšeš, že je to spoločné bývanie, tak by som sa ho ani nepýtala a išla bývať do svojho predsa so všetkým, čo ku mne patrí

kliatana
8. aug 2021

Nestahovala by som sa. Nevzdam sa domaceho milacika kvoli chlapovi

spadnutaslivka
8. aug 2021

pre mňa je určite dôležitejší muž (s ktorým idem bývať) ako zviera. ak to tak nemáš, rozhodne sa rozíďte. taký vzťah nemá budúcnosť

spadnutaslivka
8. aug 2021

osobne poznám takých, ktorí sa presne pre psa rozišli (ona dala prednosť psovi pred mužom). krátko po rozchode si každý z nich založil vlastnú rodinu a všetko v pohode. ona má svoj život so psíkom a on má svoj život bez psíka.

sasa1310
8. aug 2021

okrem toho taká láska nemá budúcnosť, keď sa jeden musí podriadiť a vzdať sa niečoho alebo niekoho, koho miluje lebo si to ten druhý neželá. Neviem ako ostatné, ale pre mňa by ten vzťah už nemal zmysel. A je jedno, že pre niektoré je to len zviera. V živote by som nechcela po manželovi, aby sa vzdal kvôli mne, niečoho, čo miluje.

klip0
8. aug 2021

Záleží aj o akého domáceho miláčika ide. Ak pes/mačka tak ako je vychovane. Ak 100% tak by som sa.snazila dohodnúť, veď určite to zviera pozná. Ale napr ak by išlo o psíka ktorý nonstop steká, trhá veci, nepočúva, nemá zvládnutú hygienu atď, tak tam zas chápem partnera že nechce. A plus nie každý má vzťah k zvieratám, to už sa musís ty rozhodnúť, ak by ste nenašli žiaden kompromis

kiki68
8. aug 2021

Ak uz ma domace zvieratko viac rokov , tak by som proste ostala byvat vo svojom. Bud to ma perspektivu alebo nie. Moj chlap neni moc na domace zvieratka, ale mojho psa dokazal prijat. Nakoniec ho furt vykrmuje od stola. Ako rozmazlil ho este viac . Hlavne ked prislo dieta, tak uz sme mali trosku system, ze kto co asi dokaze porobit a tu zodpovednost. Cize neboli sme ako dve vyorane mysi, ktore musia zrazu nadobudnut 24 hod zodpovednost

hindakus
8. aug 2021

Tak mu povedz, že pes je pre teba ako decko a či by ti tiež povedal, že si ho nemáš brať do spoločneho bytu

autor
8. aug 2021

Ide o mačku, zvieratá má rád, lenže mu vadí že sú všade mačacie chlpy, a že vo svojej domácnosti toto nechce. Ja ešte bývam s rodičmi, ale mame sa sťahovať do spoločnej domácnosti, rozchod neprichádza do úvahy, som tehotná 😅.

klip0
8. aug 2021

A kompromis typu, že mačka pôjde len do niektorých miestnosti, prípadne že kúpite robotický vysávač to bude behať za mačkou 😅 ?

spadnutaslivka
8. aug 2021

autorka, mala som ďalšie vety k tomu, ale toto si teraz úplne zabila. tak to si mohla napísať rovno. nuž, rozchod je aj tak normálna vec. alebo nájdete kompromis alebo holt ustúp ty, ak chceš mať otca pre svoje dieťa. a mačku by som k miminu vôbec nebrala.... och.... že člen rodiny. odpusť, ale nechaj mačičku rodičom a choď ju radšej len navštevovať. stále verím, že by si mala mať chlapa radšej ako mačku a vlastné ego. ak nie, tak buď radšej sama

janinah
8. aug 2021

Opýtaj sa,či ťa chce aj s mačkou alebo ťa nechce vôbec...ja by som ťa nechcela vôbec,lebo z tých chlpov by mi bolo fyzicky zle a nemôžem za to.Mačky mi nevadia,ale nie v mojej obývačke či dokonca v posteli.

katulik123
8. aug 2021

No to mi je rozum spraviť si dieťa s niekym kto nechce skrz pohodlia nechať priateľke niečo na čom jej veľmi záleží... Toto by som osobne nedala...
Vysávač vyrieši, tipujem, ze ty budeš na materskej takže asi aj upratovanie či pranie bude v tvojej réžii...

sono2
8. aug 2021

Tak ja neznášam tiež psy mačky, samozrejme že kvôli chlpom by som nechcela ani ja hocijaké zviera.

s_a
8. aug 2021

@klip0 len škoda že nie je dáky robot čo bude vysávať chlpy aj z gauča 😀

tak sa skúste dohodnúť že na skúšku aspoň na pár týždňov by ste si ju zobrali a ty sa budeš snažiť aby tých chlpov bolo čo najmenej, lebo pri bábätku veru tie chlpy budú vadiť aj tebe

spadnutaslivka
8. aug 2021

to je tak, keď najprv niekto otehotnie a potom rieši, čo teraz s tým :(

sasa1310
8. aug 2021

@katulik123 tiež nechápem. Ale aby mi niekto diktoval čo si môžem vziať do vlastného bývania. Ja sa ani nedivím, že mnohé tu majú debilov za manželov, keď tak čítam tie niektoré reakcie. Prečo by ho mala poslúchať? Prečo by sa ona mala obetovať? Prečo sa nemôže obetovať on a rešpektovať niečo čo ona má už dlho. Neskôr sa mu zasa nebude niečo páčiť a ona sa môže len a len prispôsobovať celý život. Keď to dieťa robil, kocúr nevadil, že

dievcacitajucelist
8. aug 2021

Autorka: ja mám zvieratká rada...máme na dvore psíka...ale do vnútra / do domu by som ho nechcela...brat má v byte psíka...a poviem ti, keď sa od vrátim všetko vyzliekam, vytrepujem a hádžem do práčky...tie chlpy sú všade...mna by z toho porazilo...a ešte, keď budeš mať drobca....predstav si, že si mačka ľahne na sedačku, posteľ a pod. milión chlpov a ty tam potom dáš novorodenca ľahnúť fuj...nikdy..takže jednoznačne mačku nechať u rodičov...môj názor

spadnutaslivka
8. aug 2021

@sasa1310 nie, kompromisy majú byť na oboch stranách, ale mačka v dome nie je ružová stena alebo čierna kuchynská linka. Je to "vec", ktorá toho druhého obmedzuje. A môže to mať aj zdravotné dôsledky. Nech majú kompromis- mačka vonku. Ale tipujem, že sa nesťahujú do domu, ale do bytu. Že? A je to nájomný? Je tam vôbec domáce zviera povolené? Toto s ďalšie otázky. Ale z jej písania jasne vyplýva, že ona má rada najprv seba, potom mačku, potom možno dieťa a preň potrebuje otca. Ak si neprehodnotí svoj rebríček hodnôt, rýchlo sa vráti domov k mamičke. Lebo z tohto poradia budú ďalšie a ďalšie problémy a témy na MK

pribinak
8. aug 2021

Si tehotná a risis mačku? Však snáď dieťa a rodina má prednosť pred mackou.

kitycat
8. aug 2021

Pokial toho psa mas uz dlhjo a teda priatel vie, ze je to tvoj pes, tak mal do buducna pocitat aj s nim ako tvojou sucastou. Takyto vztah je pre mna strateny. My psika nemame asme stitizneni s tym, ze ho nechceme ani v buducnosti.

Mali by ste hodit vazny rozhovor raz a naposledy. Pretoze aj ked to tu niektore maji za na hlavu padnute.. Pre mna by to bol dovod na rozchod.

katulik123
8. aug 2021

@sasa1310 Presne tak... Ale divím sa, že to neriešili dopredu.. Jasne, ze teraz nemá zmysel riešiť a to co spraví autorka je viac než jasné. Ale osobne keby mam psa, mačku a partner by to nedokázal akceptovať, našla by som si takého, ktorý by to videl rovnako. Neviem si predstaviť napríklad psíka mať xy rokov a kvôli chlapovi, sa ho vzdať, tvora, ktorý mi nikdy neublížil a bol mi oporou vtedy, keď ľudia neboli...

abbey1
8. aug 2021

Nuž, tu sa ťažko radi cudziemu. My sme zvieracia rodina. Manžel nikdy zvieratá nemali, začiatky s našimi domácimi miláčikmi tiež neboli pre manžela jednoduché. Ale sme raz partneri, zvieratá vždy patrili k môjmu životu, akceptoval má takú. Neviem si predstaviť, že by som dávala takúto podmienku partnerovi. Tak akosi vzájomne nezakazujeme koníčky, priateľov.
Počas rokov si manžel zvykol. Teraz síce požundrie, keď prinesieme domov niečo nové, no o deň dva už je kamarát s novým prírastkom.
Na psie chlpy v obývačke zundrie pravidelne. Ale tam to končí.
Ja za seba by som v tvojom prípade jednoducho mačky vzala si sebou a bodka. Patrí tebe, je to tvoja zodpovednosť z partner by to mal akceptovať.

spadnutaslivka
8. aug 2021

@kitycat ide o mačku a autorka je tehotná

spadnutaslivka
8. aug 2021

@abbey1 no otázka ešte je, ako rýchlo sa to dieťa podarilo. či vôbec stihol spoznať autorku ako "mačkoidnú". lebo také veci sa majú riešiť počas chodenia. ale to nejako preskočili

abbey1
8. aug 2021

@spadnutaslivka To už je iný problém. Ja som za klasický scenár. Chodenie, svadba, dieťa.
Ale no nie vždy sa tak zadarí. Len zbaviť sa zvieraťa lebo mi momentálne nevyhovuje tiež niečo vypovedá o človeku. A mačka nie je kôň v obývačke. Ako budú riešiť ďalšie problémy, ktoré v manželstve prídu? A že určite prídu.

spadnutaslivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkashoppingqueen
8. aug 2021

zalezi na Tebe. Mozno to uz o niecom hovori, ked Ti dava takto na vyber. Aby si ho do konca svojho zivota nemusela stale vo vsetkom takto posluchat.. A on Teba v zasadnych veciach vobec.