Priateľ nechce domáce zvieratko

8. aug 2021

Zdravím, čo by ste robili, keby sa máte sťahovať do spoločného bývania, a váš partner nechce vášho domáceho miláčika ? Je pre mňa ako člen rodiny, a je mi z toho smutno.

lucia147852
8. aug 2021

No mám dosť z tých komentárov. Ona musí ustúpiť lebo chlap nechce. He? A kde je ona?
Autorka
Ja mám doma 2 macky a nie, nevzdala by som sa ich. Pre mna to neni kus veci ale živý tvor. Tvoj priateľ snáď vedel že máš macku a máš k nej vztah. Kompromis je dohodnúť sa, kde môže a kde nie. Kompromis nie je zakázať ti mat vo vlastnom byte zviera ktoré už máš.

alaguema
8. aug 2021

zdá sa mi, že pred tým sťahovaním ste pozabudli na nejaké povinné jazdy vo forme rozhovorov kto čo ako má, čo si vieme tolerovať, čo nie. Z môjho pohľadu tu ide o viac. Mačka, čo je tiché a nekonfliktné zviera, chlpov z nej zas tak veľa nie je. Keby si napísala, že chováš divú sviňu, tak to pochopím, ale takto to žiaľ vezerá, že týpek sa snaží byť "pánom v dome" a určovať pravidlá, čo je veľmi zlý začiatok. Ale už si tehotná. Tak skús nabrať odvahu a povedať, že bez mačky sa nesťahuješ, alebo sklopíš uši a pocupitáš za ním do bytu, kde bude pravidlá určovať on sám.

lienkashoppingqueen
8. aug 2021

ved presne ako pise
@abbey1 JE TO ZODPOVEDNOST. To akoze mam zviera a zajtra moze byt vyhodene na ulici.
Nebolo by Ti smutno, co s nim je? Nedaj sa, ved on prilezie naspät ked bude vediet ze Ti na Tvojom zvierati naozaj zalezi.

spadnutaslivka
8. aug 2021

@abbey1 prepáč, zle som čítala. Ide ale o to, že ak je mačka u rodičov, neznamená, že si ju musí brať do nového bývania. Ak mu nepovedala, že je to jej mačička, odkiaľ mal vedieť, že ju bude chcieť brať so sebou? Asi by ma piclo byť v jeho situácii. Nechcela by som doma mačku (ani psa). Fakt že nie. A nechcela by som byť nútená prijať to. Ale stále nepadla odpoveď, či idú do podnájmu (a či je tam dovolené domáce zviera) alebo či idú do domu bývať. Dajú sa kompromisy, ale slečinka tu očividne kompromis hľadať nechce. Chce počuť, že on sa s mačičkou musí zmieriť a hotovo. Mačka do vnútra nepatrí. A chalanovi sa nečudujem, že sa nechce celé dni váľať v chlpoch. A ešte mimino. Ale asi si teda potrebuje vyskúšať. Nech si ju teda vezme, ale som zvedavá, ako sa potom bude starať. Lebo mamička jej nepríde po mačičke upratovať. A keď bude rodiť, kto sa postará o mačku? A keď po nociach bude s plačúcim deckom hore, kto bude po mačke pratať? A tie chlpy budú všade. Nech nehovorí, že nie. Aj do postieľky a všade... och... fuj. A keď začne mimi loziť, všetko pchať do pusy... blé.... fakt mačka vnútri nemá čo robiť

janulik2008
8. aug 2021

Nezávidím. Tiež máme mačky a veru všade je srsť a trz dupľom čo pĺznu 😒 sestra je trz v CZ a kocúr každého hryzie akože žerie aj všetko ale leží hladkame ho a zrazu bum uhryzne 😁 je na ňu naviazaný ...

Inak my ako deti tiež sme nemali zvieratko oco nechcel až raz sme doniesli mačiatko ako deti a odvtedy máme mačky a okrem toho myši odvtedy nemáme 😁

alaguema
8. aug 2021

@spadnutaslivka tvoja nenávisť k mačkám ťa prevalcovala a uniká ti pointa. Ani ty, ani tento chlapík nemáte právo určovať pravidlá sami. Vzťahy sú o kompromisoch. Ona si mačku brať chce a to stačí ako dôvod k tomu, aby o tom hovorili. Samozrejme, pozabudli na to a už je na ceste dieťa, slečna to tak určite chcela a spoľahla sa na to, že potom sa všetko nejak utrasie a ono nie. Ešte spolu ani nebývajú a už je problém. A nie je ním mačka, ale nedostatok komunikácie. Opäť a znova, stále dookola. Čo príspevok to tento istý problém. Nekomunikujú tak ako majú, spoliehajú sa na "zamilovanosť", že nejak to bude a on sa potom zmení a podobné bláboly a nikdy to nevyjde a napriek tomu to stále dookola takto robia. Mne toto fakt hlava neberie.

autor
8. aug 2021

Ideme do domu, lenže mačka je vnútorná, nemohla by byť zrazu vonku keď roky žije vnútri… a spoznal ma s mačkou, aj pôvodný plán bol že mačka ide s nami, lenže niekedy ho to naštve keď si poukladá čisté oblečenie a keď si ho chce obliecť tak všade chlpy 🤷🏻‍♀️ Koberec to je najmenej.. ale posteľ, deky, oblečenie, gauč.. ja vyrastam cely život so zvieratami

spadnutaslivka
8. aug 2021

@alaguema neuniká mi pointa, tú som už párkrát napísala vyššie :D

abbey1
8. aug 2021

@spadnutaslivka Prosím ťa, nedramatizuj. Mačka nepotrebuje žiadnu špeciálnu opateru. Pri dieťati v pohode zvládne jednu mačku. Tu sa z jedného zvieraťa robí hotová pohroma. Z čoho ste usúdili, že 'slečinka' nebude schopná sa postarať o mačku?

spadnutaslivka
8. aug 2021

ak mala ísť mačka od začiatku s vami ok, tak by mal ustúpiť. ale bolo by od teba trochu fér, aby si pomáhala s tým, aby tie chlpy všade nemal. a zase si mohla o vašej pôvodnej dohode napísať skôr ;)

buberova
8. aug 2021

Úplne ho chápem... Každopádne v mojom rebríčku sú ľudia viac ako zvieratá. Otázka je ako je to v tvojom rebríčku. A ak je to pre teba také smrteľne dôležité mala si to asi povedať ako prvú vec na rande že ty a mačka ste 2v1 a vždy dáš ju na prvé miesto aby sa podľa toho vedel dotyčný zariadiť..

spadnutaslivka
8. aug 2021

@abbey1 lebo to znie, že má max. 18, neplánované dieťa ju tlačí do života s chalanom, s ktorým sa očividne ešte okrem postele nijako moc nepoznajú (lebo veď jasné, väčšina na MK radí najprv chlapa spoznať v posteli, či by im to vôbec klapalo) a hlavne teraz píše, že jeho štvú chlpy na oblečení. tak asi to nie je až také v pohodičke mať mačku.

abbey1
8. aug 2021

Autorka, a čo urobí, ak si mačku jednoducho vezmeš? Vyhodí mačku? Či teba?
Tu nejde o fakt či mačka, či vzťah a čo má prednosť. Mačka je tvoja, nie je to divá sviňa, ako tu už niekto písal. Teraz zakaze mačku, čo nabudúce?

spadnutaslivka
8. aug 2021

@abbey1 možno jej nemusí nič iné zakazovať. a keď on začne fajčiť, ona s tým bude v pohode? (to je tiež dosť nepríjemná vec. a ak už on fajčí, ona má aspoň páku na prirovnanie nepríjemnosti a ústupkov)

thoughtfulweirdo
8. aug 2021

Pôvodný plán bol, že mačka ide s vami? Tak potom bez debaty, mačka ide s vami, už raz súhlasil, tak čo sa teraz vykrúca. Mal na chlpy myslieť skôr, než prvý krát súhlasil 🤷

janulik2008
8. aug 2021

@spadnutaslivka ale prosím ťa aká starostlivosť? Mačke stačí čistá voda miska granúl a čisté wc. Srsť máme na veciach väčšinou keď zabudneme ho na posteli a mačka naň ľahne inak nie.
@abbey1 ach nechaj tak, kto nemá mačku nepochopí. My sme dostali najstaršiu od bratranca lebo ze sa nevládal starať lebo ma deti atď a výsledok? Prisli sme na to ze stačí ozaj málo a mačka je spokojná ...

Okrem toho, ja im dávam jesť vodu čistim záchod a on spí s malou zradca 😈😁

spadnutaslivka
8. aug 2021

@janulik2008 lebo wc sa samé čistí, že? :D ak sa bratranec zbavoval, tak asi vedel prečo. Mne je to jedno, nech majú. Ja som si tento rok "vydupkala" doma kvety. Sú krásne, ale ide ma poraziť, že denne pri nich strávim asi hodinu. Lebo dobre viem, že hodinka tu, hodinka tam, pol hodinky toto a 2 hodinky zas iné.... Kto sa stará, stará sa. Kto nie, tak nie. Ale sú veci, ktoré zaberú "len 10minút" a nemá ich kto doma urobiť, lebo takých titerností na 10 minút je doma milión.

miadi
8. aug 2021

Kompromis- kedze bolo povodne v plane macku si zobrat tam .. kolko este bude zit 5-10r? Tuto macku si zobrat a slubil ze dalsiu macku uz mat nebudete. On koli tebe oželie par rokov chlpi a ty koli nemu neskor svoje tuzby po dalsej macke.

spadnutaslivka
8. aug 2021

a misku granúl musíš kúpiť, a ak ozaj neplánovali mimi a sú mladí, tak aj to budú výdavky, na ktorých sa neskôr budú hádať.

janulik2008
8. aug 2021

@spadnutaslivka hodinka? Momentálne sa starám ja o mačku sama keďže sestta nie je doma trva mi to max 15 minút 🤣 vyčistiť wc dať vodu tym robota končí. Zbavoval sa? Preco myslis ze sa zbavil? On sa nezbavil lem ju dal nám lebo jeho žena to nezvladala a ktovie čo jeho deti s nou robili. Granule treba kúpiť samozrejme, my kupujeme 6 kíl a mame 2 mesiace pokoj. Máme 3 a starostlivosť minimálna a malá tiež im čistí wc bežne

sasa1310
8. aug 2021

@spadnutaslivka to nie je o mačke. Ale celkovo o jeho postoji. Toto je prvý náznak toho, že celý život on bude veliť a ona poslúchať a robiť kompromisy.
Ak by to bol iba jeho vlastný dom alebo byt, tak prosím, nech si dáva podmienky. Ale do spoločného v rovnocennom vzťahu a neskôr v maželstve nemá nikto právo diktovať podmienky. Okrem toho, prečo by sa mala vracať k mamičke?

spadnutaslivka
8. aug 2021

@janulik2008 mám 3 skalky, a 2 verandy. Kým popolievam a otrhám všetky suché lístky a pod., tak áno, zaberie mi to cca hodinu
@sasa1310 mne to tak nepripadá, ale to môžem byť naivná. Ja mám super muža a ak niekde ustúpim ja, tak viem, že inokedy zas ustúpi on. Asi preto za tým nevidím to, že by musel jej nastávajúci zákonite diktátorsky rozhodovať o všetkom. Ale tak už predtým súhlasil, takže myslím, že už teraz nenarobí nič. Mačka pôjde do nového. Jedine ak by sa sťahovali ku svokričke a tá by mačku nechcela. Aj tak to môže byť... hm? Zaujímalo by ma, ako to s tým domom autorka má. Ale aj tak som tu za zlú, takže pohoda-jahoda. Už sa budem len prizerať 😉

sasa1310
8. aug 2021

Keďže dom je spoločný, na tvojom mieste sa sťahujem s mačkou. A keď doteraz o mačke vedel a bol uzrozumený, tak mu neostáva nič iné len si zvyknúť.

luccija
8. aug 2021

Tak kompromis mačka bude napr len v obývačke a budeš dbať na poriadok cesat, vysávať...ja som milovník zvierat vždy sme mali psa, ale podľa mňa mačka robí viac neporiadku chlpov.Vobec by som nezniesla, keby mi mačka chodila po kuchyni či chytí rapel a skočí na nábytok ako som videla u susedov ani záclony a závesy nemôžu mať ako ich dotrhala.Zalezi aká je či kľudná...ťažké rozhodovanie to bývanie je jeho či spoločne?zase ten tvor patrí k tebe

heleninamama
8. aug 2021

@sasa1310 Hlavne treba definovať to "spoločné bývanie". Slečna je slobodná a ak si dom kúpil priateľ a sám ho spláca, alebo ho zdedil, tak žiaľ, ona nemá veľké rozhodovacie právo. Rovnako, ak ide o podnájom. Osobne mačky milujem a mám, ale priznávam, že to nie je len o všadeprítomnej srsti. Mačka občas aj niečo poškriabe a zničí.
Proste, slečna to pokašľala. Bývanie, vzťah a mačku mala poriešiť pred tehotenstvom.

sasa1310
8. aug 2021

@spadnutaslivka tak to je smutné, že ti to tak nepripadá. Prosím ťa, to je aká láska z jeho strany, že ona sa má vzťah svojho miláčika. Len kvôli tomu, aby bol on spokojný, aby ona bola nešťastná. Lebo toto po pravde láska nie je. Láska je to, že chceš, aby ten druhý bol s tebou šťastný.

sasa1310
8. aug 2021

@heleninamama nepíše bývanie u priateľa ale spoločné bývanie. Tak asi je spoločné

heleninamama
8. aug 2021

@sasa1310 Lenže, tu na MK to znamená, že priateľ nejaké bývanie má a ja tam prídem s igelitkou a tehotná. A po pár rokoch sa divím, že s igelitkou a dieťaťom aj odchádzam. Lebo zákon nepustí...

sasa1310
8. aug 2021

@heleninamama ja sa opieram o to, čo ona píše, nie čo niekedy bolo na MK.

spadnutaslivka
8. aug 2021

@sasa1310 láska sa ale nerodí zo dňa na deň. Láska sa buduje- rastie. Najprv sú dvaja zamilovaní a sľúbia si aj modré z neba. To opadne a príde vytriezvenie. A tam sa buduje vzťah. Nevieme, prečo nechce tú mačku (pochybujem, že to je pre pár chlpov na kôpke s oblečením), ale čítame o jej rebríčku hodnôt. A jeho spomenula len tak, že rozchod nepripadá do úvahy, lebo je tehotná. Nepísala, že sa predsa nebudú rozchádzať pre nezhody kvôli mačke. Nepísala, že inak je skvelý, len nevie poriešiť túto jednu vec. Písala, že rozchod nepripadá do úvahy, lebo je tehotná. Tak kde ho vo svojom rebríčku má??? Aký má byť on pri nej šťastný? Oni sú mimo už teraz. Koľko im to vydrží? Koľko to budú oddiaľovať?