Svokra ma nemá rada. Kde je chyba?

lili235111
17. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Mam mensiu dilemu,mozno ste si uz niektora tymto istym presla co ja,preto vas prosim o radu co dalej a tak.S mojim priatelom sme len nieco vyse roka spolu,cakame babatko.Ked sa to jeho mama dozvedela(povedal jej to drahy s placom),zacala byt ako posadnuta vsetkym zlom. Jasne ze si nas zavolali k sebe o tom vsetkom sa porozpravat(viac ako by sme sa rozpravali spolu ropravala ona)bola som vtedy na zaciatku 3.mesiaca velmi som sa bala o nase babatko ked mi kricala u nic veci ze:som znicila tri mlade zivoty(sebe,malej a drahemu),ze je to hamba,ze budeme zivorit(priatel zaraba)a ceresnicka na torte bola ked sa ma spytala ci nechcem ist na potrat automaticky som odpovedala NIE!!! ...ona sa zodvihla a odisla ku svojej odine vedla do domu....odvtedy som ja ta najhorsia,zacala i davat preverovat na policii ze akeho som povodu,co somzac aku mam rodinu, cela ich rodina ohovara moju a my nic nemozeme spravit :( ked je nejaka oslava moj priatel tam je ale ja som u seba doma a cakam kym pride(pretoze mna nikto nepozval) taketo veci sa stavaju stale ci uz ide o hody alebo oslavy vsade je moj drahy a ja som doma :( povedzte mi co mam robit???Ja som jeho amme nijako neublizila...alebo som jej ublizila tym ze cakam z jej synom jedinym dieta??? ☹ ked som priatelovi povedala aby s tym jeho mama prestala ze uz nevladzem ze ma skoro rok takto deptaju a urazaju odpoved od neho som dostala ze ja na neho tlacim nech si to vyriesi tam a oni zase ze si to ma vybavit somnou....ale co si ma vybavit somnou nechapem ☹ ked som mu povedala ze ja sa vynna za nic necitim a nemam sa preco jeho rodine a mame ospravedlnovat tak bol ticho....prosim poradte ako vyjst s tohto kruhu ☹ velmi ma to nici,nie som zvyknuta na taketo situacie,cele tehotenstvo som v strese a v smutku,nemala som ani jeden den kludny......dakujme za kazdu odpoved

samantha223
17. okt 2012

ste este mladucka, utiahnuta a mozno neviete vec riesit ako by ste to robili mozno o 5 -10 rokov. musite byt sebavedoma, hlavne co sa tyka svokry, neukazat ze ste slaba a ak treba tak s nou prerusit vsetky kontakty. bude mat dovolene navstevy ale iba u vas a iba vo vasej pritomnosti a aj to by som jej pripominala ze to babatko chcela dat prec. a stale kol do kola

lili235111
autor
17. okt 2012

@sendy182 mal predomnou vztahy,mal aj rocny vztah predomnou ale nenosil si nikdy frajerky domov a podla mna tu je ten nasledok toho vsetkeho

samantha223
17. okt 2012

@lili235111 tak potom je zbabelec

lili235111
autor
17. okt 2012

@samantha223 asi nieco na tom naozaj bude

samantha223
17. okt 2012

inak je ked som sa tak zamyslela, trochu mi prislo aj luto toho manzela, lebo som si uvedomila ze on lubi aj ju ale aj mna a fakt sedel na dvoch stolickach a trapil sa. treba to nechat teraz tak, neliat olej na vodu a cas ukaze ci to ma lebo nema zmysel. nebudete ani prva ani posledna slobodna mamicka 🙂

sendy182
17. okt 2012

@lili235111 možno zbabelec no jasný mamičkár.......a na to pozor dievča moje..............jeho dilema vybrať si .........a chodí k vám na návštevu? čo na to tvoji rodičia...............on má mamu maj aj ty.............on ide na návštevu ja tiež k svojím......kým sa nenarodí malé.........potom už fakt konaj...........

lili235111
autor
17. okt 2012

on k nam chodi stale,ja k nim nechodim...moju mamu on rad nema lebo mu vykricala vsetko co si myslela a povedala mu ze si nechava dirigovat zivot od rodicov

lili235111
autor
17. okt 2012

@sendy182 on k nam chodi stale,ja k nim nechodim...moju mamu on rad nema lebo mu vykricala vsetko co si myslela a povedala mu ze si nechava dirigovat zivot od rodicov

katika2104
17. okt 2012

nuz myslim, ze stoji za zvazenie, ze obe ste zrejme dolezite zeny jeho zivota... mnohe matky maju problem s akoukolvek partnerkou svojich synov... a tiez mnohe partnerky synov maju problem s matkami svojich partnerov... to je zivot...
podla mojho nazoru je uplne zbytocne viest vojnu so zenou, ktora je pre tvojho partnera dolezita minimalne tak isto, ako ty. davat mu ultimata, ci na vyber typu bud ja alebo ona je smiesne... je to jeho mama, co myslis, koho si vyberie?
osobne by som odporucila otvoreny a slusny rozhovor v klude... slusnost je na mieste uz len z toho dovodu, ze si mladsia. i ked cakas dieta, stale si ta mladsia... nuz a bud sa o ten piedestal toho vami milovaneho podelite alebo sa budete navzajom zrat, kym sa mlady nezbali a neprchne od vas oboch...
nuz asi by som sa stretla s oboma a pocas rozhovoru by som sa snazila zapojit i otca dietata do debaty, predsa len, ma nejaky nazor, tak nech ho prejavi...
nuz pises, ze ta svokra nema rada, z tvojho prispevku citim, ze ani ty ju, tak ste si kvit :D
myslim, ze robit radikalne riesenia, ako neukazat dieta po narodeni jeho rodine su predcasne, nikdy nevies, ako sa vztah vas vsetkych vyvinie o par mesiacov, nieto este o par rokov, preto by som si teraz uzivala posledne tyzdne tehotenstva, dala sa do kludu... myslis, ze to nervacenie sa je v prospech dietata? myslim, ze nie... a prvorade je dieta, nie starnuca pani naviazana na svojho syna... koniec koncov, vas vztah nevyriesis za tyzden ani za dva, budete ho budovat roky, alebo aj nie...

sendy182
17. okt 2012

@lili235111 aj tvoja mama má na to právo.........treba mu aj takúto lekciu....."maznáčikovi"...........tak sa len držkaj......dieťa veľa vecí vyrieši 🙂

peta1510
17. okt 2012

Ja by som na toto nervy nemala.Ak mas oporu v rodine,sustred sa na seba a na malu a nie na dalsie velke dieta 😠 Ja tak nemam rada chlapov,co si nevedia otvorit hubu vtedy,kedy maju 😠 😠 😠 Co on to dieta nechce?

sendy182
17. okt 2012

@katika2104 normálne by si mal vybrať ženu s ktorou čaká dieťa....nie je očom...............jedine ak by bola nevesta fakt mrcha a matka to myslí so svojím synom dobre.............no aj tak si syn urobí po svojom..............

korenbaba
17. okt 2012

@emily_666 ja to myslím skor o tom že je uplne nezrelý, ovplyvnitelný...to znamená už ani nikdy nebude...

lili235111
autor
17. okt 2012

@peta1510 zo zaciatku velmi tak nevyzera ze malu chce,bola neplanovana totiz

lili235111
autor
17. okt 2012

@katika2104 neviem ci by si ty mala rada svokru keby ti taketo veci robi a vytahuje uplne blbosti ktore su ani pravda neni

peta1510
17. okt 2012

A mama mu k tomu nepridava,Ale tak nech si ujasni v hlave,ako sa chce k tomu postavit.Stalo sa,je neplanovana,ale tak sa k tomu musi nejako postavit a ked uz neuhra pozitivne vztahy medzi tebou a jeho mamou,nech ich nastavi aspon na neutralne a nie,aby si sa cele tehotenstvo rozculovala a to mala este ani nie je na svete.On je este nezrely.Ale nech z tej nezrelosti vytriezvie.Ako je na tom zena???Zisti,ze je tehotna,prevrati sa jej svet naruby,ale ujme sa novej ulohy a plni ju co najlepsie ako vie a nespekuluje.A chlap???Drzi sa zubami nechtami toho,coho sa nechce vzdat.Vrrrrr.Nebudes to mat lahke,zjavne.Tak si rob podla seba a bud sa prisposobi,alebo nech necha tak.Co ine???

maminuska
17. okt 2012

@korenbaba možno, ale pri plodení bol aj on nie ?Zrelý muž ( a tu nehovoríme len o veku ) sa postaví problémom tvárou v tvár a nebude sa schovávať za matkinu sukňu. Niektorí muži to zvládnu v 20 tke, a niekto ani v 35 ( môj ex)

moon1979
17. okt 2012

@katika2104 matka tu vždy pre toho syna bude, ale treba mať určité hranice a myslieť na to, že syn sa raz osamostatní a mamička už nebude najdôležitejšia osoba v jeho živote, že proste príde partnerka, budúca matka jeho detí a že raz si založia spolu rodinu ... a ked si založia spolu rodinu, tak by malo byť logické, že nebude v ich vzťahu šéfovať predsa svokra ... to snád nemôžeš myslieť vážne... také vzťahy, kde výrazne do súkromia mladých zasahuje matka - či už z jednej alebo z druhej strany (je to jedno) sú odsúdené na zánik ... taký vzťah dlho fungovať nemôže, pokiaľ si mladí neurobia poriadok a nestanovia určité hranice ...
predsa aj rodič musí pochopiť, že dieťa raz vyrastie a postaví sa na vlastné nohy

mirkave
17. okt 2012

Bohuzial niektore matky nikdy neodpustia svojim synom,ze od nich odisli a zacnu nenavidiet ich partnerky.mozes byt zo zlata,vybijana diamantami a prd z toho.ci nieco poviem,ci som ticho-vzdy bolo zle.najhorsie je,ked to ma dotycna pani matka v hlave trochu pomotane ,ma klapky na ociach,prezentuje len tu svoju "pravdu" ,az to vsetko vyvrcholi do bosorovania a privolavania smrti a priania potratu 5 tyzdnov pred terminom porodu dotycnej synovej partnerky.co potom? Na psychike to cloveku neprida.zrusit kontakt,aj ked je to tazke asi pre vsetky strany.urazat,vydierat,osocovat sa nenecham.v takom pripade sa neda lentak spravit za vsetkym hruba ciara a tvarit sa,ze sa nic nestalo a rodinkovat sa s usmevom dalej.

maminuska
17. okt 2012

@mirkave ano , to je asi najrozumnejšie riešenie, nekontaktovať sa.
@lili235111 ja ešte nerozumiem prečo ti tak záleží aby si chodila na ich rodinné oslavy alebo nejaké hody, dobrovolne sa vystavovať krivým pohľadom a šuškaniu.
Ja na tvojom mieste by som ju neriešila, preťala kontakty a starala sa o seba a maličké, jednoducho keď to nejde tak to nejde.

lili235111
autor
17. okt 2012

@maminuska mne nejde o to ci by som tam bola,mne ide o ten princip ako sa ku men sprava.POdla mna by to malo byt tak ze raz ked patrim k nemu a cakam s nim dieta tak by som mala byt na takychto akciach.A nie tak ze ja sedim doma ako trdlo a on je tam zo svojou rodinou

aivill
17. okt 2012

Ja si nemyslím, že dieťa veľa vecí vyrieši... Keď to nefunguje pred ním, nebude ani potom. Dieťa je síce zázrak ale zázraky robiť nedokáže...., a môže byť ľahko nástrojom vyhrážok a pod.

sendy182
17. okt 2012

@lili235111 to máš podobne ako keby chodil do krčmi alebo do barov......chlap si ide a žena doma......ak chce byť so svojou rodinou a netrápi ho že ty sedíš doma ....jemu to vyhovuje........pomyslí si že ťa jeho rodičia nechcú a ty tam nemusíš a nechceš práve preto byť...........

lili235111
autor
17. okt 2012

naposledy ked sme to riesili mi povedal ze on by nedokazal od nas odist ze on neni nejaky chrapun aby nevedel ze co sa deje somnou a z malou ze ci sa trapim koli peniazom atak,tak ja neviem...podla mna sa asi sam nevie zaradit zatial kam patri

natalia912
18. okt 2012

čo to je za chlapa keď si nevie zastať partnerku pred mamičkou? nech ide do prdele :( aký to bude otec? poprípade manžel??? ja by som to nezniesla... prajem pevné nervy a všetko dobré tebe aj babatenku

katecameron
18. okt 2012

asi ta nepotesím ale ked sa narodí male bude to este horsie

simca06022011
18. okt 2012

no bohuzial ja som s priatelom 8 rokov a moja svokra ma neznasa a ja uz neznasam ju... priatel je jedinacik a na mamicku neda dopustit. Pritom doslova na mna utoci (teraz po narodeni malej este viac), ale jasne ze iba ked sme sami. Ked jej nieco poviem, tak je cela urazena a postazuje sa manzelovi a synovi... ale aj o mesiac neskor a pekne si povymysla polku veci... ked poviem ja priatelovi co sa stalo, tak je cely urazeny, ze to jeho matka nikdy a pohadame sa na smrt. Ked pride od rodicov sam, tak sa nebavime aj 1-2 dni...

JEDINE riesenie je nestretavat sa - aspon u nas... dokonca uz aj ked su u nas, ze pridu pozriet malu, tak ma ta zenska ignoruje. Malu mi od zaciatku trha z ruk a dozaduje sa starostlivosti a pritom to vobec nevie (posledne mi ju nakrmili kacicou...), a preco by som jej moje dieta mala davat? No a asi pred pol rokom si vymyslala, ze berie malu do welnessu na vikend, tak viete kam som ju poslala...moje dieta bezo mna nikam nepojde a uz vobec nie taketo malickee...

No a priatel... ktory si nevie zastat matku svojho dietata... je to divne. Urcite by aspon nemal bez teba chodit na akcie.. dava totiz rodine jasny signal, ze mu je jedno co robia a ako vam ublizuju.. a vlastne mozu pokracovat, ved on sa nehneva...

simca06022011
18. okt 2012

@lili235111 mozno je mamicka na neho velmi naviazana citovo.. predsa je to synacik... ju to prejde... ale tie celorodinne ohovaracky, to pokazi vztahy navzdy

samantha223
18. okt 2012

@mirkave hlavne matky jedinacikov a to je uz diagnoza

lili235111
autor
18. okt 2012

@natalia912 dakujem
@katecameron tiez to bohuzial tak podobne citim ☹
@simca06022011 mas uplnu pravdu v tom co si napisala