Ako sa prejavuje molárne tehotetsvo?

13. sep 2023

Ahojte ako sa prejavuje molarne tehotenstvo?? Resp neviem čo je znova mne... pred 2 týždňami som bola na kontrole, plod zodpovedal 6+5 tt, plus akcia srdiečka. Môže aj vtedy nastať molarne tehotenstvo? Extrémne ma pichá celé brucho, až tak že mi je z toho do plaču, ledva chodím. Volala som dr, keďže kontrolu mám mať až o týždeň a povedal mi že dnes nerobí ale zajtra mám ráno prísť. Veľmi sa bojím čo sa znova pokazilo 😢😩 ja už ďalšiu stratu asi nedám 😢

kiki68
13. sep 2023

HCG velmi vysoke, obvykle cez 100tis a v maternici mir je plod, ale vyzera ako snehova gula, vidis iba viele bodky plavat v tej bubline. Ja som mala molarne tehu, to musia vycistit poriadne a potom dva roky nemozes byt tehu ( ak sa potvrdi histologiou), aby sa to neopakovalo a neostali tam molarne bunky. Lebo to nema plod sancu prezit. Ono moze tam byt aj plod ( u mna neskor bol, ale nevyvijal sa ). Ale potesim Ta, po par rokoch som ostala tehu a mame zdrave dieta. Len davala pozor po porode ako vyzera ta placenta.

kiki68
13. sep 2023

Ale U Teba to na toto nevyzera, nech Dr nasadi utrogestan, magnezko a lezat na PN. Ja som tiez mala toto a bali sme sa a dobre bolo. Len to chcelo tie veci nasadit a pomoct tomu trosku.

anjelicek26
13. sep 2023

Molarne tehotenstvo je tehotenstvo bez plodu. Ty mas plod a bijuce srdiecko. Prosim mysli pozitivne. Ja som mala kontrolu 6+5 a teraz po 4 tyzdnoch som mala nervy v kybli jasne clovek sa strasne boji, ale kuk na blogu mam, ako sme narastli...vsetko bude dobre! Daj si magnezko, kludovejsi rezim, urcite si si len natiahla pri pohybe nejaky upon maternice...

autor
13. sep 2023

@kiki68
@anjelicek26 ďakujem za podporu dievčatá. Doma mám dvojročné dievčatko takže až tak sa mi oddychovať neda. Zajtra pôjdem k dr a uvidím čo mi povie. Naozaj sa veľmi bojím 😔😢

cookie29
13. sep 2023

Zbytocne citas internet. Ja viem, ze tehotenstvo po strate je na blazninec, presla som tym. Ale to ze Ta boli moze byt normalne. Pokial to nie su nejake silne krce a podobne a nekrvacas.
Molarne tehotenstvo je velmi zriedkave. A kedze si mala aj akciu srdiecka, tak o to viac. V pripade celkoveho molu nie je plod. A ciastocny mol je este zriedkavejsi. Ale ak mas pochybnosti, tak skus zavolat lekarke alebo skoc na pohotovost, najma ak su to silne bolesti. Drzim palce

autor
13. sep 2023

@cookie29 miestami sú neznesiteľné, niekedy sa to vydržať dá. Skúsim vydržať do zajtra a hneď ráno pôjdem k dr.

kiki68
13. sep 2023

@anjelicek26 moze byt aj plod, to sa vola parcialna mola, to druhe je kompletna mola. Ale tie bunky vidiet pri oboch, to sa neda pomylit

drm21
13. sep 2023

Mne teraz dal na toto podbruško bolesti a pichanie a rezanie kľudový režim a že Mám si kúpiť magnerot, Ktorý si mám dávať dva až trikrát denne, skus nehovorím že už je to bez bolesti ale je to určite stokrát lepšie Už som schopná aj niečo doma to robiť... zo začiatku som tiež mala nato utrogestan len teda ten je bohužiaľ na predpis

drm21
13. sep 2023

Ale podľa mňa sa úplne v kľude zdvihni a choď na pohotovosť ja na tvojom mieste by som tam už bývala dávno bola... Oni tam na gynekologickom vyšetria aj teraz

diaalex
13. sep 2023

Mne pomohlo až magnézium

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre