Menšie bábätko v 12. týždni

22. nov 2022

Ahojte, po poradni mám trošku strach. Bola som na kontrole v 6tt, rozmery plodu zodpovedali presne, potom o 10 dní v 7tt na potvrdenie srdiečka a všetko zodpovedalo zase tak ako malo...a teraz som bola v poradni v 12tt a plod je o 1cm menší než by mal byť... má 38mm a doktorovi vyšlo, že je o 6 dní menšie...srdiečko bije ako má...mám sa strachovať? Alebo je to v poriadku a dobehne to? Mňa to mätie len preto, lebo predtým všetko presne zodpovedalo a zrazu rozdiel...o jedno bábätko sme už prišli, tak sa bojím asi všetkého čoho sa dá 🙈 prosím poraďte mi

zuzkaa1991
22. nov 2022

Ja som v 12tt mala male ok ale postupne neskôr začinala byt menšia v 36tt uz bola.o 4tyzdne mensia takze ak su všetky hodnoty ok nestrachovala by som sa ;) nahodou gy s partnerom nie ste mensi??

autor
22. nov 2022

@zuzkaa1991 tak v mojej aj v mužovej rodine sme všetci nižší, ale nevedela som, že sa to dá brat do úvahy takto skoro

petronellla87
22. nov 2022

Ahoj nasa mala bola cele tehotenstvo mensia o 5 dni, a teraz na poslednej kontrole v 30tt bola zrazu o tyzden vacsia, takze nie je mozne ze to dozenie ale este aj obehne😀

autor
22. nov 2022

@petronellla87 áno čítam veľa takých príspevkov... ale ja už sa bojím každej kontroly, či je bábätko zdravé... a mala som v hlave, že ak bolo na začiatku všetko presné, musí byť aj naďalej

majamat
22. nov 2022

nie v tomto obdobi sa este genetika neprejavuje, zacina sa prejavovat az po narodei okolo 2-3r.
velkost babatka s genetikou nic nema.

no myslim si, ze babo nemusi byt vzdy dobre odmerane. sice ho dokaze dr zobrazit cele, lebo je este malinke,a le aj takto amle babo sa hybe a ak sa hybe, nemusi byt stale v rovnakej polohe.
tazko povedat, ci to nieco znamena zostava len cakat. drzim palce.

majamat
22. nov 2022

@petronellla87 od 2 trimestra uz sa neupravuje TP koli tomu, ze kazde babatko moze mat konecnu velkost roznu, su babatka, co sa narodia zdrave a v TP a maju sotva 3g a niektore 5kg. nesuvisi to so stupnom tehu, preto uz v 30tt by nemaliriesit velkost babatka, pokial vyrazne nezaostava.

petronellla87
22. nov 2022

@majamat TP neupravoval iba jej meral hlavicku brusko a nohu na tom tretom velkom utz 😊

mediana
22. nov 2022

Viem ze je to stresujúce, ja som si kvôli tomu neuzila veľmi tehotenstvo. V 30tt videl doktor rozdiel asi týždeň, stále ma posielal do nemocnice, tam to zas bagatelizovali. Nakoniec som porodila v 34tt predcasne, ale nemyslím ze to malo s tým súvis. Proste som krvacala... žiadny dôvod tomu nepripisali. Ono ťažko sa je tešiť, keď vieš ze dačo nie je ok, ale myslím ze toto bude v poriadku

majamat
22. nov 2022

@petronellla87 asponze tak, lebo niektori dr to este robia. aspon vidno, ze prospieva.

kiki68
22. nov 2022

Uplne v klude, usg nie je tak presne, ze by sa to 100% dalo zmerat, nas bol raz tak a raz tak. Narodil sa dost velky. Vacsi ako Gyn cele tehu predpokladal. Teraz je v 2 rokoch o hlavu vyssi ako ine deti. Tak sa nestresuj

zuzkaa1991
22. nov 2022

Tak ja som lezala v 36tt v nemocnici chceli si skontrolovať ci rastie....mala som vsetkt hodnoty dobre....tak uzatvorili ze sme mensi (ja 158cm muz 170cm) ma 4.5r a je stale kus mensia aj ked sa vytahla v lete 😁 takze netreba sa trapit ak je všetko ok mne od 12tt stale zacinala.zaostavat

7lenka11
22. nov 2022

nie, nemusíš sa stresovať.. o mesiac môže byť týždeň popredu.. mimochodom mne robili dvaja lekári sono na začiatku tehotenstva.. najprv IVF doktorka - embryo bolo na milimeter presne veľké na daný týždeň.. do papierov napísala 7+0.. o tri dni som išla so správou k môjmu gynekológovi, vyšetril ma a povedal mi, že embryo je o tri dni menšie.. a do papierov napísal 6+5, hoci v tom čase som bola 7+2, takže pokoj.. mne aj teraz v 3. trimestri vyšli rozdielne merania na pohotovosti a u môjho gynekológa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre