Môžem byť tehotná?

jasmine_3
30. mar 2022

Ahojte 🙂 S polovičkou sme sa rozhodli, že chceme byť rodina a tak sme to 1.krat skúsili. O 2 hodiny po ma začalo pichať vo vaječníku, na druhy deň som si urobila ovu test a bol pozitívny. Odvtedy stále cítim podbruško (tú stranu kde ma pichal vaječník). Dnes je to tretí deň a od rána som nafuknuta ako balon a bolia ma kríže ako keď mám dostať svoje dni. Viem, že je to ešte skoro, ale je šanca že by sa to podarilo hneď na prvýkrát? Bojim sa či si to nenamyslam. Vedeli ste, že ste v tom ešte pred vynechanim ms? Cítili ste niečo? Ďakujem ❤

anjelicek26
30. mar 2022

Ano namyslas... viem, ze asi nemas este prehlad - ale vajicko potrebuje na cestu s vajcovodu do maternice celkom dlhy cas a pocas tej doby sa cely cas deli...uhniezduje sa najskor! 6 dni po ovulacii, je ich ale aj dost, co sa uhniezdi az na 10ty den od ovulacie... dnom uhniezdenia sa produkuje HCG - to hcg je hormon, ktory ako prvy povie tvojmu telu, ze si tehotna... pri hodnote 2-4-8 prve 1-2-3 dni uhniezdenia to tvoje telo ani nevnima, nie tak, aby si bola "nafuknuta ako balon a boleli ta krize"... tieto veci sposobuje progesteron, to je hormon, ktory prebera stafetu po ovulacii, vela zien je na toto citliva a bolia ich prsia, nafuknute podbrusko, tlaky... ale to nie je proste este tehotenstvom. Prosim bud trpezliva a test si rob najskor 12 dni od ovulacie...nech to neni lovenie duchov, ale pekne ciarky...ja ti to prajem, len treba tu trpezlivost.

bolarazjedna
30. mar 2022

3-4 dni po styku sa nedá hovoriť o žiadnom vydarení tehotenstva. Oplodnené vajíčko ešte len teraz cestuje smerom k maternici, dorazí tam 5-6dni po oplodnení a potom niekoľko dní trvá, kým sa zahniezdi.

petamich
30. mar 2022

okrem toho co bolo povedane vyssie ano je mozne, ze sa zadari na prvykrat ak ste to nacasovali spravne, nam sa podarilo 3x na prvykrat (2x to zial nedopadlo dobre), nie nic som necitila a riesila som to az ked neprisla menstruacia (na 3x som testovala skor kvoli nasadeniu liecby) a teda mna neskutocne naduvalo, vzdy a tak som ten 3x uz vedela ale teda 1x ani tuk, nic uplne normalne som sa citila, uplne normalne som fungovala az som si spravila test na 5. den meskania

lyci
30. mar 2022

@jasmine_3 citis ovulaciu, nie tehotenstvo. ale zadarit sa samozrejme mohlo

sunny_g
31. mar 2022

Ja som cítila hneď pár dní po. Každá sme iná. Jedna citlivejšia, ako druhá. Daj tomu čas a uvidíš ;)

jasmine_3
autor
3. apr 2022

Dnes je to 7 dní a v noci som nemohla zaspať čo ma tak silno pichalo v podbrušku, cítim tam bud pichanie alebo také napätie. No som zvedavá čo z toho bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre