Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

nemko
11. dec 2010

no ved, ale v den menzesu moze testnut, vcera si to radila jednej kocke v teme tehotenstvo priznaky a dnes napises, ze je to skoro 😀 😀 .podla mna je celkom ok testovat v den meskajucej menstruacie 😀

solinkarka
11. dec 2010

@nemko pocuvaj ma ty ma nejak spehujes 😀 vcera som to radila len jejdnej babe a tej uz meska..inak si nepametam
🙂

nat28
20. dec 2010

Baby, ako dlho po ovulacii pride menzes??? Ja som dnes 57.DC a ovulku som mala medzi 4-6. 12 (41.-43. DC, podla folikulometrie) V sobotu bol test negativny. Kedze mam taketo dlhe cykly, pride mi menzes 14-16 dni po ovulke, alebo aj to budem mat posunute? 😨

kamajota25
21. dec 2010

ahojte... chcem sa spytat... myslite, ze je este sanca, ze mozem byt tehotna aj ked mi treti den meska MS a rano som robila test a bola tam len 1 ciarka... beriem duphaston a doteraz vzdy som z neho dostala MS presne, ani raz mi nemeskala az teraz??

fomarik
21. dec 2010

@viky777 nedá mi reagovať na tvoj príspevok. V prvom rade srdečne gratulujem a dvojičkám želám veľa zdravíčka aby pekne rástli a aby ste to dotiahli do úúúspešného KOnca.
Čo sa týka toho testu Rapi clear 10mlU...aj mne vyšiel negatívny a krv na hcg bola 37. Ešte pred tým som testla testom Viamed baby test 10mmlU a ten bol pozitívny. Dokonca ani na druhý den mi Rapiclear neukázal //. Testovala som aj Baby secret 25mlU a aj ten bol pozitívny, len ten blbý rapiclear nič!!!!!! Takže testom tejto značky vôbec neverím!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

pifina
21. dec 2010

@nat28 zalezi od dlzky tvojej lutealnej fazy, ale standartne je to tych 14-16 dni ... v sobotu mohlo byt na test este skoro, zalezi od citlivosti ...

zuzulik7
21. dec 2010

@kamajota25 ahoj, mozes, test ti nemusi ukazat este druhu ciarku ak mas nizku hladinu tehu hormonov, skus sa otestovat o par dni neskor, ak ti stale bude meskat, sanca tam je 🙂

kamajota25
21. dec 2010

@zuzulik7 dakujem... ja sa bojim tesit, lebo sa snazime uz 16 mesiacov a nic a mam porblem s MS, sama nepride a na folikulometrii mi na 12DC doktor povedal, ze folik je maly... takze na jednej strane strasne chcem a na druhej strane ani tomu neverim, len sa mi to nezda... sem tam ma troska boli brucho ako pred MS... takze este k tomu 12DC: ak som mala vtedy maly folik, tak neskor mohol narast a mohlo sa zadarit neskor... zajtra ma ist MM na spermiogram, tak skusim este zajtra rano test, aby tam nesiel zbytocne...

zuzulik7
21. dec 2010

@kamajota25 My sme sa snazili skoro rok a uz som drahemu spominala, ze ked sa nam nepodari do konca roka tak pojde na spermiogram,.... a uz tam chodit nemusi 🙂 podarilo sa... 🙂 (test som si robila v den, ked som mala dostat MS, druha ciarka tam nebola, nevyhodila som ho, pozrela som sa nan vecer a bola tam slabulinka // a o par dni som si spravila dalsi test bola tam druha trosku silnejsia a dalsich par dni dalsi tes a uz tam bola silna druha ciarka 🙂 Neboj, skus to brat tak, ze co ma byt to bude a verit v to, co si prajes,...a ono to pride, drzim palce 🙂

nat28
21. dec 2010

baby mne dnes rano vysiel pozitivny mamatest a teraz som si robila ten co vyzera ako teplomer Rapiclear a je negativny. Co to moze byt? Ak som tehu, tak cca 16 dni. Neviem ci som nanho dobre cikala, robila som to 1.krat a tam kde ide moc je jeden modry dielik ale ostatne nezmodrali. Pls radte lebo sa zblaznim

katuskad
21. dec 2010

@nat28 na ten Rapiclear nie sú veľmi dobré ohlasy, tak si s tým hlavu nelám, mamatest je najlepší, tak ak ti na ňom vyšli dve tak si tehu, ale pre istotu zopakuj za dva dni 😉

pifina
21. dec 2010

@nat28 ja by som sa na tvojom mieste potichu zacala tesit 😅 pozitivny test ti nevyjde len tak z nicoho 😵 a co sa tyka toho druheho negativneho, porovnaj si, aku maju citlivost, mozno ten mamatest je citlivejsi a mas problem vyrieseny 😅

nat28
21. dec 2010

no obidva su podla obalu rovnako citlive, ale rano som pobudila cely barak jak som sa tesila (lebo mam tak cca 80-dnove cykly, takze zazrak) a teraz tento blby test je negativny. Kedy mi vedia z krvy zistit ci som tehu? A robia to na mieste, v ambulancii aj s vysledkami hned?

pifina
21. dec 2010

@nat28 z krvi ti to uz teraz zistia, len neviem kolko sa caka na vysledok ... v akutnych pripadoch to v nemocnici vedia spravit do par hodin ...

katarinka_
25. dec 2010

Baby,
podelím sa s vami o svoju čerstvú skúsenosť. Tehot. test (Rapiclear s citlivosťou 10 mg) som si robila už niekoľko dní po nechránenom styku- síce na ňom píšu, že po piatich ukáže relevantný výsledok, ale nie je to pravda. Najskôr 9 dní po styku je HcG v krvi také, že je možné ho vlbec zaznamenať testom- aj to nie u všetkých žien.
Okrem toho to, kedy je dobré sa testovať a kedy najskôr sa to dá zistiť z krvi, na to majú i gynekológovia odlišné názory. Každopádne, v deň vynechania MS som si robila test, kt. mi všetky baby odporučili- Mama test. Bol pozitívny- žiadna slabulinká druhá čiarka- obe boli dostatočne viditeľné.
V ten deň mi gynekologyčka vzala krv na HcG a tehotnosť sa nepotvrdila. Mňa teda mama test sklamal.
Čo sa týka tých krvných testov, väčšinou výsledky z labákov prídu lekárke na druhý deň, ja som bola na krvi ráno a poobede mi už vedeli povedať výsledok.

aduskatt
27. dec 2010

@nat28 u nas stanovenie hcg z krvi standardne trva tri hodiny

daughtry
29. dec 2010

UZ TRI DNI MI TO MESKA ROBYLA SOM SI TESTY NO STALE SA MI TAM UKAZU CIARKY ALE JEDNA JE RIADNA A TA DRUHA SLABA ALE VIDITELNA MOZEM BYT TEHOTNA

benne
29. dec 2010

@daughtry áno

pifina
29. dec 2010

@daughtry urcite ano 😵

22mia
1. jan 2011

ahojte baby prosim neviete mi poradit?pred 16timy dnami som sa prestala s priatelom chranit,menzes mi meska 9dni mozem sa uz testovat ci este pockat tyzden? dakujem 😉

22mia
1. jan 2011

a inak prajem krasny Novy rok vsetkym tehulkam a buducim tehulkam ! 🙂

monuli1985
2. jan 2011

ahojte,30DC som si robila test bol negativny....ms vzdy do toho 30DC dostanem...a dnes je uz 32DC a nic...je tam este nadej??? 🙂

mykaellle
2. jan 2011

Ahojte, dievčatá, možno pridám trochu depresie do fóra, ale cítim sa strašne zle. S manželom sa pokúšame o mimčo 17. mesiac. Posledné cykly mi zvykne meškávať menštruácia, tak si viete predstaviť tie nádeje a následné slzy. Poslednú mrchu som mala 1.12 a mala som dostať 28.12. Dnes je 2hého a test robený 30.12 bol negatívny. Už nemám ani sily skúšať a dúfať. A keď som sa gynekológa pýtala, či nemôžeme začať riešiť neplodnosť tak povedal, že načo, že som mladá. (Mám 26 rokov a mužo 31). Jemu sa to ľahko povie. Tak od januára by som mala mať nového gynekológa. Moja sestra si furt hladká bruško, rodí v máji a podarilo sa im to na prvý krát. Nevládzem. Normálne sa bojím aj sexovať, aby som si nerobila zbytočné nádeje... .☹. Ach! Vďaka za pochopenie.

jankaknm
2. jan 2011

@mykaellle ahoj, vobec nestresuj, ale urcite vymen gynekologa a po roku a pol kludne mozes zacat chodit do centra. Aspon dat urobit manzelovi spermiogram. A z vlastnych skusenosti ti mozem povedat, ze vela z nas to preziva rovnako ako ty. No po case to zacina byt menej bolestive. My sa snazime s manzelom 3 a pol roka. A som po laparke, spermie ok, akurat mam PCO, aj ked vraj po laparke mi ich stimulovali. Neuzivam lieky, lebo sa mi foliky tvoria. No aj tak nic. Moze to byt uz len psychika. No hlavne si prve vyrieste muzov spg. Nestracaj nadej, hore licka 🙂

mykaellle
2. jan 2011

@jankaknm Dakujem, nechcela som sa tu takto na MK "zosypat". 🙂 Len mi to pride nefer, ked ako na zlost vsetky susedy, sestra chodia s bruskami. Co to je PCO? A ako sa dostanem do nejakeho centra? Musi ma odporucit lekar? Vdaka za podporu 🙂

jankaknm
2. jan 2011

@mykaellle ahoj, niet za co. Mna odporucal moj gynekolog, nepamatam si, ci som mu niesla nejaky papier, ale tusim netreba, dokonca som niekde citala, ze sa mozes aj sama niekde objednat, skus si zavolat do najblizsieho centra. Neviem, ktore mas najblizsie, zavolaj a opytaj sa. Podla bydliska, lebo sa tam potom moze chodit aj castejsie napr. na meranie folikulov. A PCO su polycysticke ovaria, vraj neprodukuju alebo len obcas vajicka. Su obalene niecim ako sklena vrstva tie vajecniky a potom nemozu vajicka lahko prejst, no vraj po laparoskopii by mali byt nejak "poprepichovane". V mojom okoli su vsetky, ktorym sa podarilo na prvy pokus, ked si povedali, boli tehotne, alebo uz maju deti, alebo este vobec nechcu. Tiez nemam s kym prezivat tieto trable, ale je super, ze je taketo forum... 🙂

mykaellle
2. jan 2011

@jankaknm Je to tak 😉. a ešte keď dookola vravia, aké to je úžasnéé čakať babo. Ja som z okolia Nitry, tak si pozriem niečo v okolí. Veľa šťastia prajem 😉

miyya
2. jan 2011

@katuskad jej čo to vidím hned sa vám podarilo? tak gratulácia najvyšia. 🙂

aduskatt
2. jan 2011

@mykaellle nie si jedina.......my sa snazime skoro 5 rokov....v kazdom pripade od lekara, ktory mi povie, ze som mlada a netreba riesit by som utekala ryyychlo prec......

aduskatt
2. jan 2011

@mykaellle nemusis mat do CARu odporucanie, staci si tam dohodnut termin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre