Slabnutie čiarky na tehotenskom teste. Čo to znamená?

cokinka
10. jan 2010

Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť??? 28/12 som si robila test, ktorý bol pozitívny..dva dni na to som si spravila další a ciarka bola silnejšia. Dnes som test zopakovala a ciarka je rovnakej intenzity,ak nie slabšia ako pred vyše týždňom. Nemala by silniet? Podľa ovulky by som mala byt v ôsmom týždni.. Má niekto podobne skúsenosti?

petruci6
10. jan 2010

zalezi od druhu testu a citlivosti,naco si robis este dalsie testy? sup sup k dokimu 😉

lauritka
10. jan 2010

cokinka mala... pri prosperujucom tehotenstve sa hcg musi zdvojnasobovat kazdy druhy den...
takze ako vravi petruci, isla by som cim skor k lekarovi. 😔

cokinka
autor
10. jan 2010

Boli práve s rovnakou citlivostou. Hrozí potrat? K dokimu som objednana v stredu..☹

flamenga
10. jan 2010

cokinka a nešpiníš?

cokinka
autor
10. jan 2010

Ziatial nie.. Len bielo a to je vraj ok..☹

denis19
10. jan 2010

cokinka
mne napríklad čárka po 14 dni už nesílela.......

flamenga
10. jan 2010

cokinka a čo tak pre pokoj duše zbehnúť na pohotovosť? 🙂 Nech ťa pozrú... ak by si mala byť už v 8tt, tak na ultrazvuku už bude žubrienku určite vidno... a potom spokojná pôjdeš v stredu ku svojej gynekologičke 🙂

flamenga
10. jan 2010

a to je tiež pravda čo píše denis... záleží od toho, aká bola tá čiarka na teste.... pretože v určitom štádiu už čiarka proste nemá kam silnieť 😉

cokinka
autor
10. jan 2010

Flamenga o tebe som čítala.. ☹ mrzí má to.. V ktorom tt si bola? Koľko predtým si splnila? Posledné tri dni mam hlavne večer bolesti ako pred mrchou..

cokinka
autor
10. jan 2010

Druhý krát bola trolinku silnejšia ako kontrolna.. Teraz je ta kontrolna silnejsia..☹ ako pohotovost? Kam?

bihan
10. jan 2010

Cokina, nestresuj 🙂 tiež som bola zvedavá ako opica, v 5tt krásne čiarka silnejšia ako kontrolná, v 8tt slabšia ako kontrolná.. len som sa vystresovala a je to prd platné, lebo som určite ešte stále tehotná 😉

cokinka
autor
10. jan 2010

Dakujem bihan ..☹ Clovek sa moze zblaznit z tych testov.. ☹ som pekne vylakana.. Navyse ked som bublinku este nevidela, lebo najprv sviatky, potom dokiho dovolenka. Bojim bojim..☹ nic pozitivne som este o slabnuti ciarky necitala. Si prva..😉

bihan
10. jan 2010

No ja mám zase kamarátku, ktorá trošku vie, ako to s tými testami je, je to šialene lacná záležitosť, ktorá sa dá vyrobiť za pár korún a v tomto štádiu tehotenstva sa určite žiadna diagnostika podľa slabnúcej paličky robiť nedá.

Ak naozaj niečo nie je v poriadku, tak ti na pohotovosti nepomôžu, lebo keby ti klesalo hCG, je to známka toho, že už nie je čomu pomáhať. Ak nešpiníš, nemáš kŕče, tehotenské príznaky nevymizli, tak kašli na test, objednaj sa bud. týždeň k lekárke a budeš presne vedieť, na čom si. 😉

cokinka
autor
10. jan 2010

Dakujem vam krasne baby..🙂 Skusim sa k dokimu objednat na zajtra, aj ked neviem co mi povie na dovod.. Do stredy ale nevydzim..☹

mywiel
10. jan 2010

Testy sa neoplati opakovat castejsie ako po 5ch dnoch lebo hCG sa pohybuje, je zbytocné testovat casto za sebou. 😉

lauritka
10. jan 2010

cokina ako dovod, uved, ze sa chces uistit , ci je to tak kde to ma byt.

a ak mas podozrenie, ze nieco nie je v poriadku nech ti dvakrat po sebe vezme hcg. z toho s urcitostou uvidia, ci to prosperuje.

a mimochodom pri missedoch nie su ziadne priznaky bihan 😒 len hcg klesa...

bihan
10. jan 2010

Lauritka, preto som písala, že ak tehotenské príznaky nevymizli 😉
Koniec koncov keby to missed bol, tak na pohotovosti proste nič nezachránia a ešte do nej nahúkajú, že čo tam vôbec robí, keď nekrváca, resp. je ešte v nízkom štádiu tehotenstva. 😒

vika68
10. jan 2010

aj ja by som sa vas chcela niečo spytať. PM 26.11. od vianoc ma pobolieva v podbrušku. bola som u gyn. podla ultrazvuku sliznica vysoka a v nej mala bodka, čo pre moje oči nič viditelne. to bolo minuli štvrtok. kupila som si test, poobede negat,rano tiež. dostala som aj vyvolavačku,ale ešte stale nič. brucho ma nadalej pobolieva,ale nič moc,da sa to zniesť. poradte mi čo to je. alebo tie testy su na nič? vaš nazor?

flamenga
10. jan 2010

vika a gynekológ ti k tomu nepovedal nič viac? Nič bližšie? Lebo ak bola menštruácia 26.11., tak podľa menzesu by si mala byť už 6-7tt a to by už malo byť na ultrazvuku vidieť viac ako bodku. Mávaš dlhé cykly? Lebo ak áno, tak mohla byť ovulácia neskoro a tým pádom sa posúva aj týždeň tehotenstva - teda plod je mladší ako sa predpokladá podľa menzesu....

Nebral ti lekár krv na HCG?

Ak nedošla mrcha ani po vyvolávačke, tak buď je ešte skoro a ona sa čoskoro spustí alebo je to tehotenstvo 😵 pretože vyvolávačka tehotenstvo posilňuje.... 🙂

A bolesť v podbrušku je nielen predmenštruačným príznakom, ale aj tehotenským, keďže sa rozťahuje maternica...

Len tie tehotenské testy negatívne.... aké testy si si robila? Myslím značku...

vika68
10. jan 2010

robila som si test via med,su tam dva v baleni. po milovani večer,rano ked sa utriem mam taky ružovy vytok,to je tak všetko. ja už neviem čo si mam o tom všetkom myslieť. doktorka mi povedala len tolko že nevylučuje tehotenstvo,bo niečo je v sliznici. krv mi nebrala vraj uvidime do 10 dni. ale pre mna je to strašne dlho to čakanie. som taka netrpezliva,zato som si kupila aj ten test,ani tak som neni mudrejšia.

mywiel
10. jan 2010

Vika a nemoze ist o hniezdenie? Ja som mala tiez ruzovy vytok a bolo to to. 😉

cokinka
autor
10. jan 2010

Baby,tak som rozmyslala.. Snažím sa nejak ukludnit.. Môže na to vplývať aj hodina testovania? Prvý a druhý krát som sa testovala o pól siedmej, dnes o pól desiatej.. A išla som spať okolo pól jednej ráno,čiže som pred spanim bola ešte chvíľu predtým na toalete.. Sama neviem,ale ďakujem strašne moc!

vika68
10. jan 2010

to teda vobec neviem stalo sa to už dvakrat a vždy na druhy den rano po milovani. inač citim sa ok, ani nevolnosti,len tie bolesti ma trocha trapia, a prsia tiež dosť citlive,vobec neviem k čomu to pripisovať ved testy mi dvakrat potvrdili že nie som tehu.

cokinka
autor
10. jan 2010

Vika, jo ruzovy vytok pri uhniezdeni.. Viem že to nieje stopercentne, ale skús si odmerat teplotu..ak budeš mat 37 a nad 37 je možné že si tehu..🙂

flamenga
10. jan 2010

ružový výtok môže byť pri uhniezďovaní, ale nie po milovaní... a ak to bolo po ultrazvuku, tak už vôbec nie, pretože lekár tam niečo videl, čiže už to musí byť uhniezdené

skôr si myslím, že došlo neskoro k oplodneniu a preto taký "slabý" výsledok ultrazvuku alebo sa bábänko zle uchytilo a pomaličky to odchádza... pretože ak už niečo vidno na ultrazvuku, tak by mali vychádzať aj testy... aspoň slabo pozitívne. Ja mám s testom Via Med dobrú skúsenosť.

cokinka hodina testovania nemá určite na výsledok vplyv... to skôr ak testuješ ešte pred mrchou, tak z ranného moču môže vyjsť silnejší výsledok ako z večerného, ale v prípade 6-7tt by to už ovplyvňovať výsledok nemalo.
Nemáš tie testy v PC? Nevieš ich dať do albumu? Pretože naozaj niekedy test už proste nemá kam silnieť 🙂 jednoducho je to jeho maximum 🙂

vika68
10. jan 2010

no zajtra skusim tu teplotu,samozrejme ak nezabudnem,bo ked rano vstanem musim utekať na vecko🙂, niekedy nevydržim ani sekundu navyše.

cokinka
autor
10. jan 2010

Môžeš aj cez deň kľudne tu teplotu odmerat..
Flamenga mám, akurát neviem ako ich pridať do albumu. Idem to skusit

flamenga
10. jan 2010

cokinka teplota odmeraná cez deň nie je výpovedná

vika68
10. jan 2010

no teda neviem baby,čo stym ale asi sa ukludnim počkam tych desať dni a uvidime, diky za odpovede,ale tu teplotu si budem musieť merať,potom napišem,či mam viac ako 37.

lavovka
10. jan 2010

Milá Vika ,nechcem strašiť,ale ja som mala takéto prínaky pri mimomaternicovom tehu.Test mi však vychádzal slabo pozitívny. Nebolo mi vôbec zle ako pri predch.teho a mala som slabé špinenie. V maternici bolo vidno len malú bodku,bol to nejaký pseudogestačný vačok,skutočný plod bol v pravom vajacovode. škoda,že Ti nezobrali krv na HCG,tam by bolo jasné či si tehu,alebo nie. Ozaj a pichalo ma trochu v pravo,ale nebolo to nič hrozné. Snáď to,tak ale u Teba nebude.Chcem,len až to náhodou doktor nezanedbá,lebo je to nebezpečné,ak sa na to nepríde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre