Som tehotná?

karin12346
3. apr 2013

Dobrý deň. Beriem antikoncepciu a dobrala som jeden blister.. Počas 7 domovej pauze mala prísť ms. Prišla tak o 4 dni od poslednej užitej tabletke. No lenže ja som iba krvácala a nedostalo sa zo mňa neoplodnené vajíčko.. Môžem byť tehotná?

miminkacik
3. apr 2013

ehm.. ako si prosím ťa zistila, že z teba nevyšlo neoplodnené vajíčko..?
@karin12346

cawes
3. apr 2013

@miminkacik tak to by som chcela vediet aj ja mam 30 ale toto neviem.

alka61
3. apr 2013

no... to by aj mňa zaujímalo 🙂

jarkaleskova
3. apr 2013

ja som z pociatku ani nato nechcela reagovat,lebo myslim,ze dotycna si z nas robi len srandu...taku psycho otazku som este fakt necitala a to sa tu zvyknu pytat na ine vylomeniny...

cawes
3. apr 2013

@alka61 myslim ze nas tu bude dnes viacej takych ktore by toto chceli vediet a to este ani len piatok neni

lulu19
3. apr 2013

tak toto by aj mna zaujimalo? boze co sa o tu deje uz taketo otazky

alka61
3. apr 2013

@cawes presne tak, ja som sa prve trošku pobavila ako sa to dá zistiť, no uvidíme čo z toho bude 😉

lenkab1984
3. apr 2013

Coze? 🙂 🙂 😀 prosim dajte mi vediet, ked niekto odhali ako je to s tym neoplodnenym vajickom, ja som ho teda zatial nikdy nevidela ze by zo mna odchadzalo 😀

kyri1977
3. apr 2013

nevrav, ze si predosle mesiace pocas menzes zniesla vajicko? 😀
toto je zaujimava otazka, som zvedava, ci sa dockame vysvetlenia...

cawes
3. apr 2013

baby skoda ze asi nedockame naozaj by ma to vysvetlenie strasne zaujimalo. Mozno zniesla neake vajce kto vie

sisaha
3. apr 2013

ja neviem ako vy...ale ja pocas ms tiez LEN krvacam... 😀 😀 😀 😀 a k vajcu sa radsej nejdem vyjadrovať.. 😅

lulkala
3. apr 2013

zenicky, tehotenske tesy z dm, tie pepino, take za 1, neviem kolko eura...su spolahlive? mate s nimi niektora skusenost ? diky

karin12346
autor
3. apr 2013

ach zase múdre pipky čo si myslia že vedia všetko... Najprv niečo si o tom prečítajte a potom sem až píšte... A možno by ste mali ísť aj očnej... A este niečo vam sem pridám : Počas ženského cyklu dochádza k uvoľneniu vajíčka. Ak sa toto vajíčko neoplodni je vypustené počas nasledujúcej menštruácie.

mistrall
3. apr 2013

@karin12346 to vajicko co pises ma velkost cca 0,4mm - je to sice najvacsia bunka v tele, ale absolutne sa neda vidiet volnym okom, a uz vobec nie v mestruacnej krvi..
to nikto neskuma, ci je tam, a ked veries antikoncepciu s najvacsou pravdepodobnostou ani otehotniet nemozes

anjelicek26
3. apr 2013

@karin12346 - lenze to vajicko ma asi 1mm a pokial sa neoplodni, tak ho stena maternice absorbuje este pred tym, nez sa spusti menstruacia... pocas menstruacie uz odchadza len stielka... ta tvoja definicia hore je velmi zjednodusena.... aj zeny, co maju podviazane vajecniky ovuluju... tam je vajicko absorbovane po case uz vo vajcovode... telo si poradi zo vsetkym... ale hladat ho na vlozke zmysel fakt nema 😀

hrjanka
3. apr 2013

@mistrall ešte si zabudla doplniť, že pri mnohých typoch antikoncepcie ani nedochádza k dozretiu a uvoľneniu vajíčka z vaječníka....čakať v takom prípade na "vypudenie" neoplodneného vajíčka počas ms by bolo ako čakať na godota 😎

phillippa
3. apr 2013

@karin12346 mila slecna (alebo uz pani ???) skor ako sa opytate takuto somarinu tak by ste si Vy mali o tom najskor nieco precitat. Pisete ze uzivate antikoncepciu, tak by ste mali vediet ze funguje na principe blokacie ovulacie - to je to uvolnovanie vajicka takze aj keby to vajicko bolo viditelne volnym okom (ma 120 - 150 mikrometrov) tak vy ste ho nevideli pretoze sa Vam ziadne neuvolnilo. Pevne verim ze si tu len robite srandu ale clovek nikdy nevie.

anjelicek26
3. apr 2013

@hrjanka - xixi to tiez... pri väcsine foriem antikoncepcie ani ziadne vajicko nedozrieva... ach jaj biologia nasa kazdodenna, pomahaj nam 😀

mistrall
3. apr 2013

@hrjanka ó jasne hlava derava som, ale musela som napisat nieco, lebo sa proste nedalo nenapisat 😉

karin12346
autor
3. apr 2013

dobre zle som to pomenovala....ale veľa ľudí tomu tak hotoví. A ďakujem ti.... Len tieto tu to hneď zobrali doslovne a robia sa ako keby všetko vedeli... A robia si hneď srandu

jarkaleskova
3. apr 2013

@lulkala najpresnejsie su s oznacenim 10 000 tych ich jednotiek,neviem,to presne pomenovat..este su 25 0000,ale presnejsie su tie prve,cize cim mensie cislo...tak pozri,aka hodnota je na tych,na ktore sa pytas...ale osobne odporucanm rapi clear,cena okolo 3eur,najcitlivejsie testy na trhu,ale nerobit skor ako 10 dni po oplodneni,aj ked na niektorych testoch sa uvadza ze mozes aj po 3 dnoch..ale to je skoro...

aduskatt
3. apr 2013

@karin12346 tak inak.....mozem vediet, ako si prisla na to, ze sa z Teba nedostalo neoplodnene vajicko?

cawes
3. apr 2013

@karin12346 no ako nehnevaj sa na nas ale precitaj si tvoju uvodnu vetu este raz a potom si precitaj definiciu ktoru si sem dala pred chvilkou a otvor si knizku biologie no nepride ti to smiesne?

lucka1987
3. apr 2013

😀

tinushka13
3. apr 2013

už už som bola na odchode od PC.. ale tak no nezasmejem sa na dobrú noc? Len dôfam, že sa mi nebude o vajíčkach snívať. Však veľká noc už bola.. 😀

stanka810
4. apr 2013

😀😀😀😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre