Tehotná v 40tke?

sandra025
31. jan 2024

Dúfam,že nie,som po 40tke!
Uz som babka,chcem sa maznať zo svojimi vnúčencami,konečne začínam žiť ,a teraz naozaj neviem či som či nie,mávam poslednej dobe tak všelijako,možno to aj problémami v rodine,v práci a všetkým možným,poslednej dobe mi hapruju.Menzes som mala naposledy 25.12 -4dni
Niekedy sa stalo, ze aj dva krát do mesiaca, bojím sa ist kúpiť test ,ale budem musieť,,,,plačem už do predu,

sandra025
autor
31. jan 2024
janinah
31. jan 2024

Prepáč.ale vystrájaš akoby si mala 15 .žila pod mostom a nemala čo do úst.Ak sa tehotenstvo potvrdí tak to dáš.nie si predsa z cukru.Nebola by si prvá ani posledná.kde kočíkuje mama aj jej dcéra.A dcéry by ťa mali len a len podporiť.Keby si dieťa ozaj tak strašne nechcela.tak sa chrániš aj trojmo.Nie je to nijaká tragédia.tou sú rakoviny,nevery.smrt v rodine.

walentina7
31. jan 2024

Nerozumiem tomu. Vy co už neplánujete deti bez ohľadu na to či ste vydaté, rozvedené, slobodné.. žiadne tabletky alebo teliesko nič? A potom každý mesiac žijete v strese a čakáte na spasenie?

stellarstar
31. jan 2024

@anjelicek26 držím palce 🍀

sandra025
autor
31. jan 2024

@janinah tak vieš 22rokov mam pokoj ,vychovala som 2dcery,tak preto robím paniku možno teraz je tu niekto kto ma ten istý problém a možno naozaj mam len stresy, a možno aj tehotna uvidíme zajtra

kulumulu123
31. jan 2024

@sandra025 tak nemusis kupovat test mozes aj cakat ci ti brucho narastie...

sandra025
autor
31. jan 2024

@walentina7 práveže nežijem strese,2krat do mesiaca som mávala,teraz january som nedostala vôbec, to ,že svet sa zbláznil až teda som tehotna....dúfam,že nie

sandra025
autor
31. jan 2024
sandra025
autor
31. jan 2024

@snowflakenel gratulujem

0silvia0
31. jan 2024

@sandra025 mas 40, nie 50. Az taka katastrofa by to nebola. Test zajtra ukaze.

anjelicek26
31. jan 2024

Autorka podľa mňa je kazde neplánovane tehotenstvo sok.. bez ohľadu na vek.. lebo to všetky plány na najbližších 25 rokov otočí hore nohami... my sme pred 2.5 rokmi neplánovane otehotneli. Cez špirálu. O malé sme v 14.tyzdni prišli.. trvalo to ďalšieho 1.5 roka znova otehotnieť... lebo až vtedy sme si uvedomili,aké by to bolo krásne si to cele zopakovať...daj zajtra vedieť,ako ste dopadli.

sandra025
autor
31. jan 2024

@0silvia0 40-50 už sa nato necítim hlavne psychicky.ani fyzicky uvidíme zajtra možno, že som ani není

erickatt
31. jan 2024

@sandra025 ja ked mi meskalo okamzite som si robila test. Ta neistota by ma zabila

drakvak
31. jan 2024

Baby, keď píšete, že možno menopauza, to je v 40-ke príliš skoro, nie? Ja mám 46 a kdeže ešte, čo si pamätám, moja mama to začala riešiť cca v 54 rokoch. Vždy som si myslela, že najskôr po 50-ke to prichádza. Či tá predčasná menopauza je taká bežná?

sorayaardente
31. jan 2024

@drakvak už som čítala,že žena šla do menopauzy dokonca v 35tich...to je fakt individuálne

miadi
31. jan 2024

Asi si si materstvo moc neuzila ked opakujes ze konecne mas pokoj a chces pokoj . 😉neznies ako 40ka ale ako 60ka sorry . No co tak by dieta malo svoju neter - tvoju vnucku ako kamosku vyrastali by spolu . Pomojkala by si sa s vnuckou a dala ju zas mame a zobrala to svoje babo a sla s nim domov . Tvoje dcery by si zvykli . Aj kavu by si stale mohla dat aj 3x denne . Nepozeraj na kalendar ale urob si test Mozno zbytocne stresujes.

sandra025
autor
31. jan 2024

@erickatt ved aj MBq zabíja len 20km do mesta bývam na dedine tu nič neni

katuskamala1
31. jan 2024

@drakvak moja mamka zacala riesit menopauzu uz v 39. A doktor na nu ze co sa cuduje?ze to je normalne.. par rokov a menzes uz potom nemala...

sandra025
autor
31. jan 2024

@miadi tu chudobu aj to všetko,vieš to je na dlho preto vravím,že som šťastná tak ako to je teraz ....
Nesúď,,,, budem mat teraz 40tku a možno sa cítim ako 60rocna to anoo

katuskamala1
31. jan 2024

Autorka ja ta chapem. Sice mam este deti malinke, ale mam 38 a teraz mi meskalo,skoro som skolabovala... No kebyze sa stane,no co spravis?ukludnis sa a prijmes to. Nezabila by si .. Podporila by ta po tom prvotnom soku urcite i deti.

0silvia0
31. jan 2024

@drakvak asi to ma kazda inak. Ja mam o chvilu 50 a menzes mam tak striedavo vselijako aj 2x do mesiaca, potom po 36 dnoch tak ako nasa stresujuca autorka diskusie. A to mame rovnake procesy a 10-rocny rozdiel medzi nami.

ariannazara
31. jan 2024

Napíš ako si dopadla;)

0silvia0
31. jan 2024

@sandra025 aj moj muz je posledny zo 7mich deti. Mama ho mala vo veku 42 rokov zaroven ako mala dieta mamina najstarsia dcera.
Cize stava sa, aj sa stavalo.

sandra025
autor
31. jan 2024

Toľko komentárov som nečakala ďakujem tie ktoré,ma rozumejú nechcem tu žiadne hádky a neviem,čo chcela som len radu,možno máte aj vy taky problém ,uvidím zajtra ako to dopadne

nafka0483
31. jan 2024

@sandra025 Prepac ale pises, ze ste sa nechranili.
Kto sa pri styku nechrani tak mu asi nevadi ak otehotnie, nie? Ved sa o to tehotenstvo v podstate pokusa pri styku bez ochrany.

miadi
31. jan 2024

@sandra025 Ja ta nesudim . Chcem ti len dat inu perspektivu. Mozno to dieta by si si vedela uzit viac teraz ako v 22r Mozno ti da druhu mladost novu energiu . Aj ked teraz mas sok a vidis to cele cierne . Hlavne sa neboj co na to tvoje deti . Mozno najprv nebudu nadsene.. a potom ked budu mat malu sestru alebo brata ti zas povedia ze najlepsie co sa ti mohlo stat . Podstatny je skor pristup spolupachatela 😄muža. Nech to dopadne akokolvek Drzim palce nech si nakoniec spokojna a stastna !

sandra025
autor
31. jan 2024

@miadi ďakujem krasne

beronsche
31. jan 2024

@sandra025 Ako moze niekto, kto sa tak boji tehotenstva, niekto, pre koho tehotenstvo nie je prijatelne, mat nechraneny sex?
Nepochopim nikdy...
Este keby mas 17, poviem si, ze zlyhala sexualna vychova. Ale po 40-tke?

jamimo
31. jan 2024

@drakvak niektoré ženy sú v menopauze pred tridsiatkou 🤷‍♀️ Časy sa menia...

colsami
31. jan 2024

Mna skor dojima postoj Tvojich deti, za prve to ako by mali negativne reagovat (je to Tvoj zivot) a za druhe to, ze by si ich scenky brala tak silno do uvahy? Je to Tvoj zivot a oni uz maju svoj a svoje rodiny, nech riesia seba. A ze dcera tiez chce babo, to teraz ako nikto okrem nich nemoze mat v okoli, lebo by sa zle citili? Ci Ty budes alebo nebudes tehotna, jej plodnost nijak neovplyvni.

Nadych vydych, ak sa stane, zvladnes. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre