Epi-no

1 skúsenosť

Epi-no pomôcka slúži podľa potreby k predpôrodnej príprave, cvičeniu po pôrode alebo v prípade inkontinencie (úniku moču). Tento anatomicky tvarovaný silikónový balónik s ručnou pumpou a ukazovateľom tlaku, ktoré sú zo zdravotného hľadiska veľmi prísne kontrolované v oblasti kvality, posilňuje panvové dno a vďaka ukazovateľom tlaku tak môže žena sledovať dosiahnuté výsledky a pokroky.
Epi-no

Ak je EPI-NO používané pravidelne, dochádza k prirodzenému posilneniu svalstva panvového dna. Nie je tak potreba používať elektroniku alebo iné, sprievodné lieky. EPI-NO je vyvinuté tak, aby sa prispôsobilo každej žene individuálne. Na jeho vývoji pracoval a navrhoval ho team gynekológov, fyzioterapeutov a pacientok. Je možné ho používať v pohodlí domova, bez lekárskej, či inej pomoci a cvičenie prispôsobiť ako sebe, tak vlastným potrebám.

Ako sa EPI-NO používa?

  1. Je vhodné nájsť si príjemné, nerušené miesto, kde možno vykonávať tréning a cvičenie v pokoji a pohode.
  2. Žena by si mala nájsť takú polohu, ktorá jej k cvičeniu vyhovuje.
  3. Pri cvičení je potrebné pokojne a pravidelne dýchať. Uvoľniť svalstvo brucha, zadku a stehien.
  4. U EPI-Na sa otvorí vzduchový ventil a žena ho uchopí do ruky tak, že zovrie balónik v ruke do päste a vzduchový ventil uzavrie. Balónik sa tak nezväčší a žena ruku uvoľní. Balónik potom zostane vo svojej úzkej podobe.
  5. Silikónový balónik (tlakový senzor) sa pri tréningu zavedie z 2/3 pomaly do pošvy.
  6. Ručne sa pumpou do tlakového senzora napumpuje vzduch a v tú chvíľu sa balónik v pošve prispôsobí individuálnej anatómii ženskej pošvy. Ak je tlak vysoký a žena ho pociťuje ako nepríjemný, môže ho kedykoľvek znížiť pomocou vzduchovému ventilu.

V príbalovom letáku každého EPI-Na je priložený aj kalendár cvičenia a popis jednotlivých cvičení. Vďaka kalendáru žena pozoruje aj pokroky, ktoré s EPI-Noem robí. Odporúčaná doba denného cvičenia je 10 až 20 minút denne.

Ako EPI-NO pôsobí?

EPI-NO povoľuje a uvoľňuje svaly panvového dna. Tie, ak sú veľmi silné a pevné, tlačia na tlakový senzor a sú zároveň EPI-Nom rozťahované. V pošve tak prebieha odpor EPI-Na a svalov proti sebe.

Predpôrodná príprava s EPI-Nom

Vďaka EPI-Nu môže žena počas pôrodu účinne predísť nástrihu alebo inému poraneniu hrádze. Okrem masáže hrádze, ktorá častokrát sama o sebe ako cvičenie nestačí, je EPI-NO vhodnou prevenciou. Balónikom sa skráti druhá doba pôrodná - hlavička dieťaťa je dokonale imitovaná práve silikónovým balónikom - a pripraví pôrodné cesty na priechod dieťaťa.

Predpôrodná príprava prebieha v 3 stupňoch:
Cvičenie panvového dna - slúži na posilnenie svalstva panvového dna pred pôrodom. Epino balónik sa vloží z dvoch tretín do pošvy. Ľahkými pohybmi balóniku hore a dole žena získa pocit roztiahnuteľnosti oblasti hrádze. Pri cvičení musí byť žena uvoľnená, aj keď to pre ňu môže byť z počiatku nepríjemné.
Napínacie cvičenie - slúži k postupnému napínaniu pošvového vchodu, hrádze a pošvového svalstva pred pôrodom. Balónik Epino sa pomaly nafúkne tak, ako dovoľujú osobné pocity ženy. Mal by byť nafúknutý tak, aby pocity z umiestnenia balónika bol vždy pod hranicou bolesti. Balónik sa potom ponechá 1-10 minút v pošve. Každý deň ho žena bude nafukovať o malý kúsok viac a nemusí sa pritom obávať, že by toto cvičenie nejako ohrozilo bezpečie dieťaťa.
Simulačné cvičenie - slúži k nácviku vypudzovacej fázy. Na konci napínacej fázy žena musí skúšať nechať balónik vykĺznuť a to tak, že uvoľní svalstvo panvového dna. Týmto cvičením si žena navodí pocit vypudzovania hlavičky dieťaťa. Ideálne v tejto fáze je, keď je žena po pár týždňoch schopná z pošvy vytlačiť balónik nafúknutý na 8-10cm.

EPI·NO Delphine PLUS

EPI·NO Delphine PLUS je zložený z anatomicky tvarovaného silikónového balónika, ručnej pumpy, ukazovateľa tlaku, vzduchového uzáverového ventilu a prívodnej trubičky. Je ​​určený k predpôrodnej príprave a k liečbe inkontinencie. Pravidelným používaním EPI·NO Delphine PLUS dochádza k prirodzenému posilneniu svalstva panvového dna, aby bolo nutné používať sprievodné lieky.
EPI·NO Delphine PLUS

EPI·NO Delphine

EPI·NO Delphine je zložený z anatomicky tvarovaného silikónového balónika s ručnou pumpou, vzduchového uzáverového ventilu a prívodnej trubičky. Je určený ako k predpôrodnej príprave ak posilneniu panvového dna.
EPI·NO Delphine

Video: Aniball vs EPI-NO

Súvisiace články

Viac o Epi -no na modrykonik.sk:

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20140208075626/http://www.epino.cz/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s Epi-nom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s Epi-nom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
ladydasha
28. nov 2013

Epi-no je skvelá vec.

Po prečítaní rôznych katastrofických príbehov, ako dopadli ženy, ktorým bola pri pôrode prevedená epiziotómia, som sa chcela pokúsiť tomuto zákroku vyhnúť. Objavila som Epi-no. Po prečítaní pár skúseností, som si ho hneď objednala a poctivo som cvičila. Nádherne som videla pokroky, ktoré som robila, až som nacvičila priemer 10cm a do pôrodu som ho len udržiavala s kľudným svedomím, že keď zvládam toto, zvládnem i bábätko.

Pri cvičení som skúšala aj rôzne polohy, takže som zistila, čo mi najviac vyhovuje pri vytlačovaní, ale môj pôrod bol tak rýchly, že som neprotestovala ani proti štandardnému polosedu. Doktor našťastie moje prianie nebyť nastrihnutá akceptoval, i keď v jednom okamihu už hlásil, že hrádza je poriadne napätá. Bol však skúsený, takže mi radil, ako mám tlačiť a hrádza to vydržala. Vyfasovala som nakoniec jeden kozmetický štich, ale v inom mieste.

Takže podľa mňa sa žena na pôrod dokáže Epi-nom pripraviť perfektne po fyzickej, ale i psychickej stránke.
3 poďakovania