Pôrodnica Liptovský Mikuláš

4 skúsenosti

Pôrodnica Liptovský Mikuláš sa zameriava pôrody od 34. týždňa tehotenstva a s odhadom hmotnosti viac ako 1500 g. V roku 2006 nemocnica získala titul Baby friendly hospital initiative (BFHI).

Kontakt

Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš
Palúčanská 25
031 23 Liptovský Mikuláš
Oficiálne stránky pôrodnice

Telefónna ústredňa 044 - 5563 110
Telefónna ústredňa 044 - 5563 111
Telefónna ústredňa 044 - 5563 500
Telefónna ústredňa 044 - 5563 100
Pôrodnícke oddelenie 044 - 5563 289, 5563 290
Gynekologické oddelenie 044 - 5563 278

Kde čo nájsť v pôrodnici Liptovský Mikuláš

Pohotovosť gynekologická 1. poschodie interného pavilónu

Predpôrodná príprava

 • prehliadka oddelenia, sály a izby pre rodičky
 • tehotenské cvičenie
 • kurz psychoprofylaxie poskytuje kvalifikovaná pôrodná asistentka, ktorá má na túto pracovnú činnosť certifikát
 • zodpovedná osoba: Radka Babjaková 044/ 5563 291

Sprevádzajúca osoba

Prítomnosť otca, alebo inej osoby pri pôrode18 je možná za poplatok 20 vo výške Eur. Sprevádzajúcu osobu si vyberá rodička. Vhodné je, aby absolvovala predpôrodé kurzy spolu s budúcou mamičkou – kurz psychoprofylaxie.

Pôrodné sály

K dispozícii sú 2 samostatné pôrodné sály s kompletným sociálnym zariadením a jedna čakacia miestnosť s vakom a relaxačnou vaňou.
Pôrodnica Liptovský Mikuláš

Epidurálna analgézia

Ide o bezpečnú metódu pre matku aj dieťa, podáva sa na želanie rodičky a jej podanie posudzuje pôrodník. Pred podaním je nutný pohovor s anestéziológom.

Pôrodná sála

V Liptovskom Mikuláši sú dve samostatné pôrodné sály. Je tu klasická pôrodnícka posteľ. Pôrodnica je otvorená alteratívnym spôsobom vedenia pôrodu32. Ako úľavu pri pôrodných bolestiach môžete použiť sprchu či kúpeľ vo vani. Ďalšími možnosťami úľavy sú fitlopta, medikamenty či hudba.

Štandardné izby

Štandardné izby sú 2-posteľové. O WC a sprchu sa delia dve izby. Izba č. 1 a 2 majú WC na izbe, ale sprcha je na chodbe. Izba č.3 má wc a sprchu spojenú s pôrodnou sálou.

Nadštandardná izba

Na oddelení sú dve nadštandardné jednolôžkové izby so samostatným sociálnym zariadením a televízorom. Návštevy sú povolené na izbe.

Cena je 10 Eur/noc.

Návštevy

Návštevné hodiny denne 14.00 - 19.00

Na nadštandardný izbách sú neobmedzene na izbe. Zvyčajne vyjdú návštevám v ústrety aj mimo návštevných hodín a pustia aj na štandardnú izbu, treba však brať ohľad aj na druhú mamičku na izbe.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Liptovský Mikuláš na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://www.zzz.sk/?profil=5973
 2. http://www.nsplm.sk/index.php?s=1po
 3. http://liptov.sme.sk/c/6765869/mikulasska-porodnica-je-tretia-najlepsia-v-kraji.html
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Liptovský Mikuláš

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Liptovský Mikuláš?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
lenka797
30. mar 2019

Maximalna sppkojnost, odporucam 😊

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši. Nakoľko navštevujem gynekológa v Poprade, bola som teda rozhodnutá, že rodiť budem tam, pokým som nebola hospitalizovaná v nemocnici v LM, nakoľko som mala obličkovú koliku a bolesti boli tak silné, že som musela ísť do najbližšej nemocnice, tak som sa rozhodla pre LM. Na gynekologickom oddelení som bola veľmi spokojná, už na pôrodnickom oddelení keď som prišla okolo mňa lietali všetky sestričky, dokonca aj pani sanitárka, ktorá práve upratovala pôrodné sály, mala som ozaj hrozné bolesti a všetci sa tam o mňa starali. Sestričky boli skvelé, pani doktorka chodila za mnou každú chvíľu ako sa cítim, takisto pán primár. Po odchode z nemocnice som bola rozhodnutá, že pôjdem rodiť tam, v Poprade ma veľmi odrádzalo, keď som tam chodila na predpôrodné prednášky, že tam bolo strašne veľa našich spoluobčanov. Nakoniec som dva týždne pred pôrodom v sobotu musela zas navštíviť nemocnicu, nakoľko sa mi vrátili zas bolesti s obličkou, no tento ťaž mi nepomáhalo nič, žiadne infúzie, injekcie od bolesti, jednoducho nič. Bolesti som mala také silné, že som plakala, pán primár chodil za mnou každú chvíľu, musel prísť za mnou urológ z domu, ktorý má odporučil do nemocnice do Martina na zákrok, ktorým mi prepájali obličku s močovým mechúrom, neskutočná bolesť. Od večera ma sledovali, a už ten večer sa pánovi primárovi nezdalo ako bije srdiečko môjmu drobcovi, skoro celú noc ma sledovali, každú chvíľu som chodila na pásy, v nedeľu sa však rozhodli pre akútny cisársky, keďže už sa im to moc nezdalo. Malého vytiahli vonka, mal omotanú pupočnú šnúru okolo krku, takže môžem povedať, že som vďačná za rýchle konanie a že môj synček sa narodil v poriadku a zdravý. Cisársky prebehol super, všetko v poriadku. Čo sa týka personálu, môžem len odporučiť, pôrodné asistentky, sestričky, doktorky veľmi zlaté. Sestričky z novorodeneckého oddelenia boli veľmi prijemné, keď som niečo nevedela, veľmi ochotne mi pomohli, poradili, ukázali, dokonca pani upratovačky boli také príjemné, jedna ma chodila každý deň pozerať, ako sa máme.

Takže z mojej strany som veľmi rada, že som v tejto pôrodnici rodila a čo sa týka personálu, bola som maximálne spokojná, keď sme odchádzali domov, bolo mi veľmi smutno za sestričkami, ktoré sa o nás tak super starali. A samozrejme, gynekologické oddelenie, taktiež pani sestričky veľmi zlaté, taktiež som s nimi bola veľmi spokojná😊
 • Prijemný a veľmi ochotný personál
 • Nadštandardná izba
 • Návštevy v pôrodnici, nie všade je to povolené
3 poďakovania
lienka21211
15. jan 2019

TOP to teda určite nie je...

Dobrý deň, rada by som sa s vami podelila o svoju skúsenosť s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši. Rodila som vo februári 2017. Keďže som mala rizikové tehotenstvo (v novembri som sa začala otvárať a zistili mi streptokoka), do poradne v nemocnici som chodila už dlho. Sestričky v ambulancii si všetci veľmi chvália, no mala som smolu, lebo jednu z nich poznám a každú poradňu mi s chuťou „osladila“. Mesiac pred termínom som zašla za primárom pôrodnice a primárkou novorodeneckého oddelenia kvôli pôrodným prianiam. Bola som veľmi prekvapená, ako pekne to prijali, nerobili mi vôbec žiadne problémy (dokonca sa pán primár vyjadril, že všetko je u nich štandard, okrem nepodávania oxytocínu). Pri pôrode som mala mať aj dulu, vôbec som sa nebála, skôr tešila. Cvičila som s aniballom, podarilo sa mi nacvičiť 30cm.
Pár dní pred termínom mi začala odtekať plodová voda, tak som sa po dvoch hodinách začala chystať do nemocnice. V sprche som dostala bolesti, veľmi silné, každé 2-3 minúty. V nemocnici ma, samozrejme, privítali s tým, že kde som bola doteraz. Neverili mi, že voda mi začala odtekať pred 2,5 hodinami. Išla som rovno na sálu s tým, že mám predýchavať, lebo p.doktorka musí dokončiť sekciu. A hlavne nesmiem tlačiť! Prišla pôrodná asistentka, kázala mi ľahnúť si, no mne vtedy kontrakcie začali ustávať. Dula mi poradila, aby som si radšej ľahla na bok, no asistentke sa to vôbec nepáčilo, vždy mi kázala, aby som si ľahla na chrbát. Tak som ju prosila, či by mi mohla napolohovať kreslo tak, aby som bola v polosede. Žiaľ, nemohla, lebo p.doktorka „tam“ potrebuje prístup. Dula mi ponúkla vodu, no tiež ju okríkla, že piť nesmiem. Kým sme čakali na p.doktorku, sestričky sa k dule správali naozaj hrozne (že si to má odrodiť sama a pod.).
Keď prišla p. doktorka, už som ležala a začala som tlačiť. Kontrakcie som mala veľmi slabé a po štyroch kontrakciách sa nestalo nič. Potom vošiel primár a začal na mňa kričať, že ako si to vlastne predstavujem, že jemu sa za 40 rokov ešte nestalo, aby žena odmietla oxytocín, či chcem zabiť svoje dieťa a pod. Absolútne som nechápala, o čom hovorí (toto mi vysvetlila dula až na izbe, že pôrodná asistentka sa s p.doktorkou rozprávali, či mi dajú oxytocín, že nie, to je tá s tým plánom). Manžel začal doňho kričať tiež, že my o ničom nevieme. Potom mi pichli oxytocín, nastrihli ma a narodila sa dcérka. Priala som si nechať dotepať pupočník, ale povedali mi, že malú musia dať do inkubátora a po takom dlhom pôrode(?!). Tak som poprosila, či by mi ju dali aspoň na chvíľku (v prianiach som mala aj bonding). Sestrička nebola veľmi nadšená, ale maličkú mi dala. Šitie bolelo asi zo všetkého najviac ( a to som si ešte zopakovala na druhý deň, lebo stehy sa rozpadli...). Sestrička bola veľmi prekvapená, keď znovu prišla skontrolovať dcérku, že mi ju môže nechať na celé dve hodiny, že hodnoty sa upravili.
Ešte v ten večer som si musela ísť poprosiť plachtu, lebo svoju osušku som použila pri bondingu. To sestričky, samozrejme, okomentovali...
Hneď na druhý deň prišla za mnou pani (žiaľ vôbec neviem, kto to mohol byť) a pýtala sa ma, ako mi ide kojenie. Keďže som brala lieky, musela som čakať na vyjadrenie mojej lekárky (na posledných poradniach som to rozoberala s p.doktorom Školkom aj s mojou doktorkou, všetko bolo dohodnuté). No kým som jej to mohla povedať, začala ma napomínať, že som mala viac myslieť na kojenie než na dulu.
Doktora, ktorý chodil ráno na vizity, som sa pýtala, či mám ďalej užívať lieky na tlak (vysoký tlak mám už niekoľko rokov). Povedal mi, že nie, že teraz po pôrode sa mi to už upraví… Bola som prekvapená, ale rada, že ich už nemusím brať. Sestrička merala každé ráno tlak pani, ktorá bola so mnou na izbe, no mne nie. Samozrejme, na štvrtý deň mi už bolo tak zle, že som musela ísť za sestričkou. Tlak som mala 200/130.
Sestričky na novorodeneckom boli veľmi milé, nápomocné. Aj p.doktorky. No jedno ráno som maličkú kojila a prišla sestrička s tým, že musí malú zobrať a ona mi nemôže povedať prečo. Vraj musím počkať na p.doktorku. Maličká mala žltačku. Ale tých 15 minút, čo som musela čakať na doktorku by som nepriala nikomu.
Celkovo hodnotím svoju skúsenosť skôr negatívne. Mala som šťastie, že počas pôrodu bola so mnou dula a manžel a že pôrod prebehol tak rýchlo. Vadilo mi, že so mnou personál málo komunikoval a nevedela som, kto je kto. Tiež si, podľa mňa, mohli odpustiť tie uštipačné poznámky... Podľa mňa to nie je profesionálne.
 • prostredie
 • dve sprevádzajúce osoby
 • rooming
 • dvojposteľové izby
 • (ne)komunikácia
 • nedostatok empatie
1 poďakovanie
chameleon87
5. jan 2019

Spokojnosť

V Liptovskom Mikuláši som porodila 3 zdravé detičky. Lekári a sestričky super. Určite odporúčam túto pôrodnicu.
0 poďakovaní
lulaband
29. máj 2013

Super

Do LM som prišla rodiť z BA. Neviem si vynachváliť. Perfektné prostredie, prístup lekárov aj sestričiek. Nemocnica veľmi pekná, novorodenecké v novej časti. Na izbe po 2 pacientky, čo sa považuje v BA už ako nadštandard. Nadštandard v LM je samotka s telkou:-) Jediné, čo vytýkam je, že návštevy môžu na izbu, čo sa mi zdá absolútne nevhodné kvôli možnosti nakazenia niekoľkohodinového bábätká...ale inak perfektné.
1 poďakovanie