Pôrodnica Trnava

11 skúseností

Pôrodnica Trnava, oficiálne Gynekologicko-pôrodnícka klinika je súčasťou Nemocnice Trnava.

Kontakt

Fakultná nemocnica
VstupNemocnica Trnava
Gynekologicko-pôrodnícka klinika
A. Žarnova 11
917 75 Trnava
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa:033/59 38 111
Riaditeľ: 033/55 13 924, 59 38 103
Prednosta:+421 33/59 38 500, +421 33/59 38 503
Primár:+421 33/59 38 525, +421 33/59 38 503
Vedúca sestra:+421 33/59 38 502

Predpôrodná príprava

Každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00h možnosť zúčastniť sa exkurzie na oboznámenie sa s prostredím pôrodnej sály, šestonedelia, novorodeneckého1 oddelenia spojenej s odborným výkladom vedúcej sestry

Prehliadka pôrodnice

Prehliadky sa konajú každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00. Možnosť prezrieť si pôrodnú sálu, šestonedelie a novorodenecké oddelenie.
Novorodenecké oddelenie v Trnave

Sprevádzajúca osoba

Existuje možnosť prítomnosti otca alebo sprevádzajúcej osoby pri pôrode18 na pôrodnici počas celého pôrodu za poplatok 30 EUR.

Pôrodné sály

K dispozícii sú 4 predpôrodné miestnosti (relaxačná hudba, aromaterapia, fit lopta, samostatné WC, sprcha...) a 4 pôrodné boxy.

Pôrodnica Trnava Pôrodnica Trnava Pôrodnica Trnava: miestnosť na ošetrenie novorodenca

Epidurálna analgézia

Možnosť aplikácie PEDA (epidurálna anestézia) na tlmenie pôrodných32 bolestí za poplatok 100 EUR. Od 1.6.2015 by malo byť podanie PEDA zadarmo.

Inhalačná analgézia (Entonox)

Podanie Entonoxu na tlmenie pôrodných bolestí je možné za poplatok 50 EUR.

Výber lekára k pôrodu

Pri výbere pôrodníka alebo operatéra je potrebná žiadosť a zaplatenie poplatku 250 EUR. Pri výbere anesteziológa pri pôrode je poplatok 50 EUR.

Štandardná izba

Tieto izby sú bez doplatku.

Pôrodnica Trnava: Šestonedelie

Nadštandardná izba

Za nadštandardný pobyt na lôžku sa považuje ubytovanie v jednej ubytovacej jednotke s jednou posteľou, s umiestnením sociálneho zariadenia v tejto ubytovacej jednotke, s vybavením TV prijímačom, možnosťou pripojenia na internet , chladnička. Návštevy na izbe sú povolené s minimálnym obmedzením

Poplatok za 1 noc oddelení šestonedelia je 33 EUR.

Čo si vziať do pôrodnice Trnava

Dokumenty

 • tehotenská knižka
 • občiansky preukaz
 • preukaz poistenca
 • sobášny list (kópia, vydaté)
 • dohoda o mene dieťaťa, zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyhlásením rodičov (pre nezosobášených) - vybavuje sa na matrike v mieste bydliska pred pôrodom

Pre matku

 • osobné toaletné potreby
 • toaletný papier
 • pôrodnícke vložky
 • 2 uteráky
 • osobná bielizeň
 • 2 podprsenky na dojčenie
 • mastička na ošetrenie bradaviek
 • jednorázové nohavičky (predávajú v lekárni alebo zdravotníckych potrebách)
 • prezúvky a šľapky do sprchy
 • nápoje / nesýtená minerálka
 • jednorázová podložka do postele
 • ponožky

Pre dieťatko

 • 1 balenie jednorázových plienok
 • jednorázové vlhčené utierky
 • krém na zadoček
 • detské myslo
 • 4-5 ks bavlnených plienok
 • oblečenie na cestu domov podľa ročného obdobia

Návštevné hodiny

Návštevy priamo na izbe na oddelení šestonedelia sú povolené len manželovi /otcovi dieťaťa do 20.00 hod.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Trnava na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. FN Trnava: http://www.fntt.sk/index.php/gynekologicka?showall=1
 2. http://www.fntt.sk/index.php/gynekologicka?showall=
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Trnava

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Trnava?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
nikpa
29. apr 2019

Spokojnosť

Rodila som koncom roku 2017, ležala som tam vyše mesiaca pred pôrodom a aj po pôrode asi 2 týždne. Počas toho som si prešla všetkými oddeleniami. Sestričky väčšinou v pohode. S doktormi som nemala problém, spravili svoju robotu, odpovedali mi na otázky keď som sa pýtala, nič extra, ale sťažovať sa nemôžem. Mala som zazmluvneného doktora Hlávka, s tým som bola veľmi spokojná. Je to empatický, milý človek a odborník. Z jeho strany bolo vidno záujem o pacienta a jeho stav. Ak pôjdem ešte rodiť, určite opäť k nemu. No a k nemocnici sa vyjadrovať moc nebudem, potrebovala by zrovnať so zemou a postaviť novú. Rodila v nej ešte moja mama a myslím, že odvtedy sa tam moc nezmenilo. Kúpelne, wc otras, aj jedlo.
 • Milé sestričky
 • Lekári fajn
 • Vyzdvihujem Dr. Hlávka
 • Stará nemocnica
 • Otrasné kúpeľne, wc
 • Strava hrozná
0 poďakovaní
jaruskatt
16. okt 2018

Prirodzený pôrod

V Trnavskej pôrodnici som rodila minulý týždeň. Veľa som neočakávala a pripravovala som sa na všeličo. Ale môžem povedať, že takmer všetko bolo super!
Pôrod som mala krásny :heart_eyes: intenzívny, ale rýchly. Mala som zazmluvneného dr. Bučka, s ktorým som bola veľmi spokojná. Prišiel, keď sme zavolali, milý, usmiaty, trpezlivý a ochotný pomôcť a vyhovieť.
Rodila som v kľaku, nechali sme dotepať pupočník, bonding 2 hod., vit. K podaný per os (na bonding aj podanie vit.K sa nás sestrička sama pýtala).
:) Krásny zážitok z pôrodu, zase som na veľmi dlho nabitá hormónmi ;-)
 • - sestričky na rizikovom (2 zo 4 super, tie dalšie 2 nesympatické, nemastné - neslané, bez úsmevu)
 • - sestričky na šestonedelí tuším všetky super
 • - MUDr. Bučko 👍veľká spokojnosť
 • - strava (neslaná, neochutená) 👎
 • - sprcha a wc na čakačke (vzdychárni) - bodla by tam nejaká podložka, kľačala som na dlaždiciach
 • - 2 nesympatické a odmerané sestričky na rizikovom
 • - dr. Hlávek (arogantný, drzí, namyslený...) 👎
 • - plné šestonedelie, mamičky a bábätká separované 👎
4 poďakovania
melindaaaa
9. jún 2018

Pôrodnica Trnava

Ja som rodila pred tromi týždňami. Môžem len odporučiť. Pôrod vykonával pán Dr.Dečkov- vo svojej profesii je úplný odborník, a kedže som k nemu chodila aj počas tehotenstva, na moje otázky odpovedal vždy ústretovo, ochotne. Čo sa týka personálu v nemocnici,nemám najmenšiu výtku. Všetci boli milí a priateľskí. Zvlášť na oddeleni JISK- a obzvlášť sestričke Márii Dubovskej patrí moje veľké ďakujem. Ja som milo prekvapená, že v našej nemocnici pracuje tak milý a ochotný personál.
3 poďakovania
daniela037
2. feb 2018

Bez problémov

Ahoj, ja som rodila 3x a super. Prvé dva razy Dr. Štrbo a tretí Dr. Bučko. Super lekári a aj prístup ku mne. Ľudský a milý. Vrelo odporúčam Dr. Bučka bez váhania.
5 poďakovaní
soncam
10. okt 2017

Veľká spokojnost

Rodila som pred 5 týždňami, mala som tretiu sekciu. Keďže bolo vtedy plno, ležala som aj na gynekológii, aj na šestonedelí. Sestričky milé, vysvetlili čo a ako. Pred samotným zákrokom som bola na operačnom trakte, zase super sestričky, povzbudili ma, lebo som sa dosť bála. Veľká vďaka patrí pánovi Dr. Deckovovi a anesteziologickému tímu. Prišiel pozrieť viac krát aj na izbu. Nemala som ho zazmluvneného a ležala som na obyčajnej izbe. Sestričky sa pýtali, či nemám bolesti, ak som povedala áno, hneď mi niečo dali. Maličkého som videla hneď, mohla som mu dať pusinku pohladkať a manžel so sestrou čakal na chodbe, tam ho aj popestoval a pofotil.
5 poďakovaní
sasenka04
6. júl 2017

Spokojnosť

Ja som rodila v trnavskej nemocnici tri týždne dozadu a za mňa ako prvorodičku veľká spokojnosť. Rodiť som síce začala spontánne, no nakoniec môj pôrod skončil akútnou sekciou (nezostupovala hlavička). Celý pôrod netrval dokopy ani 3 hodiny, takže to bolo veľmi rýchle. Personál odviedol skvelú prácu. Poďakovať sa môžem najmä pani dr.Dečkovej a pánovi primárovi Dečkovi. Troška horšie je to s personálom na novorodeneckom, ale nehádžme všetkých do jedného vreca, našli sa aj sestričky, ktoré pri nás presedeli aj trištvrte hodiny pretože malinká sa nechcela prisávať na prsník, ich mená si nepamätám, ale som im tiež vďačná za ich pomoc a rady.
Takže za mňa nabudúce znova určite Trnava 😊
2 poďakovania
adrikaaaa
21. jan 2017

Nepríjemná skúsenosť

Mudr. Šípoš bol pre mňa katastrofa! Na začiatku som pôrod znášala dobre, kým neprišiel on. Prejavila som záujem o epidurálku, na čo mi odpovedal, že to zvládnem aj bez nej. Dal mi urýchlovák, čo bolo možno zbytočné, pretože som bola hospitalizovaná iba nejakých 7 hodín po odtečení plodovej vody.

A potom sa to začalo. Vypila som tú tekutinu na jeho pokyn a dostala som kruté bolesti. Samozrejme, doktor zatiaľ odišiel. V ten čas nebola na poschodí už žiadna rodička. Po čase zhodnotila sestra, že som pripravená na pôrod a zavolala doktora. Mudr. Šípoš drasticky strčil do mňa ruku a povedal: nepripravená, cisársky a odišiel. Sestričky ma začali pripravovať na operáciu. Previezli ma na sálu, ale mala som silné kontrakcie tak som im začala rodiť.

Mudr. Šípoš tam prišiel, keď už bolo bábo skoro vonku. Dotrhanú ma začal šiť bez umrtvenia a ešte mi stihol vynadať, že som sa mu od bolesti trhla.

Rodila som na rovnej posteli, ale asi som mala šťastie, lebo keby začal doktor robiť cisársky v tej rýchlosti, kto vie, ako by to dopadlo. Ešte chcem podotknúť, že doktor sa asi ponáhľal domov, lebo hneď po pôrode sa prezliekol a odišiel.
7 poďakovaní
redlola
30. sep 2016

Sekcia, forceps, spontánny pôrod v Trnave

Tri deti, tri rôzne pôrody v rozpätí 3,5 roka na jednom pracovisku, v pôrodnici v Trnave. Moju skúsenosť si môžete prečítať tu:
https://www.modrykonik.sk/blog/redlola/article/...
2 poďakovania
bzovik
5. apr 2016

Spokojnosť

Ja som rodila dve deti v Trnave a nešla by som inam. Tretie dieťa tiež plánujem rodiť tu a nemám žiadne obavy.
Ku mne boli vždy všetci milí a nezažila som neochotu.

Vzhľadom na podmienky v našom zdravotníctve si vážim prácu sestričiek a doktorov, držím im palce.Nemajú to ľahké.
1 poďakovanie
tonickova
21. mar 2016

Odporúčam

Tiež mám veľmi príjemnú skúsenosť s Trnavskou nemocnicou. Veľká vďaka patrí MUDr. Deckovi a sestričkám.
4 poďakovania
enanena
15. mar 2016

Veľká spokojnosť

Musím napísať, že aj napriek tomu, že som tu nechcela rodiť, ma zdravotné problémy a problémy z predchádzajúcej nemocnice dostali práve sem. A som veľmi rada, že som synčeka mohla porodiť práve tu.

Mala som veľké šťastie, že som natrafila na skvelého lekára, ktorý hneď, ako zbadal sono povedal, že je zázrak, že sme to dotiahli do tak vysokého týždňa. A vďaka starostlivosti na oddelení sme ešte skoro dva týždne vydržali.

Vďaka docentovi Záhumenskému bolo rešpektované moje želanie a bola som operovaná bezkrvne a ešte mi zachránili aj maternicu.

Ja musím napísať iba dobré veci a poďakovanie celej nemocnici v Trnave nakoľko som ležala na pôrodnici, rizikovom, gynekológii, are a nakoniec na šestonedelí.

Starali sa o nás perfektne a o mňa sa ešte aj starajú, keďže mám stále komplikácie po sekcii.

U nás na 1*. :-)
5 poďakovaní