Pôrodnica Trnava

Pôrodnica Trnava, oficiálne Gynekologicko-pôrodnícka klinika je súčasťou Nemocnice Trnava. Zároveň je regionálnym centrom pre intenzívnu starostlivosť o novorodencov po 28. týždni gestačného veku pre Trnavský kraj.

Na novorodeneckom oddelení sa starajú aj o deti narodené v iných nemocniciach tohto regiónu, ktoré vyžadujú intenzívnu starostlivosť. Taktiež sa stará o rizikové tehotenstvá z celého kraja.

Ročne sa narodí na klinike viac ako 1730 detí.

Pred pôrodom

Prehliadka pôrodnice
Predpôrodné kurzy a prehliadky
Tehotenská poradňa
Vlastný pôrodný plán
Baby Friendly nemocnica

Vybavenie a možnosti pôrodnice

Štandardné pôrodné sály/boxy
Nadštandardné pôrodné sály/boxy
Štandardné izby pre šestonedelie
Nadštandardné izby pre šestonedelie
Sprievodná osoba pri pôrode
Možnosť ubytovať sprievodnú osobu
Výber konkrétneho lekára

Prvá, druhá a tretia doba pôrodná

Voľba polohy pri pôrode
Voľný pohyb po oddelení pri pôrode
Epidurálna analgézia
Iné prostriedky na úľavu
Cisársky rez
Dotepanie pupočníka

Novorodenec

Perinatologické centrum
Bonding po pôrode
Rooming-in systém
Laktačná poradňa na šestonedelí
Dokrm umelým mliekom na šestonedelí v prípade potreby

Tehotenské poradne

Do tehotenskej poradne sa dá objednať na čísle 033 / 5938 534. Pri prvom vyšetrení lekár odoberie dôkladnú anamnézu, preberie všetky tehotenské vyšetrenia a určí, či budú ďalšie vyšetrenia v bežnej poradni alebo rodičku preradí do poradne pre rizikové tehotné. V takom prípade sa dá do rizikovej poradne objednať na čísle 033/ 5938 402.

Do poradne si so sebou prineste tehotenskú knižku2, kartičku poistenca a moč, prípadne správy od ošetrujúcich lekárov.

Pôrodné sály/boxy

Pôrodnica má k dispozícii 4 samostatné čakacie izby s vlastných sociálnym zariadením. Rodička sa neskôr presúva do samostatného pôrodného boxu. Nadštandardný pôrodný box je v pláne.

pôrodná sála
pôrodná sála

Oddelenie šestonedelia/rooming-in systém

Na štandardnom oddelení sú maximálne 2 rodičky v jednej izbe. Nadštandardná izba sa prideľuje podľa záujmu, nedá sa vopred zarezervovať.

Na oddelení sú 3 jednolôžkové nadštandardné izby kategórie A, ktoré sú spoplatnené sumou 33€/noc. Sú vybavené TV, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou a samostatným hygienickým zariadením.

izba

2 nadštandardné izby kategórie B, sú spoplatnené sumou 15€/noc, ktoré sú vybavené TV, chladničkou rýchlovarnou kanvicou a majú spoločné sociálne zariadenie.

Po preklade na izbu dostáva matka dieťa na rooming-in po 4 hodinách. Šestonedelie funguje na režime „24h - rooming in“ dieťa je na izbe spolu s matkou.

Sprevádzajúca osoba pri pôrode

Pri pôrode je možné mať maximálne dve sprevádzajúce osoby19, ktoré môžu ostať s rodičkou celú dobu pôrodu. Táto služba je bezplatná.

Zazmluvnenie pôrodníka

Rodička má možnosť vybrať si konkrétneho pôrodníka za poplatok 250€. Výber anesteziológa pri pôrode stojí 50€. Pokiaľ by rodička chcela mať pri pôrode samotného primára alebo prednostu, poplatok za takúto službu je 400€.

Voľba polohy pri pôrode

V pôrodnici majú skúsenosti s rôznymi polohami pri pôrode. Štandardne sa vedú v polosede, ale možná je aj poloha na boku, v podrepe, v závese na hrazde pôrodnej postele či v stoji.

Analgézia počas pôrodu

Epidurálnu analgéziu24 má rodička k dispozícii 24 hodín denne. Je potrebné vopred absolvovať pohovor s anesteziológom. Väčšina pôrodov je odvedených s PEDA.

Nefarmakologické metódy úľavy od bolesti

• polohovateľné pôrodné kreslo,
• fitlopta,
• prehrávač s hudbou,
• aromolampa,
• karimatky, žinenky, príp. iné podložky vhodné na pohyb na zemi,
• teplá relaxačná sprcha - "hydroanalgézia".

Bonding po pôrode

Novorodenca dávajú na kožu matky2.

Bonding po pôrode

Pri pôrode nechávajú dotepať pupočník. Následne dieťa ostáva takto s matkou neprerušene po dobu dvoch hodín.

Ak si to mamička neželá, novorodenec nie je odnesený na meranie ani váženie. Všetky úkony sa dajú vykonať neskôr.

Laktačná poradňa a dokrmovanie

Všetko o dojčení vám v tomto zariadení poskytnú kvalifikované vyškolené sestry. Taktiež sú k dispozícii písomné materiály a informácie na nástenke. Na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky. Novorodencov vážia každý večer.

K dokrmovaniu vedú iba zdravotné indikácie. Robia tak lyžičkou, striekačkou alebo fľašou. Viac ako 80% detí odchádza domov plne dojčených.

Odber pupočníkovej krvi

O odber pupočníkovej krvi je potrebné vopred požiadať na pôrodníckom príjme.

Návštevy a návštevné hodiny

Pondelok - nedeľa 14:00 - 17:00

Poplatky spojené s pôrodom

SlužbaPoplatok (EUR)
Zazmluvnenie konkrétneho pôrodníka250 €
Výber primára alebo prednostu400 €
Výber anesteziológa50 €
Otec pri pôrode0 €
Pôrodná epidurálna analgézia
Nadštandardná izba kategórie A33€/noc
Nadštandardná izba kategórie B15€/noc

Adresa pôrodnice

Gynekologicko -pôrodnícka klinika Pavilón „G“ FN Trnava
Žarnova 11
917 75 Trnava

Kontakty

Gynekológ – pôrodník, Primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky: MUDr. Ivan Dečkov MBA

Vedúci lekár: MUDr. Róbert Hlávek, PhD.

Vedúca pôrodná asistentka: Mgr. Soňa Muziková

Ostatné kontakty

Čo si vziať do pôrodnice Trnava

Dokumenty

 • tehotenská knižka,
 • občiansky preukaz,
 • preukaz poistenca,
 • sobášny list (kópia, vydaté),
 • dohoda o mene dieťaťa, zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyhlásením rodičov (pre nezosobášených) - vybavuje sa na matrike v mieste bydliska pred pôrodom.

Pre matku

 • osobné toaletné potreby,
 • toaletný papier,
 • pôrodnícke vložky,
 • 2 uteráky,
 • osobná bielizeň,
 • 2 podprsenky na dojčenie,
 • mastička na ošetrenie bradaviek
 • jednorázové nohavičky (predávajú v lekárni alebo zdravotníckych potrebách),
 • prezúvky a šľapky do sprchy,
 • nápoje / nesýtená minerálka,
 • jednorázová podložka do postele,
 • ponožky.

Pre dieťatko

 • 1 balenie jednorázových plienok,
 • jednorázové vlhčené utierky,
 • krém na zadoček,
 • detské mydlo,
 • 4-5 ks bavlnených plienok,
 • oblečenie na cestu domov podľa ročného obdobia.

Použité zdroje

 1. http://fntt.sk/kliniky/gynekologicko-porodnicka-klinika/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Hodnotenia a skúsenosti s pôrodnicou Trnava

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Trnava?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
minamina123  10. nov 2021

Som maximálne spokojná

Nebudem písať žiadne dlhé texty, iba že som maximálne spokojná so všetkými sestričkami, lekármi, s celým personálom. Ja neočakávam žiadny luxus od nemocníc, stačí mi aby boli čisté záchody a sprchy. Takže som si vybrala túto pôrodnicu som vôbec neoľutovala.
siviaadela  2. aug 2021

Veľká spokojnosť s pani lekárkou Štefanikovou

Dobrý deň, chcem sa podeliť o skúsenosť s pôrodom v Trnave - musím nesmierne pochváliť a vyzdvihnúť prístup pani lekárky Štefánikovej. Taký prístup sa vidí len málokde. Už na poradni bola ústretová, milá, príjemná a na všetky otázky ústretovo odpovedala. Človeku to dodalo istotu, keďže som bola prvorodička a môj zdravotný stav v minulosti bol nepriaznivý a celkovo som mala strach už z nemocníc a lekárov. Pani doktorka sa so mnou dohodla aj na tom, že pôrod vykoná ona, keďže zo zdravotných dôvodov som išla sekciou. Jej prístup sa vidí už len málokde. Šitie po sekcií nie je ani vidieť, tak krásnu robotu spravila. A aj počas pôrodu bola úžasná a aj po pôrode prišla pozrieť. A ešte sanitár Roman je taký človek, že sa cítite ako v hoteli na all inclusive.
 • Všetko na 100 percent.
 • Pôrod v lete - v nemocnici nie sú sieťky na oknách a je tam milión komárov, čiže to je iba taký kozmetický nedostatok.
ohemaa  19. júl 2021

Dodatok

Pán doktor Bratičák bol môj pôrodnik, ešte prišiel aj za mnou na oddelenie opýtať sa, ako sa mám po pôrode.
ohemaa  18. júl 2021

Skvela dlhoocakavana dovolenka

S TT pôrodnicou mám výborné skúsenosti od pôrodníka až po sanitára Romana, každá jedna sestrička, doktorka na oddelení a v ambulancii bola milá, všetko mi pekne povedali a vysvetlili. Starostlivosť o bábätko mi tiež pekne vysvetlili, či už kúpanie, kŕmenie a podobne. Pravidelné kontroly aj viackrát denne, či už mamičiek alebo bábätiek. Pediatrička pri prepúšťaní zodpovedala všetky moje otázky a pekne mi vysvetlila, čo bolo potrebné. Strava bola aká bola. Vzhľadom na to, že to nie je Intercontinental hotel, bola dobrá tiež. Na šestonedelí sme boli dve na izbe, spoločné sprchy a toalety na chodbe sú v dobrom stave, nič staré. Určite túto pôrodnicu odporúčam.
1 človek považuje za užitočné
adka603  21. jún 2021

Pobyt ako v hoteli

Keď som niekomu povedala, že plánujem rodiť v Trnave, zväčša sa dotyčný zhrozil a pomaly sa začal prežehnávať. Ja som to ale nakoniec riskla (keďže som našla aj zopár dobrých skúseností) a som nadšená.
Som prvorodička, v poradni si ma nechali ako rizikovú, lebo som sa pohybovala tak tesne na hrane. V 39tt mi už vybehol tlak nad hranicu, tak doktorka povedala, že koniec a ideme rodiť. Ak chce rodička epidurálku, musí sa objednať on-line k anesteziológovi. Mne to vyšlo tak, že v stredu som absolvovala vyšetrenie na „epi" a vo štvrtok ma prijali - podrobne ma vyšetrili, doktorka napriek tomu, že mali dosť veľký frmol, navyše aj celá tá covid situácia, bola ochotná nechať manžela pri sone, takže aspoň jedno také vyšetrenie videl aj manžel, za čo som jej naozaj vďačná. Podarilo sa mi dostať poslednú voľnú izbu - vyšší nadštandard (v čo som naozaj dúfala). Vyvolávanie pôrodu sa riešilo najskôr preindukciou - balónikom.
Ten som mala 24 hodín, problémy žiadne, takže som si užívala opateru sestričiek a doktorov, čo ma chodili pravidelne kontrolovať, a potom aj súkromnú izbu (vlastné WC, sprcha, telka, chladnička a wifi :D )
Po 24 hodinách a absolútne žiadnych bolestiach mi balónik pomohol z 1,5 cm postúpiť na 5 cm. Doktori zhodnotili, že dajú šancu prírode, aby sa mi pôrod naštartoval sám (na čo som mala celý deň), inak by na druhý deň ráno začali s vyvolávaním. Vzhľadom na to, že nás takto pripravovali viac, na obed už 6 mamičiek malo odrodené a ja som postúpila o ďalší centimeter, keďže som sa fyzicky cítila, že sa nič nedeje, doktorka mi dôrazne zopakovla, že akonáhle budem cítiť nejaké bolesti mám sa ihneď ozvať, aby stihli pripraviť sálu. Večer ma pre istotu ešte raz skontrolovala a už som postúpila na 7 cm. Tak mi rovno povedali, že ma presúvajú na sálu a môžem zavolať manžela.
Na sále mi praskli plodovú vodu (to bol jediný zásah do vyvolávania pôrodu, takže som nepotrebovala žiadne tabletky ani injekcie). Potom to už prišlo... Nastali bolesti, začali byť častejšie a silnejšie. Dostala som svoju vyžiadanú epidurálku. Počas prvej doby pôrodnej som mala teda stále manžela pri sebe, boli tam fit lopty, sprcha, pôrodná asistentka ma chodila pravidelne kontrolovať, či je všetko v poriadku, či bábo nemá problémy, a ako postupujem, a tiež mi dávala odporúčania ako si pomôcť, a keď som mala slabú chvíľku, ma spolu s manželom podporovali. O všetkom, čo mi robili ma informovali, ani raz sa nestalo, že by mi niečo pichli a ani netuším, čo alebo načo to bolo. Rovnako mi hovorili, čo ma v danej fáze pôrodu čaká, čo by som mala cítiť a podobne. Po niekoľkých hodinách už prišla aj druhá pôrodná asistentka a zahlásili, že už ideme do finále, že už len 2x dobre zatlačím a bábo bude s nami. Tlačiť som síce moc dobre nevedela, takže som na to potrebovala asi 4 pokusy, ale napriek tomu to išlo hladko. Chlapčeka mi ihneď položili na telo a nechali dotepat pupočník. Ani netuším, kedy prešla 3. doba pôrodná. Bábo mi na chvíľu zobrali vedľa na úvodné vyšetrenia, ale manžel mohol byť pri tom, a potom mi bábätko vrátili. Doktor síce nemusel robiť ani nástrih (masáž hrádze som akosi nestíhala a s Anibalom som nemala úspech, takže moja príprava nebola žiadna), ale vraj som potrebovala nejaké to drobné šitie. On aj asistentka to zhodnotili, že je to sen každej prvorodičky mať len takéto zranenia. Dostala som ďalší epidurál aj lokálnu anestézu, no predpokladám, že mojím vlastným vyčerpaním bolo šitie ešte horšie ako celý 6-hodinový pôrod. Pre istotu robil v tomto čase bonding manžel miesto mňa, ale potom sa chlapcovi podarilo aj prisať a ostali sme takto všetci spolu 2 hodinky na sále.
Chlapčeka mi potom zobrali na novorodenecké a mňa presunuli na šestonedelie... A ostala mi zase posledná voľná izba - vyšší nadštandard. :D Dokonca ma manžel mohol sprevádzať až po dvere oddelenia.

Na šestonedelí sa o mňa starali znovu ako v hoteli. Porobili mi potrebné kontoly, pamätám si, že aj anestéziológ za mnou prišiel, a nechali má odpočívať, aby som nabrala silu. (Na izbu ma prijali okolo 5. hodiny ráno). Sestričke som sa nepozdávala, že mám dosť síl na prvé wc, tak to vyriešila inak, ale potom po raňajkách som už prvé vstávanie a sprchu zvládla so sestričkou vporiadku. Od 13. hodiny mi priniesli chlapčeka na izbu, sestrička mi vysvetlila aké vyšetrenia už má za sebou, ako dopadli, a prečo tak dopadli. Potom mi ukázala, ako sa bábo prebaľuje, ako sa umýva po stolici zadoček, ako prikladať, aby sa pekne prisalo. Moje bábo sa narodilo, keď boli 34 stupňové úpeky vonku, tak mi odporučili, že po každom nakojeni mu mám dať ešte fľašku, aby sme predišli komplikáciám.
Postupne sme prešli ku kúpaniu a samozrejmosťou boli aj pravidelné kontroly mňa a aj bábätka. Celý personál bol maximálne nápomocný, milý a vždy mi vysvetlili, prečo sa čo kontroluje a aký je výsledok. Pri všetkých vyšetreniach som bola samozrejmosťou, a vyšetrenia prebiehali u mňa na izbe. Dokonca aj fyzioterapeut ma prišiel navštíviť s odporúčaniami na cvičenia k návratu k „pôvodnej postave".
Takže za mňa úplný TOP a celému personálu veľmi ďakujem za rady a starostlivosť. Ak budem ešte rodiť, tak idem určite znovu sem a rada.
 • prioritne sa snažia aby pôrod prebehol prirodzene
 • nasledujúce sa berie ako štandard (samozrejme, ak nie sú komplikácie): možnosť mať pri sebe sprevádzajúcu osobu (aj počas covidu, s neg. testom, čo si robí nemocnica),
 • k dispozícii má rodička sprchu, fit loptu, dostatok súkromia
 • bonding
 • dotepanie pupočníka
 • na prvom vyšetrení novorodenca môže byť prítomná sprevádzajúca osoba
 • umožnenie prvého prisatia a nepretržitý kontakt 2 hodiny po pôrode
 • možnosť zazmluvnenia pôrodníka (toto som nevyužila, podľa mňa je to zbytočné, každý doktor/-ka, ktorý ma mal na starosti sa o mňa staral veľmi dobre)
 • na oddelení šestonedelia: nepretržitý rooming in
 • všetky vyšetrenia za prítomnosti matky a na izbe
 • hmmmm.... na izbe som mala na strope pavúka, ale som si istá, že keby som naňho upozornila, niekto by ho odiaľ určite odstránil.
2 ľudia považujú za užitočné
martina1705  28. sep 2020

Prirodzený pôrod január 2020

Čo ma trošku zarazilo, keď som prišla asi o pol 10 ráno ako prvorodička s bolesťami a kontrakciami asi každých 8 min, povedali mi, nech sa prezlečiem do košele, povypisovali papiere na príjem a následne po vyšetrení ma doktorka chcela poslať domov. Ja som namietala, pretože to mám asi 30 km a nevedela som, ako budem vedieť, kedy mám ísť, keď už vtedy som mala dosť často kontrakcie. Nakoniec ma tam nechali, porodila som o 18:30 večer. Prekvapil ma veľmi milý personál, či už sestričky alebo doktori ,až na 1 sestričku, čo ma prijímala. Tá bola veľmi nepríjemná. Izby boli fajn, trošku nepraktické - 1 záchod na celej chodbe. Mala som to dosť ďaleko z izby, nabudúce by som určite volila nadštandart kôli wc na izbe. Čo sa týka stravy, tak čo by sme čakali, ako v nemocnici. Ale keďže som mala problém aj sedieť, tak aj keby bola neviem aká vynikajúca, dala som si pár lyžičiek a bola rada že si môžem ísť nachvíľu oddýchnuť, keďže stále bol nejaký program. (Vizita mamičiek, rôzne vyšetrenia bábätiek, atď.)
 • Milý a ochotný personál
 • Kľud na čakačke
 • Wc a sprchy ďaleko od izby
1 človek považuje za užitočné
bodenko  25. máj 2020

Pôrod počas COVID-19

Musím pochváliť absolútne všetko. Personál, lekári, sestričky, sanitári... Rodila som počas opatrení v pôrodnici Trnava, manžel už mohol byť prítomný pri pôrode. Pôrod prebiehal bez komplikácií, problém nastal po pôrode. Rodila som s PEDU, mala som z nej pospunkčný syndróm. Tu musím vyzdvihnúť profesionalitu lekárov a sestričiek, naozaj okolo mňa lietali nonstop, nevedeli, čo sa stalo. Urobili všetky možné vyšetrenia, starali sa o mňa, nakoniec mi urobili krvnú zátku, uľavilo sa mi do 2 hodín. Pani anesteziologička tiež úžasná, všetko mi krásne vysvetlila, povedala, čo treba robiť.
 • Profesionálny prístup
 • Veľmi príjemní lekári a sestričky
 • Sestričky, čo sa starali o bábätká
 • Asi jedine strava, keby som bola po pôrode v poriadku, tak by mi asi bolo málo
3 ľudia považujú za užitočné
nikpa  29. apr 2019

Spokojnosť

Rodila som koncom roku 2017, ležala som tam vyše mesiaca pred pôrodom a aj po pôrode asi 2 týždne. Počas toho som si prešla všetkými oddeleniami. Sestričky väčšinou v pohode. S doktormi som nemala problém, spravili svoju robotu, odpovedali mi na otázky keď som sa pýtala, nič extra, ale sťažovať sa nemôžem. Mala som zazmluvneného doktora Hlávka, s tým som bola veľmi spokojná. Je to empatický, milý človek a odborník. Z jeho strany bolo vidno záujem o pacienta a jeho stav. Ak pôjdem ešte rodiť, určite opäť k nemu. No a k nemocnici sa vyjadrovať moc nebudem, potrebovala by zrovnať so zemou a postaviť novú. Rodila v nej ešte moja mama a myslím, že odvtedy sa tam moc nezmenilo. Kúpelne, wc otras, aj jedlo.
 • Milé sestričky
 • Lekári fajn
 • Vyzdvihujem Dr. Hlávka
 • Stará nemocnica
 • Otrasné kúpeľne, wc
 • Strava hrozná
jaruskatt  16. okt 2018

Prirodzený pôrod

V Trnavskej pôrodnici som rodila minulý týždeň. Veľa som neočakávala a pripravovala som sa na všeličo. Ale môžem povedať, že takmer všetko bolo super!
Pôrod som mala krásny :heart_eyes: intenzívny, ale rýchly. Mala som zazmluvneného dr. Bučka, s ktorým som bola veľmi spokojná. Prišiel, keď sme zavolali, milý, usmiaty, trpezlivý a ochotný pomôcť a vyhovieť.
Rodila som v kľaku, nechali sme dotepať pupočník, bonding 2 hod., vit. K podaný per os (na bonding aj podanie vit.K sa nás sestrička sama pýtala).
:) Krásny zážitok z pôrodu, zase som na veľmi dlho nabitá hormónmi ;-)
 • - sestričky na rizikovom (2 zo 4 super, tie dalšie 2 nesympatické, nemastné - neslané, bez úsmevu)
 • - sestričky na šestonedelí tuším všetky super
 • - MUDr. Bučko 👍veľká spokojnosť
 • - strava (neslaná, neochutená) 👎
 • - sprcha a wc na čakačke (vzdychárni) - bodla by tam nejaká podložka, kľačala som na dlaždiciach
 • - 2 nesympatické a odmerané sestričky na rizikovom
 • - dr. Hlávek (arogantný, drzí, namyslený...) 👎
 • - plné šestonedelie, mamičky a bábätká separované 👎
4 ľudia považujú za užitočné
melindaaaa  9. jún 2018

Pôrodnica Trnava

Ja som rodila pred tromi týždňami. Môžem len odporučiť. Pôrod vykonával pán Dr.Dečkov- vo svojej profesii je úplný odborník, a kedže som k nemu chodila aj počas tehotenstva, na moje otázky odpovedal vždy ústretovo, ochotne. Čo sa týka personálu v nemocnici,nemám najmenšiu výtku. Všetci boli milí a priateľskí. Zvlášť na oddeleni JISK- a obzvlášť sestričke Márii Dubovskej patrí moje veľké ďakujem. Ja som milo prekvapená, že v našej nemocnici pracuje tak milý a ochotný personál.
5 ľudí považuje za užitočné
daniela037  2. feb 2018

Bez problémov

Ahoj, ja som rodila 3x a super. Prvé dva razy Dr. Štrbo a tretí Dr. Bučko. Super lekári a aj prístup ku mne. Ľudský a milý. Vrelo odporúčam Dr. Bučka bez váhania.
7 ľudí považuje za užitočné
soncam  10. okt 2017

Veľká spokojnost

Rodila som pred 5 týždňami, mala som tretiu sekciu. Keďže bolo vtedy plno, ležala som aj na gynekológii, aj na šestonedelí. Sestričky milé, vysvetlili čo a ako. Pred samotným zákrokom som bola na operačnom trakte, zase super sestričky, povzbudili ma, lebo som sa dosť bála. Veľká vďaka patrí pánovi Dr. Deckovovi a anesteziologickému tímu. Prišiel pozrieť viac krát aj na izbu. Nemala som ho zazmluvneného a ležala som na obyčajnej izbe. Sestričky sa pýtali, či nemám bolesti, ak som povedala áno, hneď mi niečo dali. Maličkého som videla hneď, mohla som mu dať pusinku pohladkať a manžel so sestrou čakal na chodbe, tam ho aj popestoval a pofotil.
5 ľudí považuje za užitočné
sasenka04  6. júl 2017

Spokojnosť

Ja som rodila v trnavskej nemocnici tri týždne dozadu a za mňa ako prvorodičku veľká spokojnosť. Rodiť som síce začala spontánne, no nakoniec môj pôrod skončil akútnou sekciou (nezostupovala hlavička). Celý pôrod netrval dokopy ani 3 hodiny, takže to bolo veľmi rýchle. Personál odviedol skvelú prácu. Poďakovať sa môžem najmä pani dr.Dečkovej a pánovi primárovi Dečkovi. Troška horšie je to s personálom na novorodeneckom, ale nehádžme všetkých do jedného vreca, našli sa aj sestričky, ktoré pri nás presedeli aj trištvrte hodiny pretože malinká sa nechcela prisávať na prsník, ich mená si nepamätám, ale som im tiež vďačná za ich pomoc a rady.
Takže za mňa nabudúce znova určite Trnava 😊
2 ľudia považujú za užitočné
adrikaaaa  21. jan 2017

Nepríjemná skúsenosť

Mudr. Šípoš bol pre mňa katastrofa! Na začiatku som pôrod znášala dobre, kým neprišiel on. Prejavila som záujem o epidurálku, na čo mi odpovedal, že to zvládnem aj bez nej. Dal mi urýchlovák, čo bolo možno zbytočné, pretože som bola hospitalizovaná iba nejakých 7 hodín po odtečení plodovej vody.

A potom sa to začalo. Vypila som tú tekutinu na jeho pokyn a dostala som kruté bolesti. Samozrejme, doktor zatiaľ odišiel. V ten čas nebola na poschodí už žiadna rodička. Po čase zhodnotila sestra, že som pripravená na pôrod a zavolala doktora. Mudr. Šípoš drasticky strčil do mňa ruku a povedal: nepripravená, cisársky a odišiel. Sestričky ma začali pripravovať na operáciu. Previezli ma na sálu, ale mala som silné kontrakcie tak som im začala rodiť.

Mudr. Šípoš tam prišiel, keď už bolo bábo skoro vonku. Dotrhanú ma začal šiť bez umrtvenia a ešte mi stihol vynadať, že som sa mu od bolesti trhla.

Rodila som na rovnej posteli, ale asi som mala šťastie, lebo keby začal doktor robiť cisársky v tej rýchlosti, kto vie, ako by to dopadlo. Ešte chcem podotknúť, že doktor sa asi ponáhľal domov, lebo hneď po pôrode sa prezliekol a odišiel.
11 ľudí považuje za užitočné
redlola  30. sep 2016

Sekcia, forceps, spontánny pôrod v Trnave

Tri deti, tri rôzne pôrody v rozpätí 3,5 roka na jednom pracovisku, v pôrodnici v Trnave. Moju skúsenosť si môžete prečítať tu:
https://www.modrykonik.sk/blog/redlola/article/...
3 ľudia považujú za užitočné
bzovik  5. apr 2016

Spokojnosť

Ja som rodila dve deti v Trnave a nešla by som inam. Tretie dieťa tiež plánujem rodiť tu a nemám žiadne obavy.
Ku mne boli vždy všetci milí a nezažila som neochotu.

Vzhľadom na podmienky v našom zdravotníctve si vážim prácu sestričiek a doktorov, držím im palce.Nemajú to ľahké.
2 ľudia považujú za užitočné
tonickova  21. mar 2016

Odporúčam

Tiež mám veľmi príjemnú skúsenosť s Trnavskou nemocnicou. Veľká vďaka patrí MUDr. Deckovi a sestričkám.
4 ľudia považujú za užitočné
enanena  15. mar 2016

Veľká spokojnosť

Musím napísať, že aj napriek tomu, že som tu nechcela rodiť, ma zdravotné problémy a problémy z predchádzajúcej nemocnice dostali práve sem. A som veľmi rada, že som synčeka mohla porodiť práve tu.

Mala som veľké šťastie, že som natrafila na skvelého lekára, ktorý hneď, ako zbadal sono povedal, že je zázrak, že sme to dotiahli do tak vysokého týždňa. A vďaka starostlivosti na oddelení sme ešte skoro dva týždne vydržali.

Vďaka docentovi Záhumenskému bolo rešpektované moje želanie a bola som operovaná bezkrvne a ešte mi zachránili aj maternicu.

Ja musím napísať iba dobré veci a poďakovanie celej nemocnici v Trnave nakoľko som ležala na pôrodnici, rizikovom, gynekológii, are a nakoniec na šestonedelí.

Starali sa o nás perfektne a o mňa sa ešte aj starajú, keďže mám stále komplikácie po sekcii.

U nás na 1*. :-)
5 ľudí považuje za užitočné