Pôrodnica Zvolen

14 skúseností

Pôrodnica Zvolen a jej oddelenie gynekológie a pôrodníctva poskytuje komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, počas pôrodu32 a v šestonedelí. Od roku 2005 má pôrodnica status Baby friendly hospital.

Kontakt

Nemocnica Zvolen a.s.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
na 2.poschodí v chirurgickom pavilóne
Kuzmányho nábrežie 28
960 01 Zvolen
Oficiálne stránky pôrodnice

Spojovateľka 045/ 5201 111, 045/ 5333 111
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie 045/ 5201 664
Primár 045/ 5201 504
Vedúca pôrodná asistentka 045/ 5201 503

pôrodnica Zvolen

Sprevádzajúca osoba

Počas pôrodu je umožnená prítomnosť otca alebo prítomnosť inej blízkej osoby pri pôrode18.

Predpôrodná príprava

K dispozícii je psychoprofylaktická príprava na pôrod pre mamičky a ich partnerov pod vedením pôrodnej sestry špecialistky každú stredu od 9.00-11.00 hod. a 13.00-15.00 hod. v návštevnej miestnosti oddelenia.

Epidurálna analgézia

K dispozícii je aj tzv. bezbolestný pôrod. Doporučuje sa konzultácia s anesteziológom v ambulancii bolesti pred pôrodom32 . Rodička môže požiadať o PEDU aj v priebehu pôrodu32.

Pôrodná sála

Pôrodné sály pozostávajú z miestnosti prvej doby pôrodnej, tzv. čakačka, kde prebieha príprava rodičky na pôrod32 a samotnej pôrodnej sály. Na sále sa nachádzajú 2 moderné polohovateľné lôžka a taktiež je možnosť rodiť na polohovateľnom pôrodníckom kresle na vyšetrovni. Rodička si v priebehu prvej doby pôrodnej môže vybrať rôzne úľavové polohy, k dispozícii sú žinenky, fit lopty, hydroterapia v sprche, aromaterapia, muzikoterapia, pôrodná stolička. Holenie a klyzma je odporúčaná, ale pôrodnica rešpektuje matky pri týchto výkonoch.

Čo si priniesť do pôrodnice

 • tehotenskú knižku2
 • relevantnú zdravotnú dokumentáciu
 • občiansky preukaz
 • kartičku poistenca
 • priznanie otcovstva (ak nie sú manželia a dieťa má mať priezvisko po otcovi)
 • kópia sobášneho listu
 • nočná košeľa
 • uterák
 • príbor, hrnček
 • šľapky
 • toaletné potreby

Pre dieťa1: jednorazové plienky, jednorazové vlhčené utierky

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Zvolen na modrykonik.sk:

Použité zdroje

 1. https://www.nemocnicazvolen.sk/pracoviska/oddelenia/gynekologicko-porodnicke.html
 2. http://www.zzz.sk/?profil=5977
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Zvolen

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Zvolen?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
jaja23
28. nov 2018

Prvý pôrod

Rodila som vo Zvolene a musím povedať, že sestričky boli úžasné, vo všetkom mi pomáhali, nenechali ma samú. Pani doktorky tiež skvelé, nemôžem sa na nič sťažovať. Rodila som, keď sa robila rekonštrukcia, takže ťažšie dochádzanie za sestričkami výťahom, ale dalo sa to prežiť. Strava mne chutila, nosili nám ju na izby. Takže len odporúčam.
0 poďakovaní
katarinaks
16. máj 2018

Spokojnosť

Ja som rodila 2 krát, oba razy spontánne vo Zvolene. Pri prvom velľmi dlhom pôrode - Dr. Jenčo- veľmi dobrý prístup, spokojnosť, sestričky boli viac ako nápomocné pri príjme, veľmi pomohli, snažili sa urýchliť - super prístup aj voči manželovi, ktorý tam bol pri mne. Druhýkrát som dorodila pri Dr. Kobidovej - úžasná, pokojná, prijemná, super. Rovnako sestričky, nebol žiadny problém. Čo sa týka novorodeneckého: keď sa narodil syn, dostal silnú žltačku - preto som mala možnosť vidieť čo sa deje "poza" oddelenie, keďže som mala umožnené kojiť ho len na novorodeneckom oddelení - sestričky sa tam NEZASTAVIA pri deťoch, zažila som tam veľa sestričiek, všetky sa starali o detičky ako o vlastné. Kojiť ma rovnako naučili na oddelení - pri odchode nebol žiadny problém a syn bol kojený rok, úplne v pohode. Chodila som si stále po pomoc, keď sa mi niečo nezdalo, sestričky mali toho dosť ale pomohli a malo to veľa účinku. Treba si uvedomiť, že pre mamičky je všekto nové, sú plné emócií, radosti obáv a podobne. A netreba brať osobne sem tam nejakú poznámku od sestričiek, atť... Netreba z toho robiť vedu, ale treba si nechať poradiť. Druhé dieťa - dcéru som rodila počas rekonštrukcie - čo bolo dosť komplikované cez poschodie riešiť všetky veci - napr. oblečenie pre bábätko a pod. Rovnako prístup OK, všetko v poriadku. Strava- nekomentujem :-) ale zjedla som aj ryžový nákyp :-) Mne osobne najviac vadilo technický vybavenie - málo spŕch a wc. Ale to je už pravdepodobne prerobené.
1 poďakovanie
lucinkab
13. okt 2017

Prvý pôrod 4.4.2014

Ja som prvý pôrod mala vo Zvolene. Sestričky pri príjme skvelé, bolo to pred polnocou, primár bol čistý arogantný hulvát. Narobil mi komplikácie, ktoré potom riešila Dr. Kobidová. Tá bola milá, zlatá a ústretová. Keď odišla na obed rodila ma nakoniec Dr. Fekiačová a s ňou som mala pocit, že ma rodí kamarátka, Je milá, vie čo žena potrebuje počuť, vedieť a cítiť. Ani sa ma neopýtala a automaticky mi dala dcérku na hruď. Bolo to úžasné, potom ma tam asi 40 minút štopkala :-D ako to nazvala, aj ma zakryla paplónom, lebo mi bola zima. Teraz zvažujem výber. Zvolen bol až na primára, ktorý je tam stále primárom, vcelku v pohode. Novorodenecké, až na 1 sestričku, celé zle. A tak uvidím, kam ma vietor zaveje 4.4.2018 :-D
2 poďakovania
weli184
10. okt 2017

Dobrá pôrodnica

Ja som rodila svoje prvé dieťa v roku 2011 a môžem povedať, že super ochotné sestričky a aj doktori skvelí. Teraz máme už druhé dieťa a tiež som rodila vo Zvolene. Doktorka Hrašková skvelá, ale sestričky čistá katastrofa, odporné, hnusné. Na novorodeneckom nemám čo vytknúť, fakt super sestričky.
1 poďakovanie
candii
5. feb 2016

Odporúčam

Rodila som v 12/2015 spontánnym pôrodom. Odrodil ma p. primár Molitoris. Som veľmi spokojná, ľudský prístup, veľmi milé a príjemné sestričky.

Bábätko mi priniesli hneď ráno a bolo so mnou celý čas. Z novorodeneckého boli sestričky tiež veľmi milé.

Všetko ochotne vysvetlili a vždy sa chodili pýtať, či je všetko v poriadku.
0 poďakovaní
nightromance
30. nov 2015

Mám zmiešané pocity

Rodila som na jar 2015. Ďakujem pánovi primárovi! Skvelý lekár. Dobre pôrodné sestry!

Ale... celková nespokojnosť s pani sestričkou, čo mi odovzdávala dieťatko a mala má oboznámiť so základnými informáciami, asi som práve ja mala "šťastie" Postarala sa o to, aby som sa do zvolenskej pôrodnice už nevrátila.
2 poďakovania
pipkeska
15. nov 2015

Lepšie som si nemohla vybrať ...

Ja som rodila v apríli 2013, maximálna spokojnosť, milý prístup doktoriek, sestričiek, ochota.
Rodila som pri dr.Fekiačovej, super doktorka, spolupracovali sme ako kamarátky :-)

Ja môžem len a len odporúčať a určite by som si ju zvolila ešte raz ;-)
0 poďakovaní
irb
3. okt 2015

Max . spokojnosť

Pôrod 10/2015, veľká ľudskosť a empatia na strane lekárov, sestričiek a pôrodných asistentiek, vedenie pôrodu na čele s Mudr.Kobidovou skvelé!
0 poďakovaní
demi123
27. aug 2015

2x Zvolen

Obe moje detičky som rodila vo Zvolene. V roku 2010 syna 37t.t. Všetko prebehlo v poriadku, super prístup, úžasný pôrod. Druhý pôrod 2013 už v termíne. Opäť super prístup, pôrod rýchly. Sestričky na oddelení milé, ochotné, detské oddelenie tiež v pohode.

Ani by som neuvažovala nad inou pôrodnicou.
0 poďakovaní
jarkaduris
6. aug 2015

Moja skúsenosť

Ahojte.
Ja som bola cca 2 týždne dozadu na sono vyšetrení v Nemocnici Zvolen. Pani doktorka bola veľmi milá a profesionálka.

Čo ma ale prekvapilo už na chodbe, kde sme čakali aj s ostatnými ženami a ich mužmi bolo to, že aj na Sonografii a aj na Gynekologickej ambulancii ostávali kľúče vo dverách ordinácií z vonka. Len kým sme tam čakali, niekoľkokrát do ordinácie a na sono vtrhol bez zaklopania druhý doktor. Chlapi, čo tam boli ostali zaskočený, že videli, ako doktor rozčapil dvere na ordinácii a žena ešte len schádzala z kozy. Bolo to maximálne nevhodné a pani (staršia), čo vychádzala z ordinácie sa hanbila ako pes. Len sklonila hlavu medzi plecia a rýchlo utekala preč.

Dúfala som, že mne sa nič takéto nestane, ale mýlila som sa... :-( Na vyšetrenie som dlho nečakala, ale len čo som sa vyzliekla a ľahla na posteľ, hneď vtrhla do ordinácie sestrička z vedľajšej gynekologickej ambulancie s revom ako Hurón, na celú chodbu a ordináciu. Za sebou prišla 3x . Nepočula som ani polovicu z toho, čo mi vlastne pani doktorka vysvetľovala ohľadom sona.

Korunu na to zabil nejaký doktor, čo tam došiel za sestričkou, samozrejme tiež bez zaklopania, rozprával sa s ňou a pri tom civel mne medzi nohy. Skoro som sa prepadla pod zem od hanby.. Bolo to neskutočne ponižujúce.

Tak isto tam vtrhol bez klopania 3x iný doktor !!! Aj keď viem, že je to doktor, vadí mi to a myslím si, že by mala byť zachovaná aspoň elementárna slušnosť, diskrétnosť ku pacientke a nemala by sa ponižovať. Nie každej je to príjemné. A keby som to chcela, mám doktora a nie doktorku !!!

Po tejto skúsenosti sa už budem Zvolenskej nemocnici vyhýbať veľmi z ďaleka... O pôrodnici som počula iba samé dobré veci, ale ak sa ku mne a ostatným ženám majú takto správať, radšej tam nikdy nejsť...
1 poďakovanie
maminocka87
3. feb 2015

Môj pohľad

Vo Zvolene som rodila svoje druhé dieťa a viem, že som si nemohla vybrať lepšie.
Môj pôrod bol úplne prirodzený, bez vyvolávačky a bez oxytocínu. Po vypísaní papierov a vstupných vyšetrení pri prijatí, bol so mnou partner. Bol mi veľkou oporou a mohol sa so mnou pohybovať všade. Pôrodné asistentky boli úžasné, milé a empatické. Lekár bol tiež skvelý. Nástrih nerobia automaticky, ale podľa situácie.
Oddelenie šestonedelia bolo tiež fajn, na tie ranné budíky sa dá zvyknúť. Strave tiež nemám čo vytknúť.
Novorodenecké oddelenie bolo až na pár výnimiek dobré.

Celkový dojem je super, priateľské prostredie, skvelý tím lekárov aj sestričiek. Mne sa ani domov nechcelo isť :-) Takže za mňa, jednoznačne Zvolen.
0 poďakovaní
livia551
1. dec 2014

Určite Zvolen :-)

Ja som bola s pôrodnicou spokojná aj čo sa vybavenia týka, aj lekárov, aj sestričiek :-) Oboch drobcov som rodila sekciou, takže neviem povedať ako sa lekári správajú pri spontánnych pôrodoch. Jediné, čo mne nevyhovovalo, bola strava. Keby som mala rodiť znovu...určite vo Zvolene. Ešte dodám, že v čase, keď som ja rodila, bolo veľa báb z BB...takže aj to o niečom svedčí :-)
1 poďakovanie
sulejmanka
1. jún 2014

Výborná

Robili mi v nej cisársky rez v decembri 2010. Super personál, ochotné sestričky, ústretoví lekári. U mňa jednotka s hviezdičkou.
2 poďakovania
zuzdu
11. máj 2013

Super pôrodnica

Ja som tam odrodila svojich troch synov (2002,2007,2010) a síce sa tam vždy zmenilo lekárske osadenstvo, vždy som bola s vedením pôrodu maximálne spokojná. A to som nemala ľahké pôrody. Mám pocit, že čím ďalej, tým sú lepší. Určite ich odporúčam.
2 poďakovania