Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Menopur

1 skúsenosť

Podávaním prípravku Menopur dochádza k stimulácii rastu folikulov. Žena si tento prípravok aplikuje sama, podkožne, pomocou injekčnej striekačky.

Príslušenstvo k aplikácii Menopuru

Základné vybavenie - dostanete v CAR-e1. Obsahuje 15 ks injekčných striekačiek, 15 ks 4cm "zmiešavacích" ihiel, 15 ks aplikačných ihiel, dezinfekčné jednorázové štvorčeky.
Stimulačný plán - aplikácia začíná vždy 2. deň cyklu. Množstvo Menopuru a prípadne ďalšie lieky k aplikácii predpisuje lekár.
Rozpúšťadlo - ak je roztok v hornej časti ampulky, stačí poklepať prstami a roztok stečie dole tak, aby sa dala ampulka otvoriť. Otvárajte vždy tak, aby ste modrú bodku na ampulke mali nasmerovanú k sebe a tlakom od seba ampulku otvorili. (viď. obrázok č.1)
Ampulka Menopuru - pred aplikáciou odstráňte modré zvršky (viď. obrázok č.1)
"Zmiešavacia " ihla, striekačka, aplikačná ihla - vľavo "zmiešavacia" ihla, v strede striekačka, vpravo aplikačná ihla. (viď. obrázok č. 2)
Jednorázové dezinfekčné štvorčeky - (viď. obrázok č.3)

Aplikácia Menopuru

Postup pri aplikácii Menopuru

Nasadenie "zmiešavacej" ihly - "zmiešavaciu" ihlu nasaďte na striekačku (viď. obrázok č.4)
Nasatie rozpúšťadla "zmiešavacou" ihlou - rozpúšťadlo nasajte do striekačky tak, aby zostala ampulka prázdna. (viď. obrázok č.5)
Prepichnutie membrány v ampulke Menopuru - prepichnite membránu na ampulke Menopuru a vstrieknite do nej rozpúšťadlo (viď. obrázok č.6). Ihlu položte k stene ampulky a rozpúšťadlo vytlačujte pomaly tak, aby tieklo po stene ampulky. Predídete tak bublinkám vzduchu, ktoré nie sú žiaduce. Prášok sa rozpustí okamžite. Ampulku netrepte! Potom nasajte zmiešaný roztok späť do striekačky. Roztok nasávajte pomaly, ampulku mierne nahnite. Pokiaľ sa v striekačke objavujú aj napriek tomu bublinky vzduchu, von sa dajú dostať jemným poklepaním na striekačku. Odstráňte plastový kryt ihly.

Menopur

Potretie miesta vpichu dezinfekčným papierikom - vždy si dôkladne umyte a osušte ruky, kým začnete pracovať s dezinfekčným papierikom a kým na tele uchopíte miesto vpichu. Pri samotnom vpichu striedajte strany na bruchu (viď. obrázok č.7)
Uchopenie kožnej riasy - (viď. obrázok č.8)
Vpichnutie Menopuru do kožnej riasy - vpichnite ihlu do kožnej riasy. Mierny tlakom na piest striekačky vtlačujte roztok dovnútra. Neponáhľajte sa. Roztok aplikujte pomaly (viď. obrázok č.9). Po aplikácii nechajte ihlu v tele asi ešte 10 sekúnd. Potom vytiahnite a ihneď otrite miesto vpichu dezinfekčným štvorčekom. Z miesta vpichu môže vytiecť kvapka krvi. Následne priložte prsty na miesto vpichu a chvíľu ho masírujte. Masáž pomôže proti miernej bolesti a zároveň sa látky akoby rýchlejšie rozprestrie a nebude a nebude na jednom mieste.
Použité ihly vhoďte do nádoby - na použitú ihlu nasaďte plastový uzáver. Ihlu nechajte nasadenú na striekačke. Vhoďte do nádoby , ktorú poriadne uzavrite a umiestnite na bezpečné miesto (viď. obrázok č.10)

Aplikácia Menopuru

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, obráťte sa na svojho lekára alebo zdravotnú sestru. Tento liek bol predpísaný Vám. Nedávajte ho nikomu inému. Môže mu uškodiť, dokonca aj vtedy, ak má rovnaké príznaky ako Vy.

Súvisiace články

Viac o hormonálnej stimulácii Menopurom na modrykonik.sk

Externé linky

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s Menopurom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s Menopurom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
sweetzu
4. feb 2014

Iné balenie?

Všade, kde sa o Menopure píše sa hovorí, že naozaj je tam viac ampuliek. Ja som dostala menopur pred 2týždňami, ale balenie vyzerá úplne ináč. Je tam 1 veľká striekačka s tekutinou, ampulka s práškom a 9 či 10 maličkých tenučkých striekačiek už priamo s malými tenkými ihlami. Roztok si zarobím tak, že si vpichnem tekutinu zo striekačky do ampulky s práškom a potom každý deň si s tenkou ihlou ťahám toľko jednotiek, koľko mi povedal doktor.
0 poďakovaní