Má môj 5 mesačný synček atopický ekzém?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

môj synček má 5 mesiacov a takmer od narodenia sa trápime s ekzémom, alebo ako to nazvať. Na hlavičke mal dosť silnú mliečnu chrastu a aj v obočí, v čele a celej vlasatej časti.

Bol preliečený kožnou lekárkou. Dala mu miešanú masť Elocom + Fungicidin. Pekne sa mu to upravilo a mali sme chvíľu pokoj. Po asi mesiaci mu začali červenieť líčka. Má ich veľmi často zapálene a už neviem čo mu mám na to dať. Aj na lýtkach má suché červene miesta, ktoré stále premasťujem.

Plne ho kojím a pomaly začíname dávať prvé príkrmy.

Je to reakcia na materské mlieko?

Podľa detskej doktorky mám vysadiť mlieko a alergény.

Ďakujem

Dobrý deň,

atopický ekzém sa v takomto veku typicky objavuje práve na líčkach ako začervenané ložiská, ktoré dieťatko obťažujú, pretože svrbia, dieťa býva nepokojné, plačlivé, v noci horšie spinká.

To, že je dieťatko kojené je veľmi prospešné, a to najmä počas zavádzania prvých príkrmov.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo