Aký kompromis medzi ultraľahkým a funkčným športovým kočíkom?

Zodpovedané
31. júl 2019

Ahoj,

rada by som sa poradila. Byvame v Bratislave a potrebovali by sme najst kocik na takmer kazdodenne uzivanie. Do terenu kocik mame, a k nemu sme mali aj ultralahky golfovy. Lenze velakrat som sa zasekla o kolajnice, ci bol problem prejst rozbitu cestu, strkovu cestu a pod... Dietatko naklepane ako rezen.

Chceli by sme teda najst kocik, s ktorym by som sama zvladla cestu MHD, zvladla ho nakladat do auta (cize by bol co najlahsi), ale zaroven sa dal bezne pouzivat (= nie len do nakupneho centra). Teda taky kompromis medzi vahou a funkcnostou.

Urcite nam treba velky kos, idealne skladanie jednou rukou a predlzena strieska. Este k tomu sme obaja vyssi a mame aj nadmerne velke dieta, cize aj vyska kocika a priestrannost je pre nas prioritou. Cenovo samozrejme cim nizsie, tym lepsie, nakolko je to myslene ako druhy kocik, ale je mi jasne, ze cim viac funkcii, tym drazsi. Netreba otocne sedadlo, ale odpruzenie aspon trocha potrebne je. Pozerala som kociky ako ABC Design Mint, Kinderkraft Grande (nema prilis male kolieska?), Mutsy Nexo (neni prilis maly?), ci Gesslein Smiloo Happy.

Prosim o radu, ci by niektory z nich bol pre nas vhodny, alebo este aky iny...
Dakujeme pekne.

Ahoj,

ABC Design Mint je relatívne dobrou voľbou, ale je tvrdší (odpruženie je len veľmi mierne). Podobným, ale príde mi - lepším modelom je novší Okini, ale ani tam nečakaj hojdanie - len tlmenie nárazov. Je ale veľmi príjemne priestranný a pritom dostatočne kompaktný, čo je super.

ABC Design Mint

ABC Design Okini

Kinderkraft Grande je priestorovo ok, ale je pravda, že kolieska sú tam trochu menšie. Nie je to nič strašné - na bežné mesto je to úplne v poriadku. Ale ak chodíš cez koľaje a štrk ozaj často, asi to nepostačí. Pozri preto aj Lionelo Annet Plus. Je to podobná cenová a výkonnostná kategória, ale s podstatne väčšími kolieskami. Ten by to, pravdupovediac, mohol vyhovieť asi vo všetkom, aj keď zasa mohol by byť trošku menší po zložení. Nie je obrovský, ale tie kolesá tam zasa pridajú na objeme (a trošku aj na tej váhe).

Kinderkraft Grande

Lionelo Annet Plus

Mutsy Nexo je super voľbou z hľadiska mäkšej jazdy, ale ak píšeš že ste obaja vysokí a aj dieťatko je z tých väčších, bude vám podľa mňa menší (úzky).

Mutsy Nexo

U Gesslein Smiloo Happy som nepočula veľa chvál na jeho kvalitu a tiež mi nepríde dizajnovo a prevedením až tak podarený, takže ten by som skôr vylúčila.

Gesslein Smiloo Happy

Ešte spomeniem Oyster Zero, čo je ľahký a priestranný, ale pritom fajn odpružený kočík. Nie je to ale vyslovene tereňák - tak, ako žiadny z týchto ľahších kočíkov nebude.

Babystyle Oyster Zero

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli