Aký otočný, ľahší športový kočík na dedinu (pre šesťmesačné)?

Zodpovedané
2. mar 2020

Ahoj,

Čítam tu veľa príspevkov, ale akosi sa v žiadnom neviem nájsť 😂😂 Hľadám kočík na dedinu, kde sú chodníky hrboľaté - býva tu dosť snehu. Niečo ľahké, lebo často nakladám kočík do auta, keď niekam ideme. Veľmi by som bola rada, keby sa dal otáčať v oboch smeroch - potrebujem ho pre 6mesačné bábo, takže aby bol aj celkom do ľahu. Už som z toho fakt... 😬 Aj Oyster aj Valco Snap, Cybex, no čokoľvek, a vždy ma niečo odradilo, fakt sa neviem rozhodnúť - a chcem, aby som potom nenadávala, že som kúpila zlý.

Ďakujem pekne za radu 😊

Ahoj,

začala by som podčiarknutím jedného faktu. Ak chceš niečo ľahšie, tak terénnosť bude musieť prejsť kompromisom. Čím lepší kočík na teréne chceš, tým bude väčší a ťažší. A naopak, čím ľahší a skladnejší model, tým menej odolný a viac “hrkálkovitejší” bude. Však treba znížiť počet použitých materiálov, hrúbku rámu, veľkosť kolies na to, aby sa váha a zložené balenie zmenšilo. S týmto treba rátať.

Ja osobne by som šla do Baby Jogger-u - City Premier alebo bazárová Versa (GT). Sú skladné, nie najľahšie, ale nie ťažké - dobrý kompromis terénu a skladnosti. Veľa tých, čo spomínaš, je neotočných - tak ja vlastne neviem, či chceš skôr otočný, alebo neotočný, ako vravíš.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

Ak taký ľahší a otočný, pozri po Valco Snap Ultra so Sport nafukovacími kolesami. Alebo Cybex Talos S. A ak je čo najmenšia veľkosť prioritnou, kuk po Jané Kendo.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli