Aký súrodenecký kočík, ktorý zmestíme aj do auta či výťahu?

Zodpovedané
6. mar 2019

Zdravím,

budeme potrebovať súrodenecký kočík a vôbec sa neviem rozhodnúť. Chcela by som mať deti vedľa seba, ale neviem, či sa zmestí do výťahu (i keď bývame v dome, tak často chodíme na návštevu do bytov). Máme menšie auto a bude určite zaberať veľa miesta. Som rada, že teraz do auta zmestím Cybex Balios S a nákup. A taktiež, keď staršia nebude v kočíku tak sa mi nepáči tá mono verzia s košíkom - je to zbytočne veľké. Z týchto kočíkov sa mi pozdáva Bugaboo Donkey Twin.

Som už ale viac rozhodnutá za verziu za sebou. Z kočíkov za sebou mám 3 favoritov a neviem sa rozhodnúť : Thule Sleek / Britax B-Ready / Baby Jogger City Select. Chcem, aby sa dal čo najviac poprehadzovať (vanička / športová časť aj vajíčko) aby sa dal zložiť aj so športovými častami, a aby mali obidve deti čo najviac pohodlia. Ako je to s ukladaním staršieho a mladšieho dieťata - možem ich dať akokoľvek, či treba pozerať, ktoré je ťažšie?

Ak máte ešte iný typ na kočík, sem s ním. Budem ho potrebovať vo verzie 2x športová čast, 1x vanička 1x vajíčko.

Ďakujem krásne

Ahoj,

verzie za sebou si vybrala celkom rozumné, ale nečakaj, že budú ultra mini. Tento typ je podstatne užší, ale zasa aj dlhší a často aj ťažší a nie vždy vyslovene skladný. Thule Sleek je na tom dostatočne rozumne, nie je ani extrémne ťažký. Len teda rátaj s tým, že druhý sedák je o čosi menší.

Thule Sleek

Baby Jogger City Select je už rokmi overenou, praktickou voľbou, aj keď samozrejme rátaj s tým, že plne naložený je o čosi ťažšie tlačiť.

Baby Jogger City Select

Britax B-Ready je z nich skladný najmenej, ale zasa nie je taký náročný na dĺžku v rozloženom stave. Má kopec fajn funkcií a detailov, ktoré ti to vedia uľahčiť.

Britax B-Ready 2017

Ešte by som v tejto kategórii pozrela aj na obľúbený Uppababy Vista či Nuna Demi Grow.

Uppababy Vista

Nuna Demi Grow

Skladanie s oboma športovými časťami je dosť nereálna požiadavka a u tých, čo to ide, to obvykle ani veľmi miesto neušetrí - skôr naopak. Sedáky totiž často trčia a naskladané niekde nabok by mohli ušetriť miesta častokrát viac.
Jediný model, u ktorého viem, že to nielenže ide, ale je to aj priestorovo skutočne efektívne, je Baby Jogger City Select Lux. U základného (ne-Lux) modelu to nejde, nie takto (Lux sedadlá sa dajú preložiť). City Select Lux by určite bol jednou z mojich top volieb v tejto kategórii.

Baby Jogger City Select Lux

Čo sa týka váhového rozloženia a zmeny ťažiska podľa toho, kde ktoré dieťa sedí, je to od kočíka ku kočíku iné. Obvykle platí, že je kočík ťažšie manipulovateľný, ak je ťažšie dieťa príliš vpredu. Ale v reále si to na každom musíš odskúšať sama, lebo tam záleží nielen od váhy detí, ale aj od tvojho štýlu tlačenia, typu konštrukcie a pod.

Ak by si predsa uvažovala aj o modeloch so sedením vedľa seba. Resp. o napríklad “cestovnom” kočíku “do auta” pre dve deti, ktorý sa ti zmestí všade, pozrela by som na modely Mountain Buggy Duet (tereňák s nafukovacími kolesami a šírkou 65 cm) alebo Baby Monsters Kuki Twin (malý, mestský a skladný typ do akéhokoľvek auta so šírkou v rozloženom stave 69,5 cm). Prvý je kompatibilný aj s vaničkami, druhý zasa môžeš spojiť s vložnými taškami (v prípade potreby).

Mountain Buggy Duet V3

Baby Monsters Kuki Twin

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli