Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Baby Jogger City Mini GT2 vs. Baby Jogger City Premier. Je trojkolka dostatočne stabilná? Je to veľký rozdiel oproti full-size Premieru?

Zodpovedané
28. aug 2020

Ahoj,

Minule si mi poradila kočík Baby Jogger City Mini GT2. Chcem sa opýtať na stabilitu tohto kočíka - či je podľa teba v pohode s tými 3 kolesami, či sa nemôže prevrátiť 🙂...a taktiež, či je veľký rozdiel medzi týmto a Baby Jogger City Premier?

Ďakujem

Pekný den
cholup

Ahoj,

áno, medzi Baby Jogger City Mini GT2 a Baby Jogger City Premier je podľa mňa veľký rozdiel.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT2 je vynovenou verziou modelu City Mini GT pre rok 2019. Rovnako veľké kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou sú teraz kompletne odpružené, systém odpruženia bol tiež vylepšený. Zvládnu bez problémov mesto i ľahší off-road. Rúčka GT je polohovateľná a po zložení dvojke umožňuje aj samostatne stáť. Na boku na nej nájdeš aj centrálnu brzdu.

Extra priestranné sedadlo s vysokou nosnosťou pohodlne odvezie aj väčšie dieťa. Pre tie najmenšie môžeš chrbtovú opierku nakloniť až do ľahu. GT2 po novom umožňuje zdvihnúť aj opierku nôh! Pre plnohodnotnú kombináciu od narodenia sú k nemu dodávané aj adaptéry na Graco autosedačku, či ďalšie adaptéry dokúpiteľné samostatne pre ostatné značky. Voliteľná je i hlboká vanička - na výber máš užšiu skladaciu Compact, či pevný Deluxe model. Dlhá strieška má náhľadové okienko s novým systémom na magnet. Odkladací priestor nákupného košíka rozširujú ďalšie vrecká v strieške i na chrbte. Všetku doplnkovú výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.


Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Premier je nástupcom modelu City Versa. Vznikol skĺbením najlepších vlastností Versy a populárneho City Selectu. City Premier je luxusný športový kočík s otočným korýtkovým sedadlom. Ložná plocha sedáku je jednou z najdlhších na trhu. Nožnú opierku môžeš pre väčšie dieťa dokonca predĺžiť. Väčšie kolesá sú plne odpružené a zvládnu aj zhoršené podmienky. City Premier vyniká jednoduchým systémom skladania, ktorý zvládneš aj jednou rukou. Po poskladaní je na full-size kočík prekvapivo kompaktný. Pomocou adaptérov k nemu dokážeš pripojiť autosedačku či hlbokú vaničku. Na výber je užšia skladacia vanička Compact, či pevný Deluxe model. Všetku výbavu vrátane detského madla je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.

V stabilite - no áno, je to relatívne a aj o zvyku, resp. spôsobe jazdy. Podľa mňa dobré trojkolky nie sú nestabilné, ale je to aj o tom, ako to vníma rodič a ako jazdí, ako kočík drží…

No nepovedala by som, že sa bude City Mini GT2 prevracať. Tri kolesá naopak dosť pridávajú na manipulácii, zatáčaní, keď to máš už v ruke. Ide to krásne a hladko a skoro až na mieste. A na nejakom šikmom kopci budeš musieť pevne držať každý, aj štvorkolesové kočík - aj keď široká štvorkolesová konštrukcia na šikmých plochách, ak ich máš v okolí veľa, bude samozrejme mierna výhoda.

Pre staršie dieťa je však, každopádne, neotočný CMGT2 omnoho praktickejší - ako váhou, veľkosťou, tak aj priestorom a skladaním.
Pre menšie dieťatko alebo potrebu väčšieho full-size kočíka je ale zasa vhodnejší plnohodnotný športiak BJ City Premier.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.