Baby Jogger City Mini GT2 vs. Baby Jogger City Premier. Je trojkolka dostatočne stabilná? Je to veľký rozdiel oproti full-size Premieru?

Zodpovedané
28. aug 2020

Ahoj,

Minule si mi poradila kočík Baby Jogger City Mini GT2. Chcem sa opýtať na stabilitu tohto kočíka - či je podľa teba v pohode s tými 3 kolesami, či sa nemôže prevrátiť 🙂...a taktiež, či je veľký rozdiel medzi týmto a Baby Jogger City Premier?

Ďakujem

Pekný den
cholup

Ahoj,

áno, medzi Baby Jogger City Mini GT2 a Baby Jogger City Premier je podľa mňa veľký rozdiel.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Premier

V stabilite - no áno, je to relatívne a aj o zvyku, resp. spôsobe jazdy. Podľa mňa dobré trojkolky nie sú nestabilné, ale je to aj o tom, ako to vníma rodič a ako jazdí, ako kočík drží…

No nepovedala by som, že sa bude City Mini GT2 prevracať. Tri kolesá naopak dosť pridávajú na manipulácii, zatáčaní, keď to máš už v ruke. Ide to krásne a hladko a skoro až na mieste. A na nejakom šikmom kopci budeš musieť pevne držať každý, aj štvorkolesové kočík - aj keď široká štvorkolesová konštrukcia na šikmých plochách, ak ich máš v okolí veľa, bude samozrejme mierna výhoda.

Pre staršie dieťa je však, každopádne, neotočný CMGT2 omnoho praktickejší - ako váhou, veľkosťou, tak aj priestorom a skladaním.
Pre menšie dieťatko alebo potrebu väčšieho full-size kočíka je ale zasa vhodnejší plnohodnotný športiak BJ City Premier.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli