Dvojkombinácia s väčšou športovou časťou, nekorýtko, do 600e. Radšej nový so zárukou, alebo kvalitnejší bazárový?

Zodpovedané
18. sep 2020

Ahoj,

vedela by si mi, prosím, poradiť, aký kočík, dvojkombináciu, by som mala kúpiť pre novembrové dieťa? Vanička nie je až taká podstatná (osobne sa mi páčia hranaté typu Bugaboo alebo starší Cybex Priam), ale športový by mal byť trošku väčší, aby tam na budúci rok vošlo dieťa aj vo fusaku. Nerada by som, aby to bolo korýtkové sedenie, inak nemám žiadne špeciálne požiadavky. Zvažujem nový Cybex Balios S Lux (ten sa mi zdá ale veľmi malý a názory na jeho parametre sa dosť rôznia), alebo starší Cybex Priam. Máme obmedzený rozpočet (rada by som sa vmestila do 600 €), takže by som chcela vedieť Tvoj názor - radšej nový kočík nižšej triedy alebo bazárový vyššej triedy?

Sme z malého mesta na východe Slovenska, takže servis kočíka v Bratislave je pre nás nerentabilný a pri kúpe bazárového si netrúfnem na odhadnutie jeho technického stavu. Tiež viem, že niektoré „lepšie“ značky majú záruku len pre prvého majiteľa, takže kúpou bazárového mi záruka prepadne.

Vopred veľmi pekne ďakujem za Tvoju odpoveď.
Prajem príjemný deň.
Alena

Ahoj,

za mňa, ak je samozrejme v dobrom stave a kvalitná značka a typ, bazárový je naozaj super riešenie aj z ekonomického, aj z výkonnostného, aj z ekologického hľadiska.

Otázne je, či nájdeš, čo ti vyhovie cenovo, štýlovo a ešte aj trafíš človeka, čo ti to predá v dobrom stave.

Cybex Priam je hlavne štýlovka a nie veľmi terénny. Takže ak si ready na tvrdšiu jazdu, je v podstate dobrou bazárovou kúpou. Ja by som ho nový asi tiež nekupovala. Je predražený, ale bazárový je úplne ok. Nemal by potrebovať servis, ale ak je poškodený, rozhrkaný: treba ho prečistiť a premazať spoje, ale to dáš aj sama.

Cybex Priam 3

Ja osobne by som bazárový kupovala jednoznačne Baby Jogger City Premier, ale ty nechceš korýtko. Tak ten ti asi nevyhovie, ale inak by bol super.

Baby Jogger City Premier

Ešte by som kuk Emmaljungy NXT60 či NXT90 F (= Flat, rovný ľah) líniu - oplatia sa aj bazárové.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Z nových - Cybex Balios S je slabšia konštrukcia, ale inak fajn - najmä ak ho nejdeš brať na terén.

Cybex Balios S

Joie Versatrax, Moon ReSea S a Lionelo Mari sú ďalšími fajn možnosťami najmä na začiatok. Nerátaj určite s neviem akými šialene veľkými sedákmi - nie pri otočných modeloch - ale ročné dieťa s fusakom dáš absolútne do každého.

Joie Versatrax

Moon ReSea S

Lionelo Mari

Ja by som zvážila aj bazárový a aj lacnejší nový. Podľa tvojej dizajnovej a terénnostnej preferencie plus aktuálnej ponuky a rátala s dobrým neotočným na neskôr. A budeš ok s obomi.
Priam aj neskôr určite predáš (a to isté platí aj pre iné značkové kočíky, a teda aj BJ, Britax Go BIg a tak podobne - je po nich dopyt). A pri lacnejších zasa je tá záruka plus ten pocit z nového, ktorý prvomaminky majú dosť v obľube.

Obe cesty sú dobré, ak nájdeš čo ti oku ulahodí a aj cena a stav budú dobré.

Britax Go Big

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli