Kombinovaný kočík na farmu, dvojkombi do 650 eur (páči sa mi štýl Easywalker Harvey)

Zodpovedané
6. apr 2020

Zdravím,

čakáme v auguste prvé bábo a potrebujeme poradiť pri výbere. Chceli by sme isto kombinovaný (stačí aj dvojkombinácia). Dôležité je, aby zvládol terén (keďže bývame na farme, kde aj dosť fúka), aby bol dobre odpružený, a ideál by boli gélové kolieska. Ďalšou požiadavkou je, aby bola vanička dostatočne krycia pre bábätko, aby mu cez zimu dnu nefúkalo a aby bola priestorovo dostačujúca aj na fusak. V športovej verzií mi záleží na polohovaní, a aby sa dal otáčať v smere a protismere jazdy. Výborný by bol pevný a veľký košík, kde by sme odviezli aj menší nákup. A posledným kritériom je cena do 650€. Štýlovo sa mi veľmi páči Easywalker Harvey2 all terrain, ale je nad náš rozpočet, niečo podobné v lacnejšej verzii by bola výhra.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

v tejto cene a požiadavkách by som ja pozerala najmä na ABC Design Salsa 4 Air. XXL striešky, priestranné nadstavby, odpruženie - a aj keď nie gélové, nafukovacie kolesá hodnotím ako veľmi vhodné. Mám pocit, že tie trochu ťažké gélové ľudia trochu preceňujú, a aj keď teda nafukovačkám môže hroziť defekt. Pri lepších modeloch nebýva často a poskytujú tiež extra prirodzené pruženie.

ABC Design Salsa 4 Air

Ešte spomeniem Concord Wanderer - vanička bude buď mäkká, čo je super chrániaca a nezaberie toľko miesta, alebo skladacia Scout. To je možno užšia (pri ochrane najmenších super) a pritom dosť dlhá. A najviac ochrany a tepla predsa len zabezpečí fusak.

Concord Wanderer

A keby predné kolieska nemuseli byť najväčšie, za zmienku stojí aj Diono Quantum, ktoré by si keď tak neskôr vymenila za neotočný trojkolesový model (pri staršom dieťatku). Len nápad 😉

Diono Quantum

Poslednou zmienkou by bola bazárová ponuka. Prečo nepozrieť to, po čom túžiš, v bazáriku? Poslúži dobre za menej peňazí. A na výber by si tam mala aj podstatne drahšie modely.
Napríklad Emmaljunga sú neskutočne odolné, prípadne Britax Go Big.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

Britax Go Big

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli