Kombinovaný kočík Venicci Silver + nízka mamička = názor?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu ohľadom kočíka Venicci, konkrétne Venicci Silver Denim Grey. Boli sme sa pozrieť v predajni s rôznymi značkami, šla som tam s tým, že môj vysnívaný je Moon alebo Britax, zistila som však veľmi rýchlo sama a aj po doporučení pani predavačky, že keďže meriam 158 cm, pri Moone a Britaxe som trpaslík a ťažko sa mi ovládali.

Bol mi kvôli výške doporučený práve Venicci a Bugaboo (ten ale určite nechcem), Venicci sa mi veľmi zapáčil, fakt dobre sa mi ovládal, proste mi sadol, ale je naň veľmi málo recenzií. Zvlášť som našla na fórach, že je vyrábaný v Poľsku, aj keď je to anglická značka - a tým pádom neviem, či podľa anglických alebo poľských noriem. Doporučili by ste kočík Venicci? Na čo si mám dať pozor? Chcem sa ísť naň pozrieť do predajne ešte raz.

Ďakujem krásne za odpoveď a prajem pekný deň.

Ahoj,

k Venicci kočíkom - áno, vyrábajú ich Poliaci, teda konkrétne je to sesterská značka Bebetto, no určená skôr pre západnejší trh. A preto aj level luxusu prevedenia a detailov je tam trochu vyšší (plus teda aj cena). Jedná sa, presne, o nižšie kočíky, takže rozumiem presne, prečo ti vyhovujú. Jazdne príjemné, veľká vanička, dostatočne priestranný športiak. Brala by som to skôr ako PL kočík a nečakala ultra vysokú kvalitu a odolnosť pre každú situáciu, plus teda ako kočík ťažší Venicci Silver konkrétne 13,4 kg. To vôbec nie je málo, najmä na nižšiu maminu, ak budeš aj kočík nakladať) a aj široký. Rátala by som, že to bude skôr kočík na začiatok, prvý rok a pol a potom ho určite vymeníš za niečo omnoho ľahšie a spratnejšie. Za mňa, ak ti naozaj sedel (treba si vyskúšať naložený aspoň 10 kilami, skúšať dvíhanie na obrubník, dvíhanie zloženého kočíka do kufra, manipuláciu v úzkych uličkách). Nebudem ti ho vyhovárať.

Venicci Silver

A ja osobne, ak teda kočík nepotrebuješ na vyslovene terén, by som asi skôr pozerala na menšie modely, niečo ako Jané Kendo, Cam Dinamico Up, Mutsy kočíky - sú nižšie. Ale to je samozrejme môj názor a ty sama si musíš zvážiť, či aj väčší (hoc nižší) kočík ozaj využiješ a oceníš jeho iné vlastnosti, za čo vyššia váha nebude daňou.

Jané Kendo

Cam Dinamico Up

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli