Ľahký (iba športový či kombinovaný?) kočík pre junové dieťa. A môže byť autosedačka 0-18kg?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobry den,

chcem sa poradit s vyberom kocika pre dieta, ktore sa narodi v polovici juna. Pri prvom som mala kociky Teutonia Be You a Bebetto Nico a teda tieto by som kvoli vahe a zlozitosti skladania do auta uz nechcela. Ani nic podobneho typu.

Zo sportovych kocikov som sa zalubila do Valco Snap 4 (pripadne i Sport verzia). Este ma celkom oslovil aj sportovy kocik Britax B-Agile M ( v internetovych obchodoch som ho vsak este nikde nenasla, neviem ci sa da vobec niekde vidiet nazivo).

A potrebujem poradit - zobrat si pre malinke dieta niektory z tychto kocikov a dokupit hlboku vanicku? Alebo kupit radsej zvlast hlboky kocik a potom dokupit sportovy? Nebude v tych teplach v hlbokom kociku dietatu teplo? Moze byt rovno aj v nejakom sportovom?

Moje kriteria su lahka ovladatelnost a aby sa lahko skladal. Skratka ze vykliknem vanicku a normalne v jednom kuse a lahko zlozim konstrukciu. Kolieska mi je jedno ci penove ci nafukovacie, mala som oba typy. Rozpocet - tak aby vysiel sportovy a hlboky dokopy do 700€. Moze to byt aj dvojkombinacia (niekde som narazila na kombinovane kociky Joie - avsak netusim, ake su a ako sa skladaju).

A este sa chcem opytat - novorodenec musi mat vajicko, alebo mozem vyuzit autosedacku kategorie 0-18 kg? Mame Cybex Sirona M2 i-size (aktualne sa v nej vozi starsie dieta).

Velmi pekne dakujem

Ahoj,

začnem asi od konca - autosedačkou. Teoreticky sa v kategórii 0 - 18 kg môžete voziť už od narodenia, áno. Sirona je super sedačka. Z praktického hľadiska je to ale už o čosi horšie - ten sklon tam je, a o trochu horší ako v klasickom vajíčku (0 - 13 kg). Plus, Sironu nenaklikneš na podvozok kočíka - a tak cesta napr. k lekárovi bude znamenať vkladať, vykladať, prekladať a pútať, pútať, pútať. Ja osobne by som sa vajíčka, ak to nie je nutné, preto nevzdávala (aj keby si rovno mala kúpiť na tú chvíľu bazárové po jednom dieťati). Po ňom môžeš bábo preložiť do Sirony a malému kúpiť veľkáčsku 9 - 36 alebo 15 - 36 kg kategóriu (a sú aj lacnejšie, pritom však bezpečné väčšinou).

Ku kočíkom Joie - z nich by som odporučila len Versatrax. Je to nový, podarený, šikovný a nie drahý model - určite stojí za zváženie. A je to model otočný, takže na dieťatko budeš v prvých mesiacoch v športiaku aj vidieť. Inak sa mi páči aj tvoje zmýšľanie o ľahšom, praktickom neotočnom športiaku - ak si s tým ok priamo po vaničke, bude to aj lacnejšie, no dobré riešenie.

Joie Versatrax

Valco Snap je fajn možnosťou, ľahkou.

Valco Baby Snap 4

S nafučkami vo verzii Sport aj jazdne ok. Ja by som však stále preferovala otočný, novší Snap Ultra Trend, ak mám pravdu povedať.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

B-Agile M je podobne funkčný, štýlový, ok - ale inak ako do mesta ho neodporúčam.

Britax B-Agile M

Rozhodovala by som sa asi len na základe dizajnovej preferencie. Funkčne by som ja osobne skôr poradila Oyster Zero alebo Baby Jogger City Mini GT2 - výborné, podarené športiaky s možnosťou pripojenia vaničky.

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini GT2

A áno, môže byť už od narodenia v športiaku - ale tam silno odporúčam radšej otočný model, na úplného novorodenca je totiž dobre vidieť. Budeš aj ty pokojnejšia. Do športiaku tiež odporučím vložiť vymedzovaciu vložku (ak leto) alebo nejaké hniezdo či vložnú vaničku (ak zima). Ja som tak vozila májového tretieho v Stokke Scoot a hniezde Softbag.

Stokke Scoot V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli