Ľahký, skladný športový kočík s otočným sedadlom, dostatočným košíkom a sklopnou rukoväťou

Zodpovedané
25. sep 2020

Zdravím,

keďže hľadám už pár týždňov a nenašla som, skúsim poprosiť o radu. Hľadám športový kočík, ktorý je:

  • ľahký,
  • skladný,
  • má sklopné madlo na rúčke (toto naozaj chcem),
  • má otáčaciu sedaciu časť do smeru aj proti,
  • kolesá, ktoré zvládnu slovenské sídliská,
  • aspoň trochu veľký košík.

Najviac sa mi páči Britax Smile III pretože spĺňa všetky požiadavky OKREM skladnosti - je fakt veľký po zložení :( Ešte Oyster 3, ale nemá práve to sklopné madlo :(

Prosím existuje vôbec taký ktorý spĺňa všetky moje požiadavky? Lebo nenašla som.
Ďakujem za Tip

Ahoj,

pod sklopným madlom myslíš asi otáčaním polohovateľnú rodičovskú rukoväť, že? Lebo ak by ti Oyster 3 v ostatných veciach inak vyhovoval. Ten má predsa nastavovanie rúčky teleskopické. A aj keď sa teda neotáča, výšku si prispôsobiť vieš + ťažisko kočíka je fajn, takže tam nevidím problém. Preto, ak všetko zvyšné u neho vyhovuje, ja by som si na naklápaní rukoväte v uhloch až tak nezakladala. Je to dobrá vec, ale má iné nevýhody. Je ťažké nájsť kočík, čo vo všetkom vyhovuje (priam nemožné) - je to vždy najmä o kompromisoch.

Babystyle Oyster 3

Za mňa sem absolútne patrí spomenúť aj iné, kritériám vyhovujúce modely ako Gesslein FX4 Classic, FX4 Life a Jané Muum.

Gesslein FX4 Classic

Gesslein FX4 Life

Jané Muum V2

Prípadne aj niečo ako Valco Snap Ultra Trend s dokúpenými nafukovacími Sport kolesami.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli