Ľahký športový kočík do mesta a na dlhšie prechádzky - vydrží mi Petite&Mars Up aj zimu?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň 🙂

Bola by som zvedavá na Váš názor. Už pár dní hľadám pre dcérku ten správny športový kočík, s ktorým by som bola spokojná. Zatiaľ používame Joolz Day 2, s ktorým som maximálne spokojná, ale zaberá veľa miesta v aute 😕 Práve preto hľadám šikovný kočík, ktorý po zložení zaberie málo miesta. Taktiež je dôležité, aby bol ľahký. Našla som Babyzen Yoyo, ktorý sa mi strašne zapáčil, ale cena ma trošku odrádza. Potom som natrafila na Petite&Mars Up, vzhľadom veľmi podobný a cenovo oveľa dostupnejší. Zaujímal by ma Vas názor na kočík a ešte to, či sa dá dobre využiť aj v zime?

Možno blbá otázka ale k Joolz som si kúpila fusak Elodie, ten by som vedela využiť aj pri športovom kočíku?

Ahoj,

rozumiem, že po veľkom kočíku ako Joolz Day 2 preferuješ niečo fakt malé. Ja mám však pocit, že ideš trochu do extrému. Tieto ultraľahké, ultra kompaktné kočíky sú v prvom rade stavané na cestovanie, do auta. Neviem, či akurát každodenné používanie, nebodaj ešte zima je to ideálne riešenie. Počítaj s tým, že keďže ide o maličký kočík, aj sedenie je úzke, menšie (u Babyzen Yoyo i Petite&Mars Up aj opierka relatívne krátka), kolieska sú mini.
Za mňa - do zimy nie, ak tak len po úplne odhrnutom chodníku, alebo dovnútra (obchodov), jednoznačne nie na sneh a ani ku fusaku Elodie Details (budeš to tam rvať).

Joolz Day2

Babyzen Yoyo+

Petite&Mars Up.

Ak chceš aspoň aké-také kolieska na mierne (podčiarkujem mierne) nerovnosti, v tomto type by som sa orientovala na Cybex Eezy S+, prípadne EasyGo Minima Plus.

Cybex Eezy S+

EasyGo Minima Plus

Mimo toho by som skôr hľadala kompromis veľkého a ultra malého kočíka a išla akousi strednou cestou, niečoho ako Mutsy Nexo, Nuna Tavo, Oyster Zero a pod.

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Babystyle Oyster Zero

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli