Moon ReSea - je vhodný? Potrebujem obojstranný no širší kočík.

Zodpovedané
17. apr 2019

Prosim, zaujal ma tento koncik. Mam vacsie dieta, sedemmesacne dievcatko s rozmermi 73cm, 9 kg. Aky je prosim Vas nazor na tento kocik vseobecne? Prvorade bolo pre mna, aby bol obojsmerny a bol sirsi.

Dakujem za odpoved.

Ahoj,

rozmerovo je Moon ReSea klasickej veľkosti vzhľadom na svoj (otočný) typ. Pre 7 mesačné dievčatko je to podľa mňa úplne ok kočík a aj keď je mierne väčšia, neboj sa toho a rátaj aj s faktom, že ona bude rásť čoskoro pomalšie. Čo sa šírky týka, nie je širší, je taký normálny. Celkovo kočíky s otočným sedadlom nebudú široké, pretože im na šírke, oproti kočíkom so sedadlom neotočným, uberá mechanizmus otáčania.

Moon ReSea

Celkový názor je pozitívny. Je to športiak s pekným, praktickým dizajnom, vhodný do mesta. Ja osobne by som privítala dlhšiu striešku, ale inak je sedák fajn. Kolesá sú odpružené, ale rátaj, že sa jedná o tlmenie nárazov, nie hojdanie a pruženie do horského terénu. Rátajúc s tým, je to dobrý kočík s veľmi fajn pomernom cena - výkon.

Ak potrebuješ širší obojsmerný kočík, musíš sa obzrieť po celkovo širších, robustnejších modeloch.
Možnosťou by bol napríklad Britax Go a vyššie generácie, alebo napríklad Emmaljunga NXT60 F či NXT90 F.

Najlepšie je vyskúšať viacero otočných modelov v obchode, nech vidíš, či ozaj treba sedák široký. Pri prioritizovaní širokého sedadla by som predsa len zvážila kočík so sedadlom neotočným.

Britax Go

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli