Otočný športový kočík s dobrými jazdnými vlastnosťami pre 9mesačnú, do 400 eur, po Stokke Trailz

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobry den.

Rada by som si nechala poradit s vyberom kocika pre 9mesacne dieta, nakolko na trhu je neskutocne velky vyber. Moj prvy kocik je Stokke Trailz s terennymi kolesami. Zaujal ma jeho dizajn, ale neskutocne sklamala jeho jazdnost.

Novy kocik by teda nemal mat nafukovacie kolesa, co mi predpokladam zaruci jednoduchsiu udrzbu. Kolesa by nemali rotovat pri zrychlenej jazde cez prechod alebo krizovat pri vychadzani na obrubnik, ako to je teraz s Trailzom. Tiez by mal byt lahko zlozitelny, aby sa muz uz tolko nezlostil pri nakladani do auta.

Ocenim nakupny kosik - Trailzacky mi vyhovoval; predlzena strieska by bol super bonus, a tiez by som asi chcela, aby sa dietatko dalo vozit v oboch smeroch. Este je malicka, chcem na nu vidiet. Som nizsej postavy - 162 cm, ale bolo mi sympaticke, ze vanicka a korytko nebolo pri kolenach a s dietatkom som mala pekny ocny kontakt. Este ma napada, ze ocenila by som kocik u ktoreho, ako je to u Trailzu, sa daju potahy pekne oprat. A ci korytko alebo nie? Neviem 🙂

Cena by bola ideal nieco do 400e.
Bude rada za Vase navrhy.

Ahoj,

prvým reálnym mi napadol Stokke Beat. Mne osobne pri výpočte tých Stokkáckych vlastností prišlo, že možno ostať pri značke bude dobrým nápadom. Ono, kolesá sú podstatne jednoduchšie, ale zas aje to kočík ľahučký, šikovný. Druhá vec bola, že jazdne mne osobne prišiel top Joolz Hub, ale ten nespĺňa tvoju predstavu vyššieho modelu. Ale stáť by za myšlienku mohol. A nedá mi nespomenúť ani Baby Jogger City Premier.

Stokke Beat

Joolz Hub

Baby Jogger City Premier

Oba sú skôr drahšie modely, za čo sa ospravedlňujem. Len mi kritériá tak nejak spĺňali lepšie než ostatné.

Z lacnejších, ja by som pozerala asi na Joie Versatrax, aj keď sa bojím, že tento kompromis ťa neurobí absolútne spokojnou. Veľmi mestská, dočasná otočná verzia by možno bola aj ABC Design Ping alebo Espiro Galaxy. Tam asi kolieska moc nepotešia.
Z nižších, ale inak zaujímavých spomeniem aj Mutsy Icon. A ideálnym mi príde Quinny Zapp Flex Plus, prípadne aj Jané Kendo.

Joie Versatrax

ABC Design Ping

Espiro Galaxy

Mutsy Icon

Quinny Zapp Flex Plus

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli