Peg-Pérego Book Plus - názor? Je vhodný do mesta, ale aj na nejaký ten terén?

Zodpovedané
11. sep 2019

Ahoj,

aký je Tvoj názor na kočík Peg-Pérego Book Plus? My hľadáme nejaký vhodný kočík - bývame v BA v byte, nechceme prehnane ťažkú poľskú kombináciu, ale aby prešiel aj trocha dáky terén.

Tento kočík vidím veľmi často, čiže patrí medzi obľúbené modely. Myslíš si, že zaslúžene, a je ozaj taký dobrý?

Ďakujem

Ahoj,

Peg-Pérego kočíky - najmä kvôli pretrvávajúcej tradícii a kvalite starších modelov (najmä tých klasickejších, ale aj trojkolky GT3), plus stále vďaka šikovnému skladaniu, XXL košíku a luxusnejšiemu dizajnu sú stále obľúbené a dosť predajcami tlačené modely. Nie je tomu inak ani pri v podstate vlajkovej lodi rady Book - Book Plus. Neraz som videla predajcov, ako ich veľmi razantne odporúčajú a vychvaľujú do nebies. Nechcem tým povedať, že by sa jednalo o vyslovene zlé, akurát marketingom tlačené kočíky - to nie. Na mínusy, ktoré kočíky rady Book majú sa v predajni neupozorní.

Peg-Pérego Book Plus

Peg-Pérego GT3

Problém vidím vo veľmi mestskej konštrukcii s hoci odpruženými, stále dosť tvrdými (na jazdu) kolesami a teda aj v spojoch, ktoré sa námahou, zaťažovaním ľúbia vyhegať.

Kočíky, najmä ak ich potom využívaš aj na terén, alebo inak ako na nenáročné prechádzky, časom dosť hrkajú a konštrukčne majú veľkú vôľu. Za mňa osobne nie je top ani rozmer vaničiek (napriek XL v názve jednej sú skôr menšie, a top z nich je každopádne skladacia Pop Up) a ani sedáky nie sú vyslovene extra priestranné (ale časom sa aspoň tie, zdá sa, zlepšili). Takže za mňa - pravdupovediac, nie, nie je taký dobrý - nie tak, ako je nastavená jeho cena. Je to samozrejme môj názor relatívny k mojim skúsenostiam s týmito kočíkmi, ako aj s maminkami okolo mňa ktoré ich mali, plus recenzií na Peg-Péregá, ktoré aj tu na koníku mám na starosti. Ale jednotlivý subjektívny názor sa tu môže riešiť a som si úplne istá, že časti mamičiek táto značka a tento rad jednoznačne sadne.

Preto ti Peg-Pérego, aspoň z mojej skúsenosti (videla som ich takých vyheganých x), tak úplne neodporučím. Ak teda, tak ako štýlový kočík do mesta a na bežné, nezničené chodníky. Tiež nie sú najmenšie po zložení, tak preto zdôrazním že skôr nie do mini auta. Ak plánuješ aj terén, určite by som pozerala skôr na iné značky a modely ako ABC Design, Moon, Cybex, Zopa, Jané.

Stokke Beat je aktuálne veľmi podareným a štýlovým modelom.

Stokke Beat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli