Seed Papilio - aký je?

Zodpovedané
21. mar 2019

Ahoj,

mám niekoľko otázok ku Seed Papilio (pri dvoch deťoch som mala Brio Go a bolo fajn, teraz mám Joolz Day 2 a akosi sa s ním neviem zžiť).

Dá sa posúvať sedadlo na konštrukcii, čiže meniť jeho výška?
Dá sa kočík zložiť aj s nasadeným sedadlom (ak mi nezáleží na tom úplne najkompaktnejšom zložení)?
Pocitovo je to skôr ťažší ci ľahší kočík?
Je to taký ten kočík, čo zvládne celodenný výlet s kopou vecí?

Vďaka! 🙂

Ahoj,

sedadlo sa u Seed Papilio na konštrukcii posúvať nedá - jeho umiestnenie je napevno dané. Nie je nijak špeciálne nízke, ale ani super vysoké. Skladá sa obvykle až po odňatí sedadla, čo je ale podľa mňa skôr dobre, lebo to sedadlo sa dá tiež sploštiť “na placku” a strčiť hocikam do kufra, alebo napr. aj pred/pod sedadlo. Ale dokážeš ho zložiť aj so sedadlom na konštrukcii - ale len smerom vpred. Je však potom samozrejme väčší/dlhší.

Pocitovo, ak hovoríme o jazde, je ľahký. Ovláda sa výborne, aj jednou rukou. Váhu nepociťuješ ani s ťažším dieťaťom a problém nie je ani s obrubníkmi. No pri nakladaní do auta pocítiš, že má cca 12 kg - jeho horčíkovo-hliníková konštrukcia je fakt pevná, ale preto aj trochu ťažšia. Celodenný výlet s kopou vecí zvládne jednoznačne. Spodná plošina je fakt priestranné a ja v nej okrem veľkého nákupu občas vozím aj stredného syna, alebo obrovský balík na poštu. Dá sa tiež dokúpiť taška - uzatvárateľný nákupný košík, ak by si preferovala túto možnosť. Je to taký robustný, pevný kočík s kopou výhod, pritom však ozaj na placku skladný, čo mne osobne veľmi vyhovuje.

Seed Papilio

Nezabudni, že oproti Brio Go Brio Go je Seed Papilio dosť odlišný kočík. Nielen, čo sa dizajnu týka, ale aj spôsobu pruženia a typu sedadla - ktoré je, tým, že je korýtkové, bližšie ku Joolz Day než ku Briu. I od neho je však iné - špecificky tvarované, aj keď za nás musím povedať, že veľmi pohodlné. Malý si na neho veľmi zvykol a cítil sa taký chránený. Za nás ho jednoznačne odporúčam, ale zároveň odporúčam si ho možno pred kúpou chytiť do ruky - nech zistíš, či je tým, čo od neho očakávaš.

Brio Go

Joolz Day2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli