Športiak pre väčšie dieťa a zároveň otočný - existuje model do 10 kg, čo vydrží - a má otočné sedadlo?

Zodpovedané
9. feb 2021

Ahoj Eli,

Kamoška hľadá športový kočík. Najdôležitejšia požiadavka je, aby bol otočný. Chce ho však využívať dlhšie ako dva roky. Je niečo také, čo by aj nevazilo cez 10 kg? Zároveň v ňom oodvezie aj 3-ročné dieťa? O neotočnom kočíku nechce počuť... takže neviem.

Ďakujem

Ahoj,

obídem asi kecy okolo a rovno poviem, že asi skôr neexistuje, teda, ako podľa koho. Do 10 kg, otočný, a aj pre trojročné dieťatko.

Nejaké modely, čo to na papieri možno aj spĺňajú, by asi aj boli. Napr. do Cybex Mios mne vošiel aj štvorročný, ale zasa iné maminy ti povedia, že je užší, takže nič moc pre väčšie dieťa - každý má iné očakávania.

Cybex Mios

Easywalker Mosey+ má dlhú chrbtové opierku.

Easywalker Mosey+

Mamas&Papas Armadillo Flip má celkovo dlhú ložnú plochu.

Mamas&Papas Armadillo Flip

Potom sú aj väčšie, ťažšie modely, čo väčší priestor splnia. Na mnohé, aj napriek tomu, že moji chlapci sú z tých väčších a do kočíka vošli, som x-krát počula, že pre väčšie dieťa sú primalé.

Takže, asi je to o tom, čo ty resp. kamarátka očakáva - ak stačí, aby dieťa vošlo, plus aby kočík bol čo najľahší a akceptuje to, že s tou váhou do terénu moc nebude, nech vyberá z vyššie uvedených. A ak má aj nejaké ďalšie požiadavky, žiaľ, vtedy bude odpoveď, že kočík, ktorý hľadá, žiaľ nenájde.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli