Športový kočík - Britax alebo Valco? Aký priestranný otočný športiak na rozbité chodníky, do 300 eur?

Zodpovedané
5. okt 2020

Ahoj,

viem ze tu je vela tem na tieto kociare, ale potrebujem vediet odpoved na par otazok, ktore mne neboli jasne zodpovedane.

1. Ktory kociar je lepsi na rozbite cesty a chodniky?
2. Ktory kocik odporucas pre 7 mesacne babo, ktore este samo nesedi?
3. Je zaroven otocny, ale este aj priestranny, ide zima. Fusak. Overal.
4. Aj ked to nebude ani jedna z tychto znaciek tak ktory by si odporucala, aby nebol drahy, max do 250-300€

Dakujem velmi pekne.

Ahoj,

1. Keďže Valco (predpokladám že máš na mysli Snap líniu, lebo neupresňuješ model a je ich viacero) nie je vôbec odpružený a konštrukciu má spravenú čo najľahšie a nijako extrémne pevne, určite je na terén vhodný menej. A aj rozbité chodníky, diery, hrbole budeš s ním cítiť o dosť viac. Ak, tak si k nemu zaobstaraj nafukovacie kolesá Sport, ktoré trošku pomôžu. Dôležité je ale určiť si priority. A ak je nimi terén, vziať ťažší, robustnejší a odpruženejší kočík. A naopak, ak je to skôr váha a skladnosť, vziať ten ľahší a skladnejší bez ohľadu na terén.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Trend

2. Pre menšie bábo bude vhodný akýkoľvek z nich, ak ho budeš voziť v úplnom ľahu. Je dosť možné, že Britax bude ale tým, že má väčšiu ložnú plochu, pôsobiť veľko (ale môže byť, že sa ti takisto bude zdať aj Valco). To sa ale dá vyriešiť vymedzovacou vložkou, napr. od Emitex.

Britax B-Motion 4 Plus

3. Základné Valco Snap-y, ani B-Motion rada nie sú otočné. Celkovo, mimo drahých veľkých kočíkov od Britaxu tam nenájdeš otočné modely. U Valco jedine líniu Ultra.
A ďalšia vec, otočný ale zároveň priestranný je problém. Je to relatívne, ale otočný nebýva super priestranný. Pre 7 mesačné to bude ok aj s tým fusakom. Na rok však počítaj buď so zmenou kočíka za neotočný, alebo kompromisy tej priestrannosti verzus natlačenosti, lebo všetko mať nemôžeš (výsledný kočík by bol obrovský). Jedným z takých super priestranných otočných modelov by bol Baby Jogger City Premier. To už je iná váhová, typová, ako aj cenová kategória.

Baby Jogger City Premier

4. Ak musí byť otočný a je takto limitovaný cenou (nový), tak za mňa Joie Versatrax. Aj tam budú kompromisy. Ale chceš toho veľa za málinko peňazí, a preto kompromisy budú viac než namieste.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli