Športový kočík či dvojkombinácia - vhodný aj do ľahšieho terénu. Nekorýtko, elegantnejšie spracovanie, max. 500-600 eur

Zodpovedané
24. nov 2020

Pekný deň prajem,

potrebovala by som poradiť pri výbere športového kočíka, poprípade dvojkombinácie. Čím viac hľadám, tým väčšmi som nerozhodná. Najskôr sme zvažovali trojkolesák, konkrétne Britax B-Motion 3 Plus. Veľmi rýchlo sme však od neho upustili, nakoľko mi príde dosť robustný a spolu s vaničkou sa mi veľmi nepáči. Navyše, už jeden trojkolesový máme.

Moja predstava je kočík, ktorý pôsobí trošku "elegantnejšie", žiadne masívne, hrubé, nízko položené konštrukcie, ideálne aby bol vhodný do ľahšieho terénu (nejaké poľné cestičky, žiadne Tatry 🙂). Taktiež preferujem klasické sedenie (dostatočne dlhé, vhodné aj pre väčšie dieťatko), nie korýtko.

Dôležité sú pre mňa tiež kolesá - nafukovacie, poprípade plnené gélom. Nemám žiadne konkrétne značky, akurát nie som moc zástancom Poľských kočíkov. Naposledy som pokukávala po EasyWalker Rudey a môžem povedať, že sa mi celkom pozdával, no nikde som nenašla o aký typ kolies sa jedná.

A posledná vec je teda cena, do nového sme ochotní investovať max. 500€, možno 600€, ale nevadí nám ani kočík z druhej ruky. Žiaľ, vyššie spomínaný sme zatiaľ nenašli nikde, nakoľko je to novší kočík. Taaak a to by bolo všetko, snáď sa niečo nájde 🙂😊

Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď a pomoc 🙂 Barbora

Ahoj,

začnem od konca - a to modelom Easywalker Rudey. Za mňa super na takéto účely z pohľadu kolies - sú gumové, btw - ako aj z otočného, naozaj priestranného sedadla. Ale je to úplná novinka, takže jedine kúpiť nový.

Easywalker Rudey

Okrem toho ti vcelku jednoznačne poradím Concord Wanderer/Camino. Za mňa fajn na nejaký ten terén, ale pritom funkčný aj bežne.

Concord Wanderer

Concord Camino

Z kvality s otočným a dlhýýým sedadlom je určite vhodné spomenúť aj Emmaljumga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

No a z neotočných modelov - tam by som asi pozerala najviac po niečom ako Gesslein S4 a TFK Dot 2. To sú také modely, ktoré prejdú aj tie tvoje poľné cestičky bez väčších problémov.

Gesslein S4 Air+

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli