Športový kočík na zimu pre väčšie dieťa, do 350 eur. Britax B-Motion 4 Plus, Valco Snap 4 Ultra Trend..?

Zodpovedané
21. dec 2020

Ahoj,

prosím o radu ohľadom kočíka na zimu, ktorý zvládne aj nejaké nerovnosti na ceste. Bývame v meste, ale mohol by zvládnuť ideálne aj nejakú poľnú cestu. Syn má 1 rok, ale nie je najmenší, a chceli by sme, aby kočík vydržal čo najdlhšie, aby bol priestranný, s polohovateľnou opierkou nôh, aj aby sa dal dať úplne do ľahu - a ideálne aj úplne do sedu. Často cestujeme, tak ideálne by bolo nejaké jednoduché skladanie, ale zas máme dosť veľký kufor, takže nemusí byť úplne mini po zložení, i keď každé miesto v kufri sa zíde 🙂

Máme golfový kočík, ten ale nie je vhodný na zimu a zvláda len úplne rovný terén - takže potrebujeme niečo, čo ho doplní. Cenovo by bolo dobré tak do 350 eur max. Celkom sympatický mi je Britax B-Motion 4 Plus, len tam sa asi nedá dať úplne do sedu však? Je vhodný na zimu? Vydrží aj pre 2-3 ročné dieťa? Potom som pozerala aj Valco Snap 4 Ultra Trend (známi veľmi vychvaľujú valcoý ale tento jediný sa mi páči vyzorovo, a tiež sa mi páči, že je otočný v oboch smeroch). Trojkolkám neviem nejak prísť na chuť.

Ďakujem za radu 🙂

Ahoj,

Valco Snap 4 Ultra Trend by som ja osobne úplne vylúčila. Nie je dostatočne priestranný práve preto, že je otočný. Aj keď to možno je pri menšom dieťatku výhoda, ale pre 2-3 ročné dieťa určite nebude pohodlný tak, ako by si si to predstavovala. Chápem, že sa ti páči, ale na sneh nič extra, a na väčšie či neskôr staršie dieťa ešte menej, takže mi príde, že nevyhovuje.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Britax B-Motion 4 Plus je na tom priestorovo podstatne lepšie. Ale áno, pravdu máš, nie je kolmý, čo sa sedenia týka.

Britax B-Motion 4 Plus

Treba si asi určiť priority, či sa bude všetko podriaďovať priestoru, alebo otočnosti, alebo kolmému sedadlu. Kočík s otočným a kolmým sedadlom je inak napr. Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Okrem toho poradím možno niečo ako ABC Design Okini. Je mestskejší, ale s fajn ložnou plochou i menej šikmým sedením. Je to vždy niečo za niečo.

ABC Design Okini

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli