Športový kočík po vaničke čo vydrží - otočný, nekorýtko, s XXL strieškou a na rozbité chodníky

Zodpovedané
28. júl 2020

Ahoj Eli,

mam 6 mesacneho synceka, ktoreho vozim (na spanky) este vo vanicke zo starsej uz pouzivanej 3kombi Peg-Perego. Co sa tyka sportovej casti, nevieme sa s nou nejako stotoznit (ani maly v nej este nechce byt, a ani mne sa nepaci 😅). Hladam novy sportovy kocik, ktory by splnal vsetky moje (asi nesklbitelne) poziadavky.

Prioritne by som vsak chcela, aby islo o kvalitny kocik s pevnou konstrukciou, ktory bude odpruzeny a bude super zvladat rozbite mestske chodniky a schody. Kocik by som chcela pouzivat uz teraz v lahu a chcela by som, aby mi co najdlhsie vydrzal (aby som nemusela o par mesiacov kupovat dalsi).
Chcela som otocny kocik, avsak bojim sa, ci v nom bude mat dieta dost miesta aj naobliekane v zime (?) + XXL pevna strecha, ktora ochrani babo pred dazdom, vetrom a slnkom. 🙂 Neskusala som este korytkove sedenie, ale chcela by som sa mu vyhnut.

Co sa tyka vahy a skladnosti - to az tak neriesim.
Cenovy strop nemam.

Hladala som na nete, citala recenzie, ale neviem sa rozhodnut. Zatial pokukujem po Cybex Priam a Joolz Hub, avsak nepotrebujem, aby bol kocik dizajnovy a stylovy - ide mi skor o praktickost, kvalitu, vyuzitelnost a spokojnost babatka. 🙂

Co by si mi, prosim, odporucila pozriet?
Vopred dakujem krasne!

Ahoj,

píšeš, že by si chcela kopu priestoru a naozaj ochrannú, pevnú strechu, Preto ťa asi nepoteší fakt, že Joolz Hub aj keď teda príjemný jazdne a aj kvalitný. Je skôr menší/užší priestorovo (keďže sa jedná o menší kočík) a strieška až taká pevná nie je (aj keď teda veľká je dosť). Naopak u Cybex Priam je sedadlo OK veľkostne, ale strieška je kratšia a odpruženie je slabšie - je to skôr tvrdý kočík. Tak si nejak nie som istá ani jednou z týchto volieb.

Cybex Priam 3

Mne ako prvý skôr prišiel na myseľ Emmaljunga NXT60 F, alebo ešte väčší NXT90 F. To F v názve znamená Flat = rovné ležanie, ktoré je k tomu aj fakt dlhé a priestranné. Strieška je fajn a pevná. Celkovo je to ultra odolná pevná značka vhodná aj na hocaké nerovnosti.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Vyskladáš si ho kúpou podvozku a F nekorýtkového sedadla. Za mňa asi fakt top voľba, akú môžeš s tvojimi požiadavkami urobiť - a kvalitná dostatočne aj na to, aby tvoje deti ešte tento kočík vedeli použiť.

Z priestranných, ak by si sa predsa len nešla vyhýbať korýtkam je jedným z naštedrejších na priestor Baby Jogger City Premier. Ten vieš predsa pre malé bábo po vaničke vyrovnať vyrovnávacou vložkou do korýtka (výborná je napríklad tá od Babystyle Egg).

Emmaljunga NXT60 Flat

A úplne vynikajúcou by bola aj voľba modelu Bumbleride Era - len nerozumiem, prečo u nás stále nie je a na západe sa už predáva (a to poštovné je potom šialene drahé.

Bumbleride Era

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli