Športový kočík po vaničke z Bugaboo Fox - Stokke Beat alebo Greentom Classic?

Zodpovedané
7. okt 2019

Ahoj,

zvažujem kúpu športového kočíka a neviem sa rozhodnúť medzi Stokke Beat a Greentom Classic. Momentálne máme Bugaboo Fox dvojkombináciu, malú vozím ešte v hlbokej vaničke. Neviem, koľko vydrží v športovej časti, nakoľko má korýtkove sedenie. Cez deň mi zaspí iba v kočíku, takže ideálne by bolo, keby sa dal čo najviac polohovať na ležanie. Taktiež vyhovuje predĺžená strieška, ľahká manipulácia a rýchle zloženie kočíka. Bývame v meste. Chcela by som taký športiak, ktorý by nám vydržal minimálne do dvoch rokov a nemusela by som už kupovať další.

Ďakujem
Ivana

Ahoj,

vybrala si dva ozaj že odlišné modely, preto nie je jednoduché poradiť. Ide o to, čo ty osobne preferuješ.

Ale ak by som mala len tak streliť, povedala by som Stokke Beat. V prvom rade, spomínaš, že idete ešte len z vaničky, to znamená malinké bábo. V takom prípade ti určite veľmi pomôže, ak bude kočík otočný, čo teda je z navrhovaných dvoch iba Beat. Okrem toho, polohovanie do úplného ľahu tiež nájdeš iba u neho. Táto nakoniec v novembri vychádzajúca novinka je celkovo veľmi pohodlná a prepracované, preto si myslím, že pre tak malé dieťatko je určite vhodnejšia.

Stokke Beat

Greentom Classic je priestranný, ľahký neotočný kočík skôr pre staršie detičky. Ak by som Greentom mala používať už id malinka, určite by som na začiatku využila Reversible verziu, ktorú by som o Classic sedák doplnila neskôr pre staršieho drobca. Ale to mi tu zasa nedáva zmysel, lebo ty už vynikajúci korýtkový otočný kočík máš. Preto Beat vedie dvojnásobne.

Greentom Upp Classic 2017

Greentom Upp Reversible 2015

Ešte k Bugaboo Fox, ktorý máš. Si si istá, že je potrebné ho hneď meniť? Korýtko je naopak pre menšie, ešte nesediace deti v ľahu pomerne pohodlné, nešmýkajú sa. Ae je pravda, že ak by ti dieťatko spalo väčšinu spánkov/dňa strávilo v kočíku, rovný ľah bude optimálnejší. Ja by som však predsa len skúsila najprv ten výborný kočík, ktorý máš - hoc na začiatku s vyrovnávacou vložkou (napríklad Mamas&Papas či Stokke).

Bugaboo Fox

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli