Športový kočík pre sedemmesačnú: Muuvo Quick Trendy (názor?), príp. stojí za to drahší Mamas&Papas..?

Zodpovedané
12. máj 2020

Zdravím,

chcem sa spýtať na športový kočík Muuvo. Náš syn má 7 mesiacov a 9500 g už chceme kúpiť športový kočík. Mali sme vybratú limitku od Mamas&Papas, ale je vypredaný, tak uvažujeme o lacnejšej variante kočíka, kedže nevieme, dokedy budeme kočíkovať. Možno sa malému zapáči chodenie, neviem. V lete bude mať aj trojkolku, elektrické autíčko a máme už aj cyklosedačku, tak neviem, či investovať do drahšieho kočíka zn. Mamas&Papas, alebo ísť do tejto varianty (Muuvo Quick Trendy Urban Camo), na nete som pozerala videá a nevyzerá zle.

Ďakujem vopred za odpoveď.

Ahoj,

Muuvo Quick a Mamas&Papas - predpokladám, že asi hovoríme o modele Ocarro sú fakt že kvalitou, prevedením, štýlom riadne odlišné modely. Rada by som preto začala tým, že upozorním, ako sama hovoríš, že malý má len 7 mesiacov.

Pri veku 17 mesiacov by som aj povedala, pravda, kočík využijete, ale už nie až tak, neoplatí sa preháňať a vymýšľať a kupovať fakt drahý model. Ale tvoje dieťatko je vo veku, keď ešte len začína používať športový kočík, čo znamená, že využitie bude ešte dlhé a riadne.

Za mňa osobne - oplatí sa kúpiť lepší model, lebo je to vec, čo aj napriek plánom trojkolky (neviem, či ste ju už mali, ale to je len na cestu na ihrisko a naspäť, na dlhšie šoférovanie je to - aspoň za mňa - riadne nepohodlné), autíčka (naháňať dieťa kade tade, alebo nadvihovať na každý obrubník) a cyklosedačku (nebudete zase každý deň na bicykli a tiež nie každý deň bude slnečný). Ono, predsa len to bude v podstate každodenné využívanie, chodiť skôr ako v roku nezačne a potom to bude stále len postupné, neskôr bude zasa chcieť utekať. No proste, aj s chodiacim dieťaťom prejdú ešte dlhé mesiace, kým sa vôbec dostanete do momentu, že kočík fakt používate len minimálne. A komfort každého dňa ti za to bude stáť - z mojej skúsenosti.

Tak za mňa - ak by peniažky neboli problém, Ocarro je pravdu povediac lepšia, komfortnejšia voľba.

Na druhú stranu, ak peniažky veľmi zavážia, a tvoje nároky nie sú privysoké, nenáročnej maminke postačí aj Muuvo Quick. Nie je zlý, len je jednoducho cítiť, že je to lacnejší, nižší model, a teda aj s o dosť menším sedadlom.

Prosím, každopádne mysli na to, že skutočne kočík ešte dosť využijete a vyberaj podľa svojho pocitu.

Muuvo Quick

Mamas&Papas Ocarro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli