Športový kočík s veľkou strieškou, kvalitnými kolesami, odpružením a otočným sedadlom - do 300€

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý večer,

mohli by ste prosím poradiť pri výbere športového kočíka? Máme ročnú dcéru, na svoj vek celkom drobná. Teraz máme kočík Bexa Fresh, ale nevyhovuje mi športová časť (hlavne pásy, ktoré sú pokrčené a zamotané, zlé polstrovanie pásov aj sedadla, celkovo sedadlo je dosť nízko a ani strecha nie je dobre urobená).

Na kočíku potrebujem hlavne dobrú veľkú striešku, lebo dcéra neznáša akýkoľvek náznak slnka. Bolo by super, ak by mala aj náhľadové uzatvárateľné okienko a sieťky - vetrací otvor. Otočné sedadlo - viem, že to celkom zúži výber, ale máme dosť kontaktné dieťa 🙂. Bývame v meste, ale chodníky sú tu veľmi zlé, čiže asi by bolo dobré nejaké odpruženie a kvalitné kolieska. Cena do 300€.

Ďakujem.

Ahoj,

za mňa nový kočík do 300 eur s otočným sedadlom je už samo o sebe dostatok požiadavok. A ak k tomu pripojím veľkú striešku, veľmi zlé chodníky (=terén) a teda aj odpruženie a kvalitné kolieska, bojím sa, že neviem, čo ti odporučiť.

Začnem radou, že striešku si vieš dať aj ušiť alebo doplniť clonou. A to na prakticky každom kočíku. Otočné sedadlo - to samo obmedzí výber. A z toho, čo ostane ti odporučím buď Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Alebo Moon ReSea Sport.

Moon ReSea Sport

Alebo Zopa Move.

Zopa Move

Všetky majú skôr kratšiu striešku, najmä v ľahu. Tak znovu pripomeniem možnosť clony či prešitia striešky u krajčírky.

Z tých odpruženejších do tejto sumy odporučím Concord Wanderer. Je to väčší kočík, ale splní ti tie jazdné vlastnosti.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli