Ako pomôcť mesačnému synčekovi, ktorý má silné koliky?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

syn má mesiac a trpí silnými bolesťami bruška. Pravdepodobne ide o koliku. V priebehu 24 hodín dokáže spať len 5 - 6 hodín. Väčšinou plače, kŕči sa, vystriera, “driape” si tváričku a všetko, čo má po ruke.

Od narodenia je na UM, používame Nutrilon Cesar. Skúsili sme aj Nutrilon proti alergií na kravskú bielkovinu a nepomohlo. Stolicu má úplne v poriadku a aj prdíky. Po jedle si odgrgne, sem tam sa mu vráti. Kvapky sme vyskúšali SAB Simplex, Espumisan, BabyCalm - bez odozvy.
Feniklový čaj tiež nepomohol. Cvičenie, masáže viac menej bez výsledku.

Existuje niečo, čo mu môže ešte pomôcť?

Odporúčate zmenu mlieka?

Ak áno, tak aké by mal piť?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine čo má v štúdiach preukázaný účinok je BioGaia probiotikum. Okrem toho dlhodobo užívanie simethiconu (napr. Espumisan) a veľa trpezlivosti, lásky, nosenia koža na kožu, spievania, tancovania (aby ste aj vy ako rodičia toto obdobie preklenuli čo najmenej stresovo a bolestivo).

Väčšina detí zo dna na deň koliky mať prestane po 4. - 6. mesiaci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas