Je soplík nákazlivý?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

mám 3-ročnú dcérku, ktorá začala chodiť do škôlky a doma máme 6-týždňové bábätko.

Ak príde zo škôlky so soplíkom, je takýto soplík nákazlivý a nebezpečný pre bábätko?

Ako najefektívnejšie zamedziť prenosu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate každý soplík okrem alergického je nákazlivý. Spôsobujú ho vírusy, ktoré sa usadia v nosovej sliznici. Prenosom úplne nezabránite.

Ak môžete, bábätko dojčite, doma pravidelne vetrajte a v prípade, že staršia dcérka bude mať soplík, tak minimalizujte možnosť pernosu. Teda nech na bábätko nekýcha, nepusinkuje ho...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas