Poradíte ušného lekára pre trojročné dieťa v okolí Myjavy alebo Skalice?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojročného syna, ktorý z ničoho nič oveľa slabšie počuje na pravé uško a vyteká mu úplne tmavohnedý až čierny maz.

Paličky do uší moc nepoužívam. A keď, tak iba na okraj uška a raz do týždňa Vaxol olej. Boli sme v Senici u ušnej na vyšetrení. Prvýkrát nám povedala, že je to v poriadku a druhýkrát už prístroj ukazoval zhoršenie. Nejaká krivka nebola rovno, ale bola do kopca.

Na opakované vyšetrenie sme prišli po 2 týždňoch, bolo zhoršenie a tak nám dala ATB Megamox na pre liečenie a Trifed na odpuchnutie stredného ucha. A povedala, že má na ušku niečo čierne. Niečo ako modrinu. Nepomohlo to. Syn nebýva často chorý.

Ako mu môžme pomôcť?

Čo nám odporúčate?

Ktorého ušného lekára odporúčate v okolí Myjavy alebo Skalice?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počutie nie je z ničoho nič ale v dôsledku ochorenia, ktoré prekonal. To, že nepoužívate paličky je správne.

Ak prístroj ukazuje tympano krivku zlú, je potrebné naďalej sledovanie ORL lekárom, ktorý postupuje štandardne (podľa toho čo píšete), takže nie je dôvod ho meniť.

Uvidíte podľa ďalších kontrol a stavu ako sa bude ďalej postupovať, je to v réžii ORL lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas