Ako postupovať, keď chcem napísať odvolanie voči pokute?

Zodpovedané
25. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa odvolať voči pokute, ktorá mi bola udelená kvôli tomu, že som nemala povinné zmluvné poistenie auta. Prostredníctvom odvolania by som to chcela vybaviť tak, aby som danú pokutu splácala mesačnými splátkami.

Aký je postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte záujem splácať udelenú pokutu po častiach (a nie namietať voči jej výške, resp. dôvodom jej udelenia), mali by ste požiadať o súhlas so splátkovým kalendárom. Žiadosť sa podáva na orgáne, ktorý pokutu udelil.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk