Ako sa bude deliť dedičstvo po manželovi medzi mnou, jeho prvým dieťaťom a naším spoločným dieťaťom?

Zodpovedané
7. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom našej rodinnej situácie. Manžel má dieťa z prvého manželstva. To už žilo samostatne, keď sme sa my dvaja dali dokopy.

Byt patrí manželovi, máme spolu jedno dieťa. Dieťa z prvého manželstva má o otca záujem sporadicky, žiadna pomoc, vykričí aj darčeky.

Ako by sa delilo dedičstvo po manželovi medzi mnou, jeho prvým dieťaťom a naším spoločným dieťaťom?

Ďakujem

Dobrý deň,

dedičstvo medzi Vás, manželovo prvé dieťa a Vaše spoločné dieťa sa bude deliť na tretiny.

Za istých podmienok by bolo možné manželovo dieťa vydediť . Vydedenie je však vždy napadnuteľné súdom a úspech niektorej zo strán v konaní závisí od toho, čo budú strany schopné pred súdom preukázať.

Ak chcete so 100% istotou vylúčiť manželovo prvé dieťa z dedenia, bude potrebné previesť všetok hodnotný majetok z manžela na Vás alebo Vaše spoločné dieťa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk