Ako urýchliť, aby som bola vlastníčkou bytu?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

zaplatila som už väčšiu časť majiteľovi bytu za kúpu jeho bytu, máme podpísanú aj zmluvu o budúcej zmluve. Čakám už len na kúpno-predajnú zmluvu, s tým, že mu hneď pred podpisom zmluvy vyplatím malý zvyšok.

Majiteľ má na byte ťarchu - úver, ktorý si chce preklenúť na inú nehnuteľnosť. Ja však už nechcem čakať pokým si on toto dorieši, nakoľko som mu už vyplatila dosť veľkú čiastku a rada by som už bola vlastníčkou bytu. Len majiteľ bytu sa akoby stráni kúpno-predajnej zmluvy a zavkladovaniu bytu na mňa.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

lehota na podpis kúpnej zmluvy by mala vyplývať zo zmluvy o budúcej zmluve. Rovnako aj sankcie za nedodržanie tejto lehoty.

Ak by ste chceli docieliť predaj zásadne skôr, musel by s tým predávajúci súhlasiť. Pravdepodobne však nebude povinný tak urobiť.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk